Mardou19 Mardou19 komentáře u knih

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Krásná kniha, která mě donutila smát se i trochu slzet. Ze začátku, než jsem poznala Britt-Marie, mě ta knížka hrozně štvala (stejně jako její hlavní hrdinka). Ale čím víc jsem poznávala ji i obyvatele Borgu, tím víc se mi dostávali pod kůži. Škoda, že v životě nejde na všechny problémy použít Faxin a jedlou sodu.

12.10.2019 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Kniha, která nutí k zamyšlení a slabší povahy (jako jsem já) vytvářet si zásoby....co kdyby to opravdu přišlo.

12.10.2019 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Velmi dobrá a zajímavá kniha. Překvapivé rozuzlení. Zase trochu jiný pohled na otázku rasismu. Donutila mě se zamyslet sama nad sebou...jsme nakonec všichni rasisté?

31.07.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Hezky pribeh, ctivy, jen mi to prislo nejak ploche. Jedna z autorcinych slabsich knih.

02.05.2019 3 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Nedokázala jsem ji dočíst. Prostě mě to vůbec nechytlo. Sáhla jsem asi vedle.

17.04.2019 1 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Ani plus ani minus...průměrná kniha, na kterou si za chvíli ani nevzpomenu. Asi proto, že mi chyběla postava, která by mě k příběhu připoutala. Zloději hedvábí byli o dost lepší.

07.01.2019

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Knihu jsem začala číst ze zvědavosti, protože severské detektivky moc nečtu. Začátek jsem musela hodně louskat, ale po 150 stranách se rozjela takovým tempem, že jsem nestačila otáčet strany:-) Chtěla bych se někdy potkat s Lisbeth. Doufám, že nějaká existuje i ve skutečnosti.

23.11.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Kniha me vtahla. Pribeh je ctivy, napinavy. Konec ubohy. Velmi me zklamal.

04.07.2018 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Moc krasna kniha, chtelo se mi u ni plakat i smat. Ove si me hned ziskal a jeho laska k zesnule ze ne je uzasna.Byla bych rada, kdyby me v zivote neco takoveho taky potkalo.

29.06.2018 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Kniha Hastrman byla pro mě velký boj, který jsem nakonec vyhrála. Několikrát jsem ji chtěla odložit, ale jsem ráda, že jsem se doslova prokousala první částí do té druhé. Jazyk, který používá Urban, je pro mě velmi těžký na čtení. Krásně jsou zde popsané lidové zvyky a rituály, ale díky popisům jsem se trochu ztrácela v ději. Těším se, až budu moci porovnat s filmem.

04.06.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná, ale moc smutná kniha. Moc hezky napsaná a hlavní hrdinka Hana si mě na dlouho připoutala a i po přečtení knihy o ní přemýšlím. Jedna z knížek, po které zase chvilku nebudu moct otevřít další...

26.04.2018 5 z 5

Sráči Sráči Richard Price

Super knížka. Téma mě nejprve trochu odrazovalo, ale má spád a vtáhla mě a vyplivla až na konci:-) Málem jsem opět nevystoupila z metra:-). Mohl by z toho být opravdu dobrý film.

17.04.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Průměrná kniha. Momenty z minulosti o původu obrazu jsou moc hezky napsané. Jakmile se však autorka přenese do současnosti, jedná se o červenou knihovnu.

11.04.2018 3 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Hezká kniha, i když se mi více líbila Světla, která nevidíme. Sem tam jsem se trochu ztrácela mezi skutečností a snem.

11.04.2018 4 z 5

Zloději hedvábí Zloději hedvábí Dirk Husemann

Krásný příběh, který mě zavedl zase do jiného prostředí a něco naučil. Příjemné čtení na dlouhé večery. Dostala jsem chuť si od autora přečíst i něco jiného.

13.03.2018 4 z 5

Vypadni z mýho života! Vypadni z mýho života! Marta Valatová (p)

Kniha se mi moc nelíbila. Nedokázala jsem ji dočíst. Už se mi dlouho nestalo, abych knihu opustila tak těsně před koncem. Stejně jako Dům v Bretani, ze začátku mě to vtáhlo, hezky napsané a na konci se autorka nimrá v detailech, svých pocitech a má nutnost nám sdělit od koho má, který hrníček ve skříni...to mi opravdu nic nedává....škoda...tak slibný začátek.

13.03.2018 2 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Příjemná knížka, hezky napsaná, ale také okamžitě zapomenutá. Kladu si otázku, jestli to přece jen nebyla ztráta času. Asi nebudu cílový čtenář.

24.01.2018 2 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Pro mě kniha knih a příběh příběhů.

02.01.2018 5 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Příjemná kniha a jelikož miluji Bretaň, tak mému srdci i velmi blízká. Nedokázala jsem se ztotožnit s hlavni hrdinkou, ale asi to bude tím, že jsem přece jen jiná věková kategorie. Nakonec mi trochu vadil výčet osobností, se kterými se autorka setkala....trochu zbytečné...

02.01.2018 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Moc mě neoslovilo, ale asi nebudu cílová čtenářka. Ještě, že nejsme všichni stejní:-)

02.01.2018 2 z 5