marti7729 marti7729 komentáře u knih

Velká kniha fotografie Velká kniha fotografie John Hedgecoe

Průvodce světem fotografií a technik focení. Já jakožto začátečník, jsem našla vše potřebné. Vše dobře vysvětlené - hlavně technika ve které jsem měla rezervy, teď už si jistě vyberu v klidu nový stroj :) Samozřejmně nesmí chybět návod jak se držet zaručené kompozice. Pro začátečníka dobrý , pro zkušenějšího fotografa tam už není nic nového :) Přesto doporučuji mít v knihovničce .

30.06.2016 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Pokračování nádherného příběhu. S každou další knihou stoupá můj zájem. A teď ke knize... Ten příběh mě naprosto pohltil je dokonalý, je to prostě moje kafe. Miluju historické romány a tady ke všemu proloženo trochu fantasy co víc s přát . Historicky je to dobře zpracováno, děj byl napínavý a svižný. První pasáž po nalodění do Francie, ale byla pro mě dost špatně čtivá (jde o to že jsem se o tuto tématiku nikdy nezajímala, takže fakta fakta a zase fakta. Někdy se v tý politice člověk ztrácí a hlavně ho to tolik nebaví jako samotný příběh. Ale na druhou stranu se člověk dozví to potřebný jako kdo proč a jak . A asi bez vysvětlení politické situace by to nedávalo moc smysl, takže to akceptuji - když se s tím člověk seznámí, pak se to čte samo). Sečteno, potrženo - zamilovala jsem se. Myslím že tato série bude patřit k mým nejoblibenějším. Seriál se s knihou nedá srovnat (jsem tedy zatím u 3 epizody), ale to je asi normální. Nevýhoda knihy je že je dost neskladná a těžká a nedá se tahat všude sebou :D Jinak bych byla přilepená na ní nonstop ! :D

15.06.2016 5 z 5

Cizinka - Antistresové omalovánky podle úspěšné knižní a filmové předlohy Cizinka - Antistresové omalovánky podle úspěšné knižní a filmové předlohy Diana Gabaldon

Nějak se mi celou dobu nelíbily, ale když jsem je otevřela a viděla ty úryvky z kni ... Musela jsem je mít. Teď mi pomáhají zahnat nudu. Neváhejte za ty peníze to stojí :)

10.05.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

3 díl měl takový potencionál, ale je to průměr. Škoda že místo blbostem v první půlce se autorka nevěnovala víc konci. Ten byl naprosto úchvatný! . Ale za mě by se to dalo lépe propacovat hlavně co se TÝČE jižanského útoku, tajemství ohledně tatínka - rebela, Americy a Maxonova shledání. Autorka asi mohla pohrát trochu více ani by neuškodilo např. 30-50 stran navíc. Autorka měla velký prostor, který se jí nabízel aby si skutečně vyhrála, ale bohužel to neudělala. A upřímě to nechápu. Nechci tuto knihu hodnotit záporně, protože přes nudný a vleklý začátek jsme se dostali ke konci, kde to začlo být napínavé až běda ikdyž konec byl odfláklý a suma sumárum se mi knížka líbila, ale prostě nemohu být 100% nadšená. Kniha na mě působí nedokončená. přičemž ten příběh měl takový potencionál... No Je to škoda. Ale jak se říká jsme lidé a chybujeme. Kieře se opravdu 3 díl moc nepovedl. Ale i tak to zůstává pro mě jako jedna z nejlepších sérií.

19.11.2015 3 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Do této knihy se musí dozrát. A´t už jste holky nebo chlapi. Já osobně jí četla asi 5x. Dobře 4x, poprvé mi jí četla má prababička jako dítěti. Strašně jí zbožňovala a znamenala pro ní strašně moc. Hodně lidí si myslí že je to klučičí kniha, ale opak je pravdou. Kniha má sice vyloženě klučičí příběh, ale ujednává o čestnosti, trpělivosti a dřině na cestě za svým snem. Bez toho to samozřejmně nejde (jak jistě všichni víme) . Je to taková nenásilná propaganda toho když něco chceme a budeme se skutečně snažit co se dá - povede se.

12.11.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Jak bylo řečeno. John Green patří mezi nejlepší spisovatele téhle doby bez sporu. Byla to má 3 knížka od něj. a Musím říct, že mám z ní zvláštní pocit. Příběh mě moc nezaujal (možná protože jsem o něco starší než hl. postavy),proto musím srazit nějakou tu hvězdičku, ale co se týká Johna - odvedl úžasnou práci. Knížka je moc čtivá. Quentinn má někdy tak krásné výroky, že ani nemůžete věřit, že je to pouze puberťák :) Co se hodnocení kniha vs film týče. Musím říct, že ten film je hrozný, nudný a o ničem. Takže prosím nedávejte na to co vidíte nejdřív v televizi. Rozhodně takhle špatná ta kniha není.

12.11.2015 3 z 5

Bojoval jsem s al-Káidou Bojoval jsem s al-Káidou Andrew Exum

Vlastně jsem tuto knihu půjčila manželovi, který je antiknihomol :D S nadějí že aspoň jednu knížku za rok přečte. No četl, ale nedočetl narozdíl ode mě :) Musím říct, že autorovo povídání a dlouhá "předmluva" o tom jak se dostal k armáde, co bylo během vysoké a konečně než se dostal do údolí Shah-e-Kot mě opravdu nebavily a myslela jsem že to vzdám (na jednu stranu se nedivím, že má drahá polovička to vzdala). Nicméne prostředí ve kterém se záhy objevujeme... Musím říct, že v armádě bych opravdu být nechtěla. Doporučuju se překousat třetinou knihu, která není moc záživná a pak vám zaručuje, nevšední podívanou (v tomhle případě přečtenou). Je to ten typ knihy u který ještě po přečtení, budete dost přemýšlet.

19.08.2015 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak toto byla moje první od jojo Moyes a musím říct, že se mi celkem líbila. Ikdyž mnohdy to znělo spíš jako scifi (nějak nemůžu uvěřit že by se normální děvče, zamilovalo s prominutím do postiženého ). Co mi také trochu vadilo byl věk hlavních postov. Louisa i Will působily minimálně o 6 - 7 let mladší než je v knížce popisovánmo. Určitě jsem u toho nebrečela jak tu někteří píší, ale musím říct že kniha se úžasně četla, skoro sama. Jojo Moyes má určitě talent na čtivé knížky a rozhodně doporučuji přečíst, nudit se rozhodně nebudete :)

25.07.2015 4 z 5

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

Moje první kingovka :) Musím říct že prvních 70 stran byla pro mě nuda a přemýšlela jsem zda se ke knize vůbec vrátím. No naštěstí jsem jí dala ještě šanci. A bylo to nejlepší rozhodnutí. Od druhé třetiny knížka naprosto, úžasná, poutavá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Už se těším na další Kingovy knihy :)

16.07.2015 4 z 5

Tajemné dědictví Tajemné dědictví Zuzana Francková

Musím uznat, že příběh Corriny je okozlující. Příběh mě naprosto dostal ikdyž knížka sama o sobě není nejlepší. Knížka mohla být klidně delší. Ale i těch 126 stránek by stačilo, kdyby se půlka nevěnovala nudné situaci kdy chůva vypráví otrokyním příběh její rodiny (kde jsem se mimochodem po 3 jménu dosti ztrácela). Druhá půlka naprosto úchvatná ! A konec ? zajímavý smutný, ale přišlo mi to jako kdyby autorka najednou zjistila, že už nemá moc stránek a tak vtiskla nejdůležitější část do pár stránek. Ale i tak doporučuju knížku přečíst.

11.07.2015 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl z této série pro mě byl zajímavějším, sice se tady najde pár chyb díky který mě princ nebo America velmi štvou, ale lidé nejsou dokonalý, proto pořád hodnotím kladně. I přes to, že se v tomto díle neobjevilo nic nového, musím říct, že konec se vyrýsoval dost nadějně. Po zdlouhavém začátku, mluvení o kastách a dlouhého popisování života v paláci, příběh nabírá nějaký směr. 3x hurá ! Vypadá to že další díl bude konečně zajímavý a napínavý. Tato série mě neskutečně baví. Sice je to takové spíše dívčí čtění a hlavní hrdinka je ode mě skoro 8 let, ale stejně. Člověk si rád oddechne, popřípadně zavzpomíná. Rozhodně doporučuju :)

10.07.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Knížka se mi zezačátku zdála těžkopádná (začátek byl hrozně zdlouhavý a nudný). Ale když se America konečně dostala do paláce k princi začlo se to vyvýjet. Moc se mi líbí Americina proměna. Knížku hodnotím kladně, je to spíše takové oddechové čtení, nic nad čím si musíte lámat hlavu. Měla jsem jí za en přečetlou a neskutečně me bavila. Těším se až si přečtu elitu :)))

28.06.2015 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Knihu jsem přečetla před pár lety, díky ohlasům. A musím uznat že je to povedené dílo (až na nějaké zdlouhavé pasáže). Musím říct že kniha mě docela bavila a byla skutečně vtipná. Jen si nemyslím, že takovýhle podání píše muž :D

27.06.2015 3 z 5

Film jsem viděla první. Na knížky jsem se vrhla pod odvysíláné "3ce" . Vím že člověk by se neměl dívat první na film, ale já to tak mám. Film je úžasný, série mě naprosto pohltila. Co se knih týče nic mě nepřekvapilo, i přes to jsem se mohla i po několikáté ponořit do děje a bylo to pro mě zážitkem. Musím ještě říci že film je skvěle udělaný, protože, opravdu sedí slovo od slova.

27.06.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Toto je velmi emotivní kafe. Už se k ní nikdy nevrátím, protože kdykoliv se jen o knize či filmu někdo zmíní chce se mi brečet. John green je opravdu genius. Rakovina je téma o sobě velmi smutné. Je to dokanalé skloubení lásky a smrti. Uvědomíte si že nic na světě není důležité jako láska, rodina a zdraví.

27.06.2015 5 z 5

Ztracená tvář Ztracená tvář Victoria Holt (p)

Super oddechovka, která byla čtená na jeden zátah při slunném odpoledni na zahradě :D Moc se mi líbila, splňovala přesně to co mě zajíma - historii, dobrodružnost, hádanky a nečekaný konec.

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Klasika. Jedna z mých prvních. Mám k ní nostalgický vztah. Někomu se to může zdát nudné, ale pro mě je Anna hrdinka a symbol statečnosti. Nechtěla bych prožít to co ona. Remcat od počítače umí každý.

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

První jsem viděla samozřejmně seriál :D Knížku hodnotím kladně, ale seriál je daleko lepší.

27.06.2015 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

V prvé řadě musím podotknout, že opravdu nejsem člověk co se nechá oblbnout reklamou. Mám ráda erotické romány, ale tato kniha už jen kvůli takové velké propagační akci mě prostě nezaujala. Pak na doporučení kamarádky jsem si první díl tedy přečetla. A musím říct, že jsem se nikdy tak nenudila :D Dle mého se tato knížka může líbit jen nevyspělým jedincům ! Příběh má potencionál, ale zabíjí ho ty rádoby "erotické scény" což má být podsata knihy. No nevím, určitě to jde popsat lépe. Dle mého autorka, neví skutečně sama o čem píše. A zaráží mě že ta kniha je jen 33. nejhorší :D

27.06.2015 odpad!