marekB78 marekB78 komentáře u knih

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Stále jsem čekal, kdo to udělal a pak toto :) Souhlasím s Gracinka,že Fifi je super a byl bych rád, kdyby byla v týmu stále :)

28.04.2023 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Agatha nezklame...jako vždy :) Zajímavá zápletka i rozuzlení. Tohle prostě baví a čte se to skoro samo :)

20.04.2023 5 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Mně se to tedy líbilo... Čtivé a zajímavé :)

20.04.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Tak tohle byla jízda!!! A ten konec jsem vůbec nečekal... Musím říct, že tato autorka je knížku od knížky lepší a čekám, co bude dál... Doufám, že i další série bude takto skvělá :)

14.04.2023 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Tak toto mě rozbilo, hustý příběh a ten konec... Harryho prostě musíte milovat... Těším se, jak tento příběh bude pokračovat dál :)

10.04.2023 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Zase skvělý příběh, skvělá zápletka, skvělá Agatha... Její knížky mě baví, i když radši mám Hercula Poirota...Ale ani slečna Marplová není špatná :)

03.04.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Prostě super. Knížky od Cartera nemají chybu. Vtáhne vás do děje hned od první stránky, takže musíte číst a číst, abyste zjistili, kdo za tím stojí a proč :) Budu se netrpělivě těšit na další knihu :)

26.03.2023 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Kniha mi přišla taková oddechová, ale zajímavá. Bylo tam spoustu míst, které jsem navštívil, i místa, která mě zaujala tak, že bych je chtěl vidět. Zároveň tam bylo i něco z historie a člověk se dozví i nějaké zajímavosti. Prostě pro každého něco. Za mě spokojenost :)

19.03.2023 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Úžasná knížka, se kterou jsem se vrátil do dětských let. I po těch letech jsem se u ní skvěle bavil. Doporučoval bych si to přečíst dnešní mládeži, která zná jen mobil a PC :)

14.03.2023 5 z 5

Mrtví umí mluvit Mrtví umí mluvit A.K. Turner

Kniha mě překvapila. Byla dobře napsaná, čtivá a celkem i napínavá. Hlavní hrdinka je taková svérázná a čtenář si jí musí zamilovat. Budu rád, když autorka napíše další knihu a touto hrdinkou :)

02.03.2023 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Není to špatná kniha,ale mohla mít o několik desítek stránek míň v prostředku a víc se rozepsat na konci. Ten mi totiž přišel takový "useknutý". Posledních 150 stránek jsem byl v napětí, kdo za tím stojí... I tak děkuji za zajímavé čtení :)

24.02.2023 4 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Ke knize jsem se dostal díky ČV. Normálně bych jí asi nečetl. Byl jsem ke knize skeptický, ale překvapila mě. Až na ten smutný konec...

24.02.2023 4 z 5

Psí srdce a jiné povídky Psí srdce a jiné povídky Michail Bulgakov

Tak toto mě vůbec nevzalo... Nebýt tam Psí srdce, tak tomu dám černou hvězdu :) Ale tato povídka tuto knihu nezachrání :) Četl jsem jen kvůli výzvě :)

18.02.2023 2 z 5

Hřebec a Kráska Hřebec a Kráska Josef Klíma

Taková oddechová pohodovka s kriminální zápletkou. Dobře se čte, ale chybí mi tam to napětí a nějaký zvrat :)

10.02.2023 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Další zajímavá kniha od autorky. Od začátku vás pohltí a nepustí do konce. Závěr mě překvapil a už se těším na další autorčinu knihu.

06.02.2023 5 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Tahle knížka potěší nejen děti, ale i dospělé. Film jsem viděl několikrát, ale knihu četl poprvé. Krásná vzpomínka na skvělou Marii Poledňákovou. Přečteno do výzvy :)

03.02.2023 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Určitě kniha, která stojí za přečtení. Ale...spousta z nás čekala jistě víc. A to samé i já. Pan Štoček má svůj osobitý styl,který v knížce vynikl :) Určitě by mě potěšilo, kdyby v knížce bylo více případů, ale spousta jich je v podcastech, takže už nejde čím překvapit.

27.01.2023 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Už je to spoustu let,co jsem tuto knihu četl a jsem rád, že jsem si to mohl oživit díky Čtenářské výzvě. Moc hezká kniha, hodně k zamyšlení. Určitě jí dnes chápu jinak, něž jako dítě.

27.01.2023 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Mně ta kniha nepřišla vůbec špatná. Zajímavý námět, dobře napsaná...a že ten konec byl trochu přitažený za vlasy? Rozhodně to mohlo dopadnout hůř. Takže...možná, že si ještě najdu nějakou knížku od této autorky...

23.01.2023 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Za mě opět skvělá detektivka. Postupně se odkrývají všechny stopy a poznatky a na konci je velké finále. Během čtení si vždy říkám, kdo by mohl být vrah a tento konec byl hodně zajímavý. Jak jinak než 5 hvězd :)

19.01.2023 5 z 5