Tichá žena

Tichá žena https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208363/mid_ticha-zena-9WF-208363.jpg 3 67 19

Blahobytné a zdánlivě harmonické soužití Jodi a Todda trvá už dvacet let. Nyní se ale vztah dostává do bodu zlomu. Todd vede dvojí život, Judi si odmítá přiznat pravdu. On se rozhodne vsadit všechno na jednu kartu, ona má ráda vyrovnané účty. Z partnerů se stávají protihráči a čtenář nahlíží střídavě z obou perspektiv agónii vztahu i zákeřný souboj, který se nedá vyhrát.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Silent Wife , 2014

spencer
04.08.2020 3 z 5

Knihu jsem dlouho odkládala hlavně kvůli negativním recenzím, nakonec jsem na ně ale nedala a pustila se do ní. Co mě na této knížce nejvíce zklamalo byly postavy. Nebyla zde jediná, kterou bych si nějak oblíbila. Skoro nic se po většinu knihy nedělo, tak jsou doufala alespoň v nějaký překvapivý konec, který se zde taky neobjevil.
Takový průměrný thriller, který vám nic nového nedá, ale pokud s nimi teprve začínáte, tak neurazí.

anája
14.06.2020 1 z 5

Knihu mě někdo poradil, ale kromě přítomného času, který mi vadilo mě to vůbec nebavilo, nic se nedělo,nuda.

MíšaS.
03.02.2020 2 z 5

Příběh mě moc nezaujal.

džej
10.08.2018 4 z 5

Souhlasím, že příběh je čtivý a zároveň tuctový, ale vnímám určitý paradox - kdyby se všechny nevěry řešily vraždou, tak by měli kriminalisté dost práce. Prostě mi k vykreslené povaze Jodi objednání vraždy nesedí a krkolomné uzavření příběhu snížilo konečné hodnocení.

Marluksa
23.09.2017 4 z 5

Autorčina dokonale vybroušená slovní zásoba mě mile překvapila, méně však už samotný příběh a pointa. Očekávala jsem trošičku víc, nicméně perfektní skladba vět nedostatky vykompenzovala.

Marcela52
17.09.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Zaujal mě zdánlivě banální příběh ženy, která po dvaceti letech společného soužití zjistí, že nemá svůj život a hlavně svého muže pod kontrolou tak, jak si myslela. Autorce se podařilo napsat velmi autentický příběh, ve kterém se asi najde většina žen, které žijí dlouho s jedním mužem. Rozhodně doporučuji, není to žádná červená knihovna, ale opravdu zajímavý román s překvapivým koncem i správnou dávkou adrenalinu.

micha-ella
24.02.2017 4 z 5

Nemám ráda styl psaní v přítomném čase, což je dneska bohužel móda. Ale v této knížce jsem to tolik nevnímala, líbila se mi.

kackahracka
21.02.2017 4 z 5

Jo, tenhle příběh jsem teď zrovna potřebovala. Protože jsem byla přesycená všemi těmi složitě propletenými detektivkami ze Švédska, těmi ponurými vraždami, které jsou momentálně in. Bylo osvěžující začíst se do zdánlivě obyčejného příběhu, ztotožnit se s ním a vlastně být rád, že absurdní vygradování se událo jen na papíře a přitom tak nějak uspokojilo vlastní touhu po spravedlnosti...Bavilo mě sledovat děj střídavě z jednoho a druhého pohledu, poměrně rychle jsem se vcítila do hlavní hrdinky a fandila jí do poslední stránky. Zajímaly mě myšlenkové pochody jejího manžela, jakobych tím mohla pochopit všechny chlapy, co si hledají milenky. Trochu mi unikal význam popisovaných psychoterapeutických sezení, i toho, čeho se hlavní hrdinka dobrala v závěru knížky, tedy toho traumatu z dětství. S hlavním dějem to podle mě vůbec nesouviselo, nic to nevysvětlovalo a trochu zbytečně to narušilo výsledný dojem. Jinak za mě dobrý!

ZÓNA
16.01.2017 5 z 5

Velice šarmantně napsané. Autorka nesklouzla do sítě psychothrilleru a nedala tak důvod k šťourání se v zápletce, či vyústění pointy...
Kdo z nás se nestal obětí toho, čím si musela projít mně tolik sympatická, charismatická Jodi? Jistě, není nás možná většina, možná je, ale v každém případě má málokdo takovou touhu se pomstít. A uskutečnit pomstu.
Děj románu nic neskrývá. Hraje s otevřenými kartami a čtenář již od první kapitoly ví a zná... Jen pomalu odkrývá tajemství všech postav a to tak dokonale, že je to jako byste je znali od sousedů, nebo naproti přes ulici. Tento román mě fascinoval. Nemohl jsem kvůli němu spát, musel jsem číst i v hluboké noci. A bylo mi Jodi moc líto... Bylo mi líto i Todda... Láskou se někdy plýtvá... Láska se rozmělňuje a přitom je jen jedna... Todd to věděl, ale nepochopil...
A je mi i moc líto, že paní Harrisonová již nic dalšího nenapíše...

lenka70
08.11.2016

Kniha mě vůbec nezaujala.

papi
25.11.2014 3 z 5

Tento žánr nepatří mezi mé nejoblíbenější a asi to tak zatím i zůstane :-(

radynka
18.11.2014 4 z 5

I když ani Jodi a ani Todd mi nebyli vůbec sympatičtí, celý příběh byl napsán velmi čtivě a zajímavě a já jsem si ho opravdu užila.

Hella
16.11.2014 4 z 5

Příběh se mi líbil a knihu jsem neodložila, dokud jsem ji nepřečetla celou. Pěkné, čtivé, vcelku originální. Opravdu škoda, že autorka už bohužel nic dalšího nenapíše.

luciefeix
20.09.2014 1 z 5

Kniha me vubec nezaujala , styl psani se mi nelibil , cele mi to prislo divne a nudne a konec ? hmm kdyby se takhle resili vsechny partnerske krize :D to by se z toho svet zblaznil

aneleh18
15.09.2014 4 z 5

Dobré počtení. Objednala jsem si tuto knihu prostřednictvím bazaru tady v Databázi knih a nelituji. Čeho ale je mi líto, že si nemohu od této autorky přečíst více děl v tomto stylu, protože v oboru psychologických románů to byla její prvotina a autorka již nežije.

bookcase
04.09.2014 4 z 5

Námět super, trochu jsem se potýkala se stylem, kterým je napsaný - moc nemusím děj v přítomném čase. Ale nečetlo se to až tak špatně.

jasmína
01.08.2014 5 z 5

Já se na knihu moc těšila, a moc mě mrzelo, když jsem se dočetla, že se už autorka bohužel nedožila vydání.. Je to velká škoda, přijít o tuto spisovatelku, která mně naproste vyhovuje.

Výborná čtivá a napínavá kniha pro manželky i milenky, ani chvilku tam není nuda, často mě Judi až šokovala, co se v ní skrývá..

Jen, kdyby se vše takto řešilo, asi by po světě už moc mužů nechodilo :)

Maragad
18.07.2014 4 z 5

Tichá žena je psychologický thriller, kdy nám A. S. A. Harrisonová ukazuje, jak může dopadnout soužití dvou lidí. I když na první pohled vypadá pár šťastně a přátelé jim jejich štěstí závidí, nikdo neví, co se děje doma za zavřenými dveřmi a zataženými žaluziemi. Podobný je i případ Jodi a Toda, kdy se jejich vášeň a veškeré emoce ze vztahu vypařily a nezůstalo po nich nic, jen prázdnota a stereotyp.

Bastera
07.07.2014 4 z 5

Dobrý psychologický román o rozpadajícím se vztahu a o tom, co se může stát, když se moc přizpůsobujeme druhým a skrýváme své vlastní já. Někdo přirovnává ke Zmizelé, ale řekla bych, že tato kniha je o něco méně akční a o něco více psychologická. Nejhorší je, že se v ní můžete snadno poznat. Za mě doporučuji.

Autorovy knížky

Susan Angela Ann Harrison