Mark. Mark. komentáře u knih

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Velmi vyvedené bylo propojování linií přítomnost a minulost. Celkově mi přijde, že série a napětí upadá. Ale i tak se kniha četla velmi dobře, ovšem neodehrálo se nic natolik důležitého, abych si děj knihy zapamatovala nějak dlouho.

01.10.2017 4 z 5

Pro hrst amuletů Pro hrst amuletů Kim Harrison

Mám pocit, že když spravil obal knihy, zhoršil se děj. Stále to bylo místy napínavé a čtivé. Nic hlubokého ale pro zapamatování jsem zde nenašla. Již přesně nevím, o čem kniha byla.

Nikdy nezemřít Nikdy nezemřít Kim Harrison

Kniha je již o poznání napínavější a ucelenější. Byl zde zajímavý děj a vývin událostí. Některé události mne chyběli s návazností na minulé díly. Třeba se to vyskytne ve čtvrtém díle.

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Přijde mi nutností pokračovat v dalších dílech. Zde bylo zatím seznámení se situací, a dohady jejich plánů. Kipa mi je líto a bez zpovědnice jsem zvědavá, jaké další riziko se vyskytne. Před dočtením jsem přečetla tři další knihy. Ne proto, že bych si chtěla děj užívat a přemýšlet nad tím, ale byly zde pasáže, které se vyloženě táhly. Celkový děj i námět byl poutavý a bez toho, by mi krásná jazyková proporce nestačila.

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

Přesně jak jsem se obávala, velmi předvídatelné, a už to nebylo ono. Bylo fajn vidět, jak se v závěru Rush zastal Blaire před Nan. Celkově to již nebylo takové propracované a velmi strohé. 4* dávám asi jenom proto, že jsem si předchozí díly velmi oblíbila a zaujalo mne pojetí dalších postav.

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Sice děj byl od začátku zřejmý, ale byl velmi čtivý. Dva pohledy byly lepší pro vcítění do děje, ale už to nebylo natolik napínavé. I tak na romantiku to bylo velmi povedené. Sice musím přečíst třetí díl, ale mám pocit, že přijdu o takové to napětí.

20.08.2017 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Velmi poutavě psaná romantika. Začala jsem ji číst chvilku před spaním, s tím že si přečtu jenom kousek pro lepší spaní. To byl problém a dala jsem si noční s pokračováním dalšího dílu. Málo kdy mne tak nadchne tento žánr. Začátky jsou velmi krásné. Seznamování s postavami jsou to nejlepší, co v knize mohu zažít. Velmi jsem si to užívala.

20.08.2017 5 z 5

Hodný, zlý a nemrtvý Hodný, zlý a nemrtvý Kim Harrison

Tento díl byl o poznání lepší. Ovšem obálka katastrofální :-D

10.08.2017 4 z 5

Mrtvá čarodějka přichází Mrtvá čarodějka přichází Kim Harrison

Nebylo to úplně strhující ale zaujala mne. Místy jsem se bavila a těšila jsem se na volno chvilku, až si budu moc číst. Konečně jsem mohla v klidu jíst a ne stále otáčet stránky :-D

10.08.2017 4 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Kniha je čtivě napsaná. Poutavá a s děsivou sci-fi představou i možná.
V závěru knihy, mne nutila zvědavost kdo byl jakou dobu v hibernaci. A počítala jsem a počítala a vracela se stránkami :-D Někdy mi vadí, když něco v knize nepovažuji za důležité, třeba nějaký den a ono se ukáže, že celkem důležité je a musím se vracet. Tady mi to nevadilo, i autor mi to někdy zopakoval a spočítal.
Taková kniha, která mne nutí přemýšlet, když slyším cvrčky .... zaslouží si 5*. Třeba se odhodlám i na zmíněný seriál.

10.08.2017 5 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Ani po druhém díle nevím jak mají vypadat postavy :-D V první chvíli jsem byla zaražená, že je nyní hlavní dění mezi Růži a Fallonem, a chtěla jsem se dozvědět, jak to dopadlo s Violet. Dozvěděla, ale celkem odbytě. Děj byl zajímavý, ale nijak poutavý. Dle mého úsudku anotace knize nijak neodpovídá. Je Růže opravdu v úplně nové škole? Nebo to byl Fallon a ona tam již chvíli byla? Cit: A co hůř, v nové škole se jí všichni vyhýbají a posmívají – kvůli podivným vířícím znamením na kůži, která jí brání zapadnout do davu. - Znamení se nijak nezmiňuje, to již víme z předešlého dílu. Mluví o tom, že je jediná čaromocná, což po chvíli taky není pravda. A navíc mají výuku o čaromocných a také vědí z médií o královské rodině, takže už asi museli vědět, co ty znamení znamenají.
A zachránila dívku z anotace, kterou chce svést velmi temný princ? To má být ta budoucnost? První díl nám řekl že už je přeměněná :-( (Teda pokud to má být Violet)
Já prostě nevím, s ohledem na čtivost a děj je to fajn, ale nemám z toho rozum.

17.07.2017 3 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Děj nebyl špatný, kniha se četla dobře, ale.... Musela jsem se hodně zamýšlet nad tím, jak vypadají postavy o kterých čtu a vykreslovat si prostředí. Místy se o to autorka snažila, ale pořád nevím na čem jsem. Ovšem nijak mne to nenutilo zapojit fantasii. S odstupem dne na knihu již nijak nepomýšlím a celkem se mi v hlavě ztrácí. Vím, že se mi líbila v tu danou chvíli, mnohdy bylo i napětí, ale kdybych teď měla popsat, o čem kniha byla, ... no nejsem si jistá že bych to ještě zvládla.

17.07.2017 3 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Na to, že postavy byly dospělé, příběh takový nebyl. Ale jak udělat Jasona takového záletníka, když by byl puberťák? Knihu jsem brala s odlehčením a velmi jsem se bavila.

13.07.2017 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Zpočátku jsem si říkala, že už jsem na takové typy knih stará a bude to klišé a já budu neustála kroutit hlavou. Ovšem za "spadlýma kalhotkama" jsem se buď pořádně začetla a ponořila do děje, nebo se děj opravdu rozjel. Bylo mi z toho až úzko, že jsem ráda, že se to není podle pravdivé příběhu. Ovšem to šťastné shledání! Dokonce se těším, až nechám knihu uležet a přečtu si to z pohledu Deana Holdera.

13.07.2017 5 z 5

Dluh krve Dluh krve Sue Tanya Huff

Napínavé, ale zajisté jsem fandila Vicki. S Cellulim byla vedena celkem zajímavá problematika, až jsem měla obavy, že mi to začne lézt krkem, ale to se ovšem nestalo. Místy mi jejich vztahu bylo líto, když se musí Vicki koukat, jak Cellulimu přibývají léta.

13.07.2017 3 z 5

Spojení krve Spojení krve Sue Tanya Huff

Tento díl se zase celkem vyvedl. Napínavé, místy smutné. Psychicky narušené postavy a velká změna s Vicky.

12.07.2017 3 z 5

Linie krve Linie krve Sue Tanya Huff

Nemohu říct, že by mne to nějak nadchlo. Prostě jsem četla a četla a najednou byl konec. Jako odpočinková kniha to jde, ale nic závratného jsem tam nenašla.

12.07.2017 2 z 5

Stopy krve Stopy krve Sue Tanya Huff

Zajímavý zvrat a tento díl mne bavil od začátku. Prostředí a propojenost s poutavou detektivní zápletkou se mi velmi líbil. Až si říkám, jak mne mohl první díl s démonem bavit, protože tento byl o poznání mnohem lepší

12.07.2017 4 z 5

Cena krve Cena krve Sue Tanya Huff

Mnohé knihy jsou takové, že se musím nutit a prokousat začátkem. Tady jsem se musela nutit trošku víc. Pak ani nevím kdy, jsem se začetla. Líbilo se mi problematika a diskuse postav.

12.07.2017 3 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Děj byl napínavý, stále se něco dělo. Nechybí akce, trocha detektivky a hororového napětí. Líbilo se mi pojetí postav, nebylo to přehnaně romantické, ale s pevným poutem a to především mezi Wren a Callumem. Z jednoho úhlu se mi konec zdá být useknutý a z druhého ne. Ani nevím jestli se mi chce do druhého dílu. Našli tábor Resetů. Mám obavy, že mohu být druhým dílem zklamaná. No jo, ale to že utekli, k žádnému valnému výsledku s ostatními Resety nikam nevede, takže jo. Jsem zvědavá na druhý díl.

12.07.2017 5 z 5