23:55 přehled

23:55 https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522692/bmid_23-55-XpA-522692.jpg 4 20 20

Děsivé povídky pět minut před půlnocí. Hodiny tikají. Za pět povídek odbije půlnoc. Temná a mrazivá, vzbuzující beznaděj a podporující primitivní pudy. Dovolte vlastní imaginaci, aby vás schvátila. Žádný svět není tak magický jako ten ve vaší hlavě. Nakladatelství Canc uvádí sbírku, jež mapuje povídkovou tvorbu kontroverzního spisovatele Jana Hlubka od počátku až do roku 2023 a svými žánrovými přesahy tečuje několik literárních odvětví.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 23:55. Přihlašte se a napište ho.

MB008
12.04.2024 3 z 5

Na první pohled mě zaujalo, že se jedná o sbírku povídek jednoho autora, která mapuje jeho tvorbu.
- před-povídka jen tak naladí a její pointu vidíte přicházet téměř okamžitě.
- první povídka je spíše romantické fantasy s auťákem a výčitkami.
- další popisuje znásilnění, což jistě je drsné, ale že by se to nazvalo hororem? Poněkud laciný způsob, jak vyděsit a opět bych ji zařadila spíše do temného sci-fi.
- u Sněhobílé smrti se dá již hovořit o hororu s netradiční vánoční atmosférou
- u dalšího kousku padá jméno Orwella, ale povídka jako taková je opět spíše jen klasické temnější sci-fi
- poslední povídka stejně jako předposlední se mi spíše vytratila z paměti, nenašla jsem si tam nic, co by vyčnívalo

Je možné, že horor chápu jinak než autor. Za mě je sbírka zajímavá pojetím pěti minut do půlnoci a ukázkou postupu a vývoje, který autor zažil. Horor na psychologické úrovni jsem zde však nenašla.

marekB78
02.03.2024 4 z 5

Musím přiznat, že mě kniha mile překvapila. Některé povídky byly velmi povedené. Určitě zkusím ještě nějakou knihu od autora

666Jitka
25.02.2024 4 z 5

Útlá knížka strašidelných povídek s povedenou obálkou a náležitě pochmurným provedením mě potěšila a skvěle se mi četla. Šest povídek, každá jiná, mi zpříjemnily únorové podvečery. Nejvíce se mi líbily povídky Eugenův bourák, Pandemie obskurnosti a Sněhobílá smrt. Nejedná se o horor toho nejhrubšího zrna, kdy se člověku dělá husina za krkem a strachy zapomíná dýchat, ale strašidelné příběhy s nádechem tajemna to rozhodně jsou. Jsem ráda, že jsem si knihu do své sbírky pořídila.

Pohřbení andělé, Závěj a další knižní novinky (44. týden)

29.10.2023

Jmenuji se Owen Spakrs a zabil jsem dva lidi . . . (Eugenův bourák)

Já vím, chlapi nemaj brečet, ale holky nemají mít tachometr a řadící páku. (Eugenův bourák)

Tohle okno se nerozbilo větrem, a ty to dobře víš. (Pandemie obskurnosti)

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha 23:55 v seznamech

v dalších seznamech1x