Margerite Margerite komentáře u knih

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Za mě podhodnoceno, stejně jako tady všechny knihy Pauly Hawkins. Poctivých 5*. Pomalé, chytré, přesto čtivé, napínavé až do konce. A Laura? Jedna z nejlepších literárních postav, které jsem kdy potkala.

07.01.2023 5 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Tady jsem váhala mezi 3 a 4*. Čtivé, ale zápletka slabší, taková spíš young adult. Tajemství pramenů je určitě lepší a na mou nejoblíbenější knihu autorky - Zimní lidé - to nemá. Nakonec jsem se přiklonila ke 4*, protože je sakra těžké tuhle knížku uprostřed noci, když už fakt musíte jít spát, odložit.

19.11.2022 4 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Knížka mi hodně připomněla Do vody od Pauly Hawkins, jak postavami, tak právě tématem vody. Tajemství pramenů určitě stojí za přečtení, ale Do vody hodnotím výš. V Tajemství už tak nějak od začátku čtenář tuší, jak to s prameny je, a jen se vlastně dívá na to, kdy na to přijdou/přijmou to i postavy. Do vody je mnohovrstevnatější a v žádném okamžiku vlastně nevíte, jak to bude dál. Přesto mě Jeniffer McMahon baví, uchvátili mě její Zimní lidé. Takže si určitě přečtu i její další knihy.

29.09.2022 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Knížka je fajn, bohužel ji sráží příšerný překlad. Za ten hvězda dolů.

20.09.2022 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Výborná, skvěle napsaná kniha. Jediné, co mě mrzelo, bylo, že jsem hlavní twist odhalila hned ze začátku. Ale jinak super, těším se na další díl. 80 %.

21.02.2022 4 z 5

Rudá zem Rudá zem Adam Nevill

První půlka skvělá, někde mezi 4 a 5*. No ale ta druhá.... děj se pak už tak nějak rozvláčně táhne a neskutečně pomalu rozmotává, že člověk čeká, kdy už to konečně skončí. Škoda, první půlku jsem přečetla jedním dechem, ke druhé jsem se musela dokopávat, abych knížku už konečně dočetla. Navíc je tu slabší překlad a dost tiskových chyb.

19.02.2022 3 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Čtvrtá kniha C. J. Tudor mě trochu zklamala. Čekala jsem další pecku, ale tentokrát je to "jen" za 4*. Na mě už to bylo prostě moc překombinované. Přesto určitě stojí za přečtení.

26.01.2022 4 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Tentokrát mě kriminální linka moc nebavila. Naopak linka soukromí vyšetřovatelů je čím dál lepší, už se těším na další díl.

21.08.2021 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Za mě zatím nejslabší díl série, nicméně stále zasloužené 4 *.

07.08.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Přesně jak píší na zadní straně knihy: "Dokázala to znovu." C. J. Tudor se už po první knize zařadila mezi mé nejoblíbenější spisovatele, připomíná mi Stephena Kinga v jeho nejlepší formě. Už se těším na další knihu! K obsahu nebudu prozrazovat vůbec nic, prostě si to přečtěte, obzvlášť pokud se Vám líbily její předchozí romány.

30.06.2021 5 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Výborné oddychové čtení jako vždy, Margaret a Li Jen prostě nemají chybu. Na druhou stranu je pravda, že čínské prostředí už po přečtení předchozích knih není tak zajímavé a některé věci se opakují. Myslím, že je dobře, že autor sérii už ukončil. Ale stále jsou to zasloužené 4*.

18.05.2021 4 z 5

Tony & Susan Tony & Susan Austin Wright

První polovina skvělá, ve druhé knížka ztrácí tempo. Ale stále nadprůměr. Přečteno v rámci čtenářské výzvy 2021 "dopis".

19.02.2021 4 z 5

Temná tání Temná tání Kate A. Boorman

Bohužel slabší než 1. díl. Mystérium je pryč a máme tu putování a pár přestřelek z divokého západu. Hlavní hrdinka v sobě pořád něco řeší, ale už je to dost otravné. Záchrana v tom pravém okamžiku a další málo uvěřitelné věci. No nevím, jestli se pustím do 3. dílu. Nehám to uležet a uvidím.

12.05.2024 3 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Odloženo po cca 1/3. Nezaujalo. Nemastné, neslané, předvídatelné a stereotypní.

07.05.2024 2 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Na young adult poměrně fajn. Jak už někteří psali, kniha opravdu hodně evokuje film Vesnice. Přesto je napínavá, svižná a postavy dobře prokreslené. Sem tam nějaké to náctileté klišé a překlad občas hapruje, ale tak nějak v mezích snesitelnosti. V 16 bych byla asi nadšená, ve 40 dávám s přivřeným okem 4* a těším se na další díl.

05.05.2024 4 z 5

Píseň, kterou se objasňuje svět Píseň, kterou se objasňuje svět Brian Evenson

Přečetla jsem asi půlku, slabé. U všech povídek zajímavý hlavní motiv, ale nějak to autor nikdy nedotáhl. Za mě ne.

21.01.2024 2 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Slaboučké, po cca 1/3 odloženo. Slabé literárně, psychologie postav téměř chybí, je to hodně černobílé. Téma zajímavé, ale špatně zpracované a překlad taky za moc nestojí. Za mě ne, hodnocení zde (aktuálně 86 %) je šíleně přestřelené.

03.01.2024 2 z 5

Klíč 17 Klíč 17 Marc Raabe

Docela zajímavý rozjezd, trošku utahaný střed a nakonec ne moc věrohodné vysvětlení, proč vlastně byla úvodní vražda taková, jaká byla. Za mě nejspíš proto, aby knížka přilákala čtenáře. Poslední roky se ve světě krimi a thrilleru přímo soutěží o nejbrutálnější a nejnechutnější vraždu. K tomu se přidává poměrně špatný překlad, protože použít v jedné větě hovorovou koncovku a k tomu jmenný tvar přídavného jména je na mě už fakt moc. A nebylo to jen jednou a nebylo to jen tohle. Kdo dnes říká "proklatě"? Ve vypjatých scénách to bylo spíš k smíchu. Takže závěr: neurazí, nenadchne, jako hooodně odpočinkové čtení ano, ale do druhého dílu nepůjdu.

07.11.2023 3 z 5

Co po ní zbylo Co po ní zbylo Eric Rickstad

Krásná kniha, jako závěr tetralogie i samostatně.

15.09.2023 5 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Tohle že napsal autor Harryho Hola? To se mi ani nechce věřit. Ztráta času, velmi slabé, po literární i příběhové stránce. Velké zklamání.

08.07.2023