Nenápadný vrah

Nenápadný vrah https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499004/bmid_nenapadny-vrah-sdK-499004.jpg 4 69 24

Jefferson Winter série

< 4. díl

Manželka milionáře z Vancouveru zahyne při výbuchu ve svém domě. Stala se už třetí obětí sériového vraha, který pravidelně, jednou za rok, vždy přesně v týž den zabije jednu ženu. Způsob vražd je neobvyklý – pachatel oběť znehybní, na tělo jí připevní výbušninu a odejde pryč. Bombu pak otevřením dveří aktivuje člověk, který do místnosti vstoupí – obvykle ženin manžel. Takové podivínství je moc i na zkušeného bývalého profilera FBI Jeffersona Wintera, kterého k případu přizve policistka Laura Andertonová. Vancouverská policie si neví rady, vodítek je za tři roky pramálo, a proniknout do mysli tak zvráceně metodického vraha bude náročný úkol. Navíc je 4. srpna, a Winter ví, že pachatel si už vyhlédl další oběť. Vrah se veřejnosti nijak nepřipomíná, nevydává žádná prohlášení. Nemá žádné požadavky, nevyhrožuje, pracuje beze svědků. Může jím být v podstatě kdokoli. Podaří se Winterovi najít nenápadného vraha dřív, než opět udeří?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Quiet Man , 2017

SimonaP
06.04.2024 3 z 5

Kniha mě občas nudila, důvody, proč vlastně vraždil, a jak si vybíral oběti, takové nedotažené... neurazí, nenadchne.

monte
26.03.2024 4 z 5

Jsem spokojená. I tento se mi líbil

moudivlacek
24.03.2024 4 z 5

Skvělá detektivka, kde je sice zmínka o brutalitě, ale spíš je to příběh o logice a snaze vcítit se do pocitu vraha atentátníka, který se vymyká běžným "pravidlům" sériových vrahů.
Winter se pouští do vyšetřování s bývalou policistkou hlavní vyšetřovatelkou. Ta byla odvolána, když nebyla schopna dopadnout vraha. Teď je v dvojici s Winterem, který si zrovna moc neláme hlavu s pravidly, které kolegyně má ještě zažité z práce. A také se moc nemíní dělit o úspěch s jejím nástupcem arogantním policistou, který je hlavně politik.
Je zajímavé sledovat mysl Wintera a jeho postupné skládání skřípků, aby se dobral pravdy, někdy je to drsnější, ale spíš z pocitového úhlu.
Každopádně, jestli bude další díl, určitě do něj půjdu.

janelka2
15.02.2024 4 z 5

Tento díl se mi líbil asi nejmíň. Ale stále dobré čtení, čte se dobře a pokud bude další ďíl půjdu do něj.

marekB78
28.01.2024 4 z 5

Celkem zajímavé čtení, ale asi bych si ho představoval s větším překvapením na konci.

Johny_H.
12.12.2023 4 z 5

Není to špatné, ale první tři díly stačily. Ty měli akci a napětí tady je o poznání méně akce a až na závěrečných 100 stran je to utáhlá konverzace převážně mezi dvě mi postavami. No tři jsou málo tak dám čtyři ale zaslouží si to takových 6,5 z 10. U místního 5 hvězdičkového hodnocení je neštěstí že je kniha Příšerná, Špatná, v pohodě, průměr, lepší průměr a výborná. Byl bych raději za hodnocení do 10 hvězd, ale chápu že předělávat by to šlo jen velmi těžko.

CharlesWard
19.08.2023 4 z 5

Na čtvrtý pokus už to Carolovi konečně vyšlo.

Lejdus
05.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Na novou knihu v teto serii jsem byla dost natesena. Pribehy Jeffersona Wintera mne opravdu bavily, ale tento mne nijak zvlast nezaujal. Motiv bomb se mi nelibil. Hned mne napadlo, ze obeti jsou ti, kteri prezili. Prislo mi to naprosto logicke. Pozitivne hodnotim charakteristiku vraha, jak jej Jefferson popisuje.

Erlif
24.05.2023 2 z 5

Po pětileté pauze v českém vydání vychází další díl detektiva Wintera. A musím bohužel napsat, že mě to absolutně nebavilo, téměř nic se tam nedělo, pořád samé úvahy myšlenky debaty detektivů. O vrahovi tam nebylo zhola nic a postrádalo to hloubku. Ani jedna vražda nebyla popsána z jeho pohledu nebo kdyby se k něčemu ten vrah alespoň vyjádřil... A nezachránil to ani závěr knížky...

Allena24
18.05.2023 5 z 5

Tak jako Didi15 i mě Winter zkrátka baví. Doufám, že se dočkám dalších dílů.

JustWomen
15.05.2023 3 z 5

Bylo to takové zpomalené a prodlužované různými nepodstatnými popisy. Nechápu, že to vyšetřovali už 3 roky a museli počkat, až Wintera napadne odkud začít? Sotva průměr.

ivzu77
08.05.2023 4 z 5

Čtvrtá kniha případů Jeffersona Wintera a za mne čtvrtá vydařená kniha této série. Vyšetřovale jsme si oblíbila, jeho kolegyně byla nyní také sympatická a klapalo jim to. Doporučuji knihy číst za sebou.

Pavlína2019
05.04.2023 5 z 5

Po čase jsem opět zabrousila k detektivkám a tato je výborná, čte se moc dobře.

Žádné dlouhé únavné popisování vyšetřování, vše má spád, námět je nápaditý a zajímavý, pachatelovy záměry jsou celkem netypické.

Winter je sympaťák..... jsem spokojená a doporučuji.

Didi15
03.04.2023 5 z 5

Mě Winter zkrátka baví , je to bourák :) Bylo ti čtivé a děj rychle utíkal , jen konec bych si částečně představovala trochu jiný , ale i tak plný počet.

ThomasRuhe
28.03.2023 4 z 5

Knihu hodnotím jako velmi dobrou. Autor vymyslel zajímavé zločiny, ať už provedením nebo ročním intervalem, který je hodně neobvyklý. Winterovo pátrání je taky dobře sepsané, a závěr se taky vydařil. Celkově jsem byl s příběhem spokojený.

mirunda
05.03.2023 5 z 5

Mně se kniha Četka velmi dobře. Měla spád a byla napínavá.

alzbeta4340
20.02.2023 5 z 5

Zábavná detektivka, ve které čtenář rozhodně nepochybuje, že Jefferson Winter pachatele dopadne. Jde jen o to, jak nápaditým způsobem. Samotný detektiv se svojí parťačkou mě jako obvykle vůbec nezklamal. Snad jen motivy pachatele a způsoby vražd se zdály trochu nereálné, ale beru to tak, že se jedná o oddechovou literaturu.
4,5 hvězdičky

tulip131
30.12.2022 4 z 5

Skvělá zápletka. Trochu mě zklamal konec, vrah dopaden a pokračování nebylo potřeba.

ydnac
04.12.2022 4 z 5

MYSLÍTE, ŽE ČLOVĚK SE VRAHEM RODÍ NEBO SE JÍM STÁVÁ ?

Winter přijíždí pomoci s hledáním sériového vraha, který vraždí vždy stejný den v roce.
Na oběti připevňuje bombu.
Má pro něj význam datum, pohlaví, věk nebo něco jiného?
Vždycky se držel svého stylu, ale tentokrát je to jiné…
Winter musí zjistit KDE, PROČ, KDO. To jsou jeho otázky.

Možná trochu slabší než předchozí díly, ale pořád dobrý :-)

Jenny46
30.11.2022 5 z 5