Marluksa Marluksa komentáře u knih

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

"Tomášku, co pomůže ženě, které je skoro čtyřicet a je skoro tlustá, aby ji někdo chtěl?" fňukala jsem.
"Tma," řekl můj čtrnáctiletý chlapec.

04.02.2018 4 z 5

Šifra mistra bestselleru Šifra mistra bestselleru Jodie Archer

Sečteno - podtrženo: Řekla bych, že kniha cílí na postavy díla (nejvíce dívky - jejichž emoce dostávají čtenáře do varu; křivka románu by měla být stoupavě klesavá či naopak) směr motivu, správný výběr sloves a na první větu v rukopisu. Vlastně neříká nic nového :/ přesto jsem v ní hodně podtrhávala (obyčejnou tužkou). ;-) Něco mě zaujalo, něco udivilo, něco překvapilo. V konečném shrnutí by měl být rukopis od první věty chytlavý, prvních 40 stran by mělo dostat čtenáře (případně redaktora, který rukopis posuzuje pro případné vydání) do varu, což ale asi každý autor ví. Nejvíc se probírá emotivní stránka, motiv, téma a charakteristika postav. Pak už je to jen o štěstí. ;-)

30.01.2018 5 z 5

Proč jsem se neoběsila Proč jsem se neoběsila Halina Pawlowská

Plusy: Vtip, ironie, sebeironie, kritika, šarm, hloubka, legrace, černý humor, ponaučení,...
Žasnu nad autorčinou fantazií a nápady. Smekám svůj imaginární klobouk. Krátké a mnohdy i výstižné.
Mínusy: Někdy až moc krátké a málo výstižné. Nezajímavé pointy.

17.01.2018 4 z 5

Manželský pakt Manželský pakt Michelle Richmond

Plusy: Po počátečních rozpacích (což trvalo jen pár stránek) mě kniha velmi pozitivně překvapila. Autorka měla vskutku zajímavý nápad! ;-)
Nechyběly emoce, zvraty, šokující události, pochybnosti,...
Mínusy: Možná by ani nemusela mít tolik stránek. Tuctový, rychlý a zbytečně "sladký" konec mě zamrzel. I přesto doporučuji. ;-)

15.01.2018 4 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Mám rozporuplné pocity. :/ Chvíli jsem jásala nadšením, že "roste" Třeštíkové konkurence, ale pak jsem se kousala nudou do rtu a měla chuť přeskočit několik stránek. Příběh prakticky "o ničem", předvídatelný a na můj vkus málo emotivní (což samozřejmě k tomuto žánru nejspíš patří). Neválela jsem se smíchy a ostrovtip hodný přirovnání s nejmenovaným autorem jsem postrádala. Každopádně styl autorky není zlý, očividně má talent! Určitě to ale není kniha, ke které bych se znovu vrátila.
2**
PS: na další knihu jsem ale zvědavá.

11.01.2018 2 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Skvělá! Nemám co vytknout, film mě naopak hodně zklamal.

29.12.2017 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Autorka opět nezklamala, i když mi přišla Spálená obloha podstatně lepší. Slovní zásoba skvělá, příběh také, hvězdičku strhávám za styl rozložených kapitol, které mi opravdu - co by čtenáři - nesedí.
Rozhodně si ale nenechám ujít její další dílko a řadím ji mezi své oblíbené autorky.

29.12.2017 4 z 5

Nedovolím ti odejít Nedovolím ti odejít Lenka Teremová

Z knihy mám rozporuplné pocity. Sice žádná přebytečná omáčka, ale dost mi vadily myšlenky a monology hlavní hrdinky, kterých bylo zbytečně moc. Příběh poměrně naivní, nijak zvlášť zajímavá pointa. Od autorky jsem - vzhledem k jejímu "životnímu poslání" očekávala trochu peprnější čtení. Občas mě překvapila zajímavá slovní spojení a moudra, ale rozhodně jsem z knihy nebyla nijak zvlášť nadšená.

19.10.2017 3 z 5

Půlnoční vrah Půlnoční vrah Veronika Černucká

Autorka opět nezklamala. Čtivé, zábavné, napínavé, zamotané, prostě přesně taková správná česká detektivka. Žádná zbytečná omáčka, což oceňuji. Ostrovtip a styl autorky je prostě skvělý! Takže opět za pět (hvězd).

29.09.2017 5 z 5

Tichá žena Tichá žena Susan Angela Ann Harrison

Autorčina dokonale vybroušená slovní zásoba mě mile překvapila, méně však už samotný příběh a pointa. Očekávala jsem trošičku víc, nicméně perfektní skladba vět nedostatky vykompenzovala.

23.09.2017 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Naprosto úchvatná kniha plná hlubokých myšlenek. Příběh Veroniky mě ani tak nezaujal, jako autorův náhled na danou problematiku. Určitě doporučuji všem, kteří se jaksi "duševně" trápí nebo "hledají". Z knihy plynou mnohá životní ponaučení.

11.09.2017 5 z 5

Mindfulness za 8 týdnů - Revoluční plán pro čistou mysl a zklidnění životního tempa Mindfulness za 8 týdnů - Revoluční plán pro čistou mysl a zklidnění životního tempa Michael Chaskalson

Nic extra revolučního v této knize neshledávám. Tématicky podobných knih mám desítky a "pointa" je vlastně vždycky stejná: Aneb jak se snadno naladit na pozitivní vlnu v dnešní hektické době, přičemž to, že je doba hektická, si zavinilo lidstvo samo!
PS: některá cvičení ovšem stojí za vyzkoušení. Chce to jen silnou koncentraci a pevnou vůli.

05.09.2017 3 z 5

Moje všechno Moje všechno Katie Marsh

Nepřekvapila, nešokovala, nezklamala... prostě taková zlatá střední cesta. Čekala jsem více emocí. Autorčin styl ale stojí za zmínku: skvělá slovní zásoba, poutavé věty a souvětí, vtip, elegance, vhodné kombinování slov, originalita...

22.08.2017 4 z 5

Škola pro ženy Škola pro ženy Molière (p)

Smekám svůj imaginární klobouk před tímto dílem!

18.08.2017 5 z 5

Zázrak Zázrak Emma Donoghue

Nuda se nepravidelně protkávala s napětím, chvílemi jsem měla nutkání knihu odložit, ale zvědavost mi to nedovolila.
Na můj vkus moc náboženských textů, které mnohdy působily až rušivě. Konec na mě působil nuceně až moc předvídatelně.

16.08.2017 2 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Vskutku dobrá a čtenáře dokáže perfektně zmást. Hlavně ve finiši. Překvapení, šok, emoce,... nic z toho v knize nechybělo. Žádná zbytečná omáčka, což oceňuji.

16.08.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak tohle je skutečně pecka!!! Na prvotinu napsáno brilantně. Autorka nenechá čtenáře ani na chvíli vydechnout. Emoce, strach, šok, údiv, překvapení... Oceňuji skvělou posloupnost a propojenost příběhu a žádnou zbytečnou omáčku. Rozhodně doporučuji. ;-)

01.07.2017 5 z 5

Poslední hra Poslední hra Federico Axat

Chaotická, zvláštní, nepřehledná, chvílemi naprosto skvělá a pak nastane zlom a mám chuť přeskočit několik stránek. Nejsem schopna dočíst, protože se v příběhu úplně ztrácím. Za mě zklamání a to jsem se dostala zhruba do poloviny. Na víc už nemám chuť.

24.06.2017 2 z 5

Zen a umění psát Zen a umění psát Ray Bradbury (p)

Vskutku zvláštní dílko. Chvílemi excelentní, plné hlubokých myšlenek, chvílemi nudné a nwzajímavé. Každopádně druhé nejlepší "tvůrčí psaní" co jsem četla.

24.06.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Hartlova bezprostřednost a "lidskost" je perfektní, skvělá, neotřelá, originální a bezbřehá. Jeho styl se mi velmi zamlouvá, prostě si nebere servítky a na čtenáře to vybalí jaksepatří - bez studu a občas i hanlivě. Jsem ráda, že jsem začala Jáchymem, prostě mi ta část přišla zajímavější, než příběh Veroniky.

15.06.2017 5 z 5