marekB78 marekB78 komentáře u knih

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Knížka mě hodně bavila! Nejdřív vás autorka to "nutí" myslet si, že to dělá tento, pak tamten a nakonec vraždí úplně někdo jiný, od koho byste to nečekali. Kniha plná napětí a skvěle se četla. Doporučuji :)

06.03.2024 5 z 5

23:55 23:55 Jan Hlubek

Musím přiznat, že mě kniha mile překvapila. Některé povídky byly velmi povedené. Určitě zkusím ještě nějakou knihu od autora

02.03.2024 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Celkem slušná detektivka pro mladé. Možná by mě zaujala víc, kdybych neviděl seriál :)

28.02.2024 4 z 5

Jižní stezka Českem od východu k západu Jižní stezka Českem od východu k západu Jan Hocek

V knize najdete spoustu informací, rad a tipů, ale i krásné fotografie. Ocenil bych více návrhů na ubytování a dobré stravování v dané oblasti.

28.02.2024 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Povedená kniha, přečteno za jeden den. Místy jsem se smál, že si o mně v okolí lidé mysleli, co jsem za blázna Četl jsem do výzvy, ale určitě přečtu i další díly

22.02.2024 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Na prvotinu to nebylo úplně špatné, ale woooow taky ne. Kniha je čtivá, ale spíš taková oddychovka nez plná napětí. Jdu dál a čekám, kam bude série pokračovat dále

21.02.2024 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha mě překvapila. Neměl jsem ponětí, že nějaké pohoří Tribeč existuje a že se tam ztrácejí lidé a je to místo opředené tajemstvím. Ne,že bych se u knížky přímo bál, ale zajímalo mě, jak to dopadne a co se z toho vyvrbí.

15.02.2024 5 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Klasická Agatha, klasický Poirot a klasická detektivka... Bavilo mě od začátku do konce i s rozluštěním a odhalením vraha :)

15.02.2024 5 z 5

Odvolání Odvolání John Grisham

Moje první setkání s Grishamem. Místy mi to přišlo takové zdlouhavé, málo zajímavé a určitě bych byl radši, kdyby i ten závěr byl trochu jiný. Ale třeba dám tomuto autorovi ještě někdy šanci

06.02.2024 3 z 5

Nenápadný vrah Nenápadný vrah James Carol

Celkem zajímavé čtení, ale asi bych si ho představoval s větším překvapením na konci.

28.01.2024 4 z 5

Rozpolcený Rozpolcený Rob Ashman

Nestavím se k té knize úplně negativně. Začátek mi přišel takový "rozpolcený", ale postupně jsem se v ději zorientoval a konec byl super. Dostal jsem se k této knize v knihovně, aniž bych věděl, že je to už 4. díl série. Určitě si zkusím sehnat i ty předcházející :)

21.01.2024 4 z 5

Katova smrt Katova smrt Laura Noll

Knížka je zajímavě napsaná, bohužel o události, která se nás dotýká. Ale to nesnižuje kvalitu pojetí této knihy.

20.01.2024 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Kniha fajn,ale... prvních 100 stránek bylo takových nemastných, pak se to rozjelo. Po dalších 100 stránkách, už mohl vraždu spáchat každý a potřeboval jsem vědět, kdo je vrah. Konec zajímavý. Rozhodně nic drastického, ale příjemné čtení s napětím.

19.01.2024 4 z 5

Skvělá kniha!!! Každému doporučuji přečíst. Hodně zajímavé a poučné čtení. Hodně jsem se bavil a knihu jsem si užil.

13.01.2024 5 z 5

Kdyby byl krtek velkej jako prase Kdyby byl krtek velkej jako prase Marian Palla

Četl jsem do výzvy. Řekl bych průměr... neublíží,ale ani neurazí.

09.01.2024 3 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Za mě spokojenost, tedy 5 hvězd. Kniha byla čtivá, zajímavá, dobře napsaná a dala mi vše, co jsem od ní očekával. A splněna další část výzvy :)

08.01.2024 5 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Jak tu už bylo psáno... Taková pohodová a oddechová detektivka. I já jsem se usmíval u čtení o partičce amatérských detektivů z knihovny. Hezky napsané a přečteno za den.

04.01.2024 4 z 5

Nápady čtenáře detektivek Nápady čtenáře detektivek Josef Škvorecký

Knihu jsem četl hlavně do Čtenářské výzvy. Předem píši, že to úplně není můj šálek, ale celkem pobavila a i jsem se dozvěděl zajímavosti o některých autorech detektivek :)

03.01.2024 4 z 5

Efektivně mrtvá žena Efektivně mrtvá žena Václav Erben

Taková odpočinková četba. Dobře napsaná, ale postrádám větší napětí a tím i rozuzlení. Ale jinak spokojenost. Tím, že jsem viděl i seriál, můžu hlavním postavám přidělit i obličej :) Na 5 hvězdiček to není, ale 4 si zaslouží

31.12.2023 4 z 5

Kmotr Fotbal Kmotr Fotbal Luděk Mádl

Sice kniha staršího data, ale aspoň si můžu udělat lepší obrázek o kauzách s odstupem několika let. Svět se mění, ale lidé spojení s korupcí v něm zůstávají :)
Dobře napsaná kniha s rozhovory i závěrečným žebříčkem 50 nejvlivnějších osob v českém fotbale tehdejší doby.

31.12.2023 5 z 5