marketa1860 marketa1860 komentáře u knih

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Kniha se mi líbila, i když děj byl převelice podrobný. Opakující se fráze tak byly docela očekáváné.
Děj se mi líbil, příběh na podkresu historických událostí. Hrdinka se chovala podle mého názoru dost chaoticky a nepředvídavě. Ale vzhledem k okolnostem...
Nebylo to špatné, ale v konkurenci dnešních kvalitních spisovatelek má autorka co pilovat.

30.10.2023 3 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Příjemná kniha, pokračování Stanice odložených lásek. Příběhy se uzavřou a je čas na bilancování.

02.10.2023 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Dobrá, napínavá detektivka plná opravdu nečekaných zvratů. Téma na mě trochu přitažené za vlasy, ale postup práce a metody Davide Rakera parádní a logické.
Sérii nečtu popořadě, ale nevadí mi to.

13.09.2023 3 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Báječná knížka na prázdniny. Hromada povídek z pera opravdu výjimečného spisovatele. Ne každá mi sedla, u některé jsem se opravdu bála, ale každá měla nápad, myšlenku, propracovaná do detailu.
Nejvíc se mi líbila Mlha, podle které je kniha pojmenovaná. Film jsem neviděla, ale pokud je z poloviny tak dobrý jako povídka, ráda se podívám.

28.08.2023 4 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Velká spokojenost. Moje první setkání s Davidem Rakerem a už se těším na další knihy.
Parádní zápletka na začátek a pak svižné, logické, fungující rozplétání bod po bodu. Srozumitelné, napínavé.

05.06.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Čtivá, napínavá, v mnoha věcech uvěřitelná. Závěr trilogie jak má být. Na mě tam bylo trochu moc osobních trablů a pocitů hlavní postavy, ale na konci knihy bylo jasné, proč. Autorka píše čím dál lépe.

10.05.2023 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Trochu jsem se obávala čtení, protože předchozí kniha mě až tak moc nenadchla, ale opak byl pravdou. Od začátku do konce to mělo děj a spád. Malinko mi vadila osobní linka příběhu, ale chápu, že musí být.

18.04.2023 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Dobrá detektivka, na mě moc dlouhá. Řada nepravděpodobných událostí, těžko uvěřitelných zvratů, dost odbytý konec... Zajímavý námět.

18.10.2021 3 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Zajímavá detektivka z domácího prostředí. Námět atraktivní, postup vyšetřování neobvyklý. Líbil se mi hlavní vyšetřovatel i bídák na druhé straně. Pokud jde o vlastní děti, každý z nás je schopen i nemožného. Určitě doporučuji.

22.11.2022 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Podle anotací jsem tušila zajímavou knihu, ale ve skutečnosti jsem byla velice překvapená. Mělo to švih, mělo to spád. Přesto, že jde o velice bolestné téma, nepropadala jsem úplné beznaději a konec byl lahůdkou.
Více časových rovin bylo ohromně akční, mohli jsme sledovat pocity jednotlivých postav, které se vyvíjely, rostly nebo slábly v závislosti na vývoji vyšetřování.
Bravurně zvládnuté téma.
Divím se, že ještě nedošlo ke filmovému zpracování:-) (nedošlo???)

25.10.2022 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Parádní detektivka, která se veze v docela svižném tempu. Domácí reálie, uvěřitelné postavy, normální život. Konec tedy kapku přitažený za vlasy, ale možné je všechno.
Jsem překvapená krásným jazykem pana Šmehlíka, popisem prostředí, i osobností jednotlivých aktérů příběhu. Určitě si přečtu další knihu od autora.

21.10.2022 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Zpočátku jsem byla trochu rozpačitá, děj se vlekl, a přestože jsem čekala horor, nadpřirozené příšery jsem nečekala... Pak se to ale v půlce knihy rozjelo, všechno dostávalo smysl a závěr svištěl parádně.
Moje prvotina od autorky a jsem spokojená.

17.10.2022 4 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Smutný, jednoduchý příběh z polsko-českého pohraničí vyprávěný ve dvou rovinách - historické a aktuální. Téma velmi zajímavé, příběh dojemný.
Nebavil mě způsob, kterým je kniha napsaná. Věty strohé a stručné. Takové dívčí psaní.

12.05.2022 3 z 5

Skleněný zvěřinec Skleněný zvěřinec Tennessee Williams (p)

Krásné, dojemné, křehké. O to víc, že jde o částečně autobiografické vyjádření vztahu autora k rodině, která není typickým vzorem rodinných vztahů.

11.03.2024 3 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Nádherná knížka. Příběh židovské matky s dcerkou, které se po napadení Polska německou armádou ukrývají na půdě stodoly. Obrovské úsilí matky udržet dcerku zticha, zajistit jí přísun jídla, zabavit ji... Není to klasický příběh z detaily z koncentračních táborů, a právě proto je tak hluboký a nezapomenutelný.

06.09.2023 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Připojím se k dalším čtenářům s názorem, že toto bylo trošku jiné než jsme zvyklý u Sepetysové. Příjemná, milá kniha s pozitivní hrdinkou, upjatá atmosféra 50. let New Orleans a boj tmavých proti světlým, žen proti mužům, chudých proti bohatým. Pro mě oddychovka, ale čekala jsem něco jiného.

31.10.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Připojím se k níže uvedeným komentářům. Námět parádní, ALE... nejsem žádný Einstein, přesto jsem motiv zohavení odhalila asi 100 stran před hlavními vyšetřovateli.... Stejně tak pachatel, ke kterému od začátku vedlo mnoho vodítek.
První polovina knihy byla fajn, druhá mi přišla zbytečně rozvláčná a závěr přitažený za vlasy. Jako v americkém thrilleru.
Nicméně od druhé autorčiny knihy mě to neodradí:-)

05.10.2022 2 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Za mě super detektivka. Mělo to spád, skvělou zápletku, rozuzlení - hlavní hrdina mi připadal jako český James Bond. Spoustě vtípků jsem se smála, i když občas mi přišlo, že je jich přehršel a místy na nevhodných místech..
Moje první kniha od Štěpána Kopřivy, ale určitě ne poslední.

14.09.2022 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Moc mě tento styl psaní nebaví, ani jsem se u čtení bůhvíjak nebavila. Kniha se líbila z pohledu formy - krásný deník s nádhernými kresbami autorčiny sestry.

22.09.2021 2 z 5

Anglická zahrada Anglická zahrada Petra Klabouchová

Neskutečná kniha. Petra Klabouchová je vynikající spisovatelka.
V polovině knihy mi to nedalo a zjišťovala jsem na netu víc informací o příběhu chlapečků, což jsem samozřejmě neměla dělat, protože při čtení jsem pořád nějakou jiskřičku naděje, že to nemusí dopadnou úplně špatně měla...
Moc se líbilo zpracování autorky - vyprávění očima malého chlapce, smutné.
Bylo to silné, dojemné, neuvěřitelné. Kolotoč osudových chyb, přešlapů, nezájem příslušných institucí, opovržení ostatních lidí, tolik zničených lidských životů.... neskutečné.

16.05.2024 4 z 5