Maragad Maragad komentáře u knih

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Proroctví je tvořeno poutavým příběhem, který čtenáři nedá spát, dokud nedočte knihu do poslední stránky. Celá kniha je přímo nabitá jiskřením mezi Lucasem a Helen, kdy jejich pouto až fyzicky vnímáte. Ovšem také zde naleznete plno tajemství, nad kterými budete neustále dumat. Knihou čtenáře totiž provází spousta tajemství a záhad, kdy každé řešení doprovází hned další dvě nové otázky. Dá se říct, že je kniha jednou velkou záhadou. Dále je příběh plný zvratů, a když k tomu ještě přidáme velmi čtivý styl, jakým je kniha napsaná, vznikne nám opravdu skvěle vypracované dílo.

15.08.2014 4 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

V knize se hodně řeší předsudky okolí, kdy se celé město dívá na Slocumbovy ženy s opovržením a čekají, kdy Mosey také přijde do jiného stavu. Liza jako bývalá drogově závislá, na kterou se lepili všichni chlapi z okolí, k jejich dobré pověsti moc nepomohla. Ale také se v knize řeší i problémy každé z žen zvlášť a tady se mi moc líbil návrat do minulosti Ginny, kdy někoho poznala, ale bohužel to nevyšlo. Ovšem teď se pár věcí změnilo, ona dostává druhou šanci a uvědomuje si, že nikdy není pozdě na to, být šťastná. Smolný rok je sice kniha, která má ne příliš šťastný průběh děje, ale to neznamená, že ten rok nikdy neskončí. Každý má nárok na trochu toho štěstí a snad i naše hlavní hrdinky se ho dočkají. V knize se neobjevují jen negativní situace, ale také se tu setkáváme s láskou, která až hory přenáší, ať už je to ta rodinná nebo partnerská.

16.06.2014 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Jan Otčenášek čtenáře provází příběhem, jak kdyby to on sám zažil, jak kdyby on sám byl Pavel, který potkal svoji Ester a snažil se ji chránit před celým zlým světem. Možná je to tím, že byl v té době podobně starý jako Pavel a díky tomu se dokázal vžít do pocitů mladého člověka, který se cítí jako v kleci. Kdy je svazován nesmyslnými pravidly a každý den se musí koukat na nové seznamy mrtvých, možná sousedů, kamarádů nebo úplně neznámých lidí.

09.06.2014 5 z 5

V pasti V pasti Julie Cross

Kniha má v sobě zajímavou myšlenku – originálně zpracovaný příběh, který čtenáře dokáže zaujmout. Po zdlouhavém začátku přichází strhující zakončení, při kterém nejeden čtenář bude autorku proklínat a shánět se po tom, kdy vyjde další díl. Určitě si užijete spoustu nově navázaných přátelství v místech naprosto nečekaných, návraty a opětovná shledání, ale také zradu, podlost a touhu po moci.

03.06.2014 3 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Kniha je opět velmi čtivě napsaná a přimíchání mytologie do příběhu, mu přidává na zajímavosti. Děj je opět vyprávěn z Casova pohledu a tak se nám znova ukáže jeho rozporuplná povaha a nerozhodnost. Anna krví oděná se mi moc líbila, ale Dívka z nočních můr byla ještě lepší. V knize sice bylo méně děsivých scén, které má Kendare Blake opravdu velmi povedené. Ale autorka to dohnala větší propracovaností děje.

27.05.2014 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Anna krví oděná je opravdu velmi čtivě napsaná kniha. Již od prvních stránek Vás provází napětí, drama, sarkasmus, strach a také i nějaká ta romantika. Duchařské téma je opravdu děsivé už samo o sobě a Kendare Blake se přímo vyžívá ve vraždících scénách, které nikdy nezapomene dostatečně podrobně popsat.

21.05.2014 4 z 5

Jsme přece sestry Jsme přece sestry Anne Gesthuysen

Kniha je psaná z pohledů sester, každá z nich má svůj prostor, kde řeší svoji současnost i návraty do minulosti. Nejspíš i právě proto se kniha tak dobře čte a děj opravdu rychle ubíhá. Ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem se v ději zorientovala a pochopila značení současnosti a minulosti. Sestry jsem si moc oblíbila a to všechny do jedné, každá měla své zvláštní osobní kouzlo, byly vtipné, někdy nerudné a na svůj věk všechny velmi vitální. Anne Gesthuysenová se inspirovala skutečnými postavami svých tet, a i když se v rodině příběhy předávaly většinou jen ústně, působily velmi věrohodně. Byly to právě návraty do minulosti, co na mě udělalo největší dojem. Bavilo mě pročítat si o životě sester, číst o všem, co je potkalo a jak moc je to ovlivnilo do budoucna.

01.04.2014 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Kniha mě mile překvapila, četla se opravdu skvěle. Děj byl střídavě napínavý a zajímavý, osobní život hlavních postav se prolínal s vyšetřováním. Střídaly se pohledy více postav, ale z pohledu Maggie jsem byla nejvíce překvapená, nejen že byl velmi reálný, ale navíc jsem se s ničím podobným v knize nikdy nesetkala. Nahlédnutí do psí duše bylo zajímavé a zábavné. Sledování toho, jak se buduje pouto mezi zvířetem a člověkem, je něco nádherného. Začátek knihy mě zmátl, opravdu jsem nečekala, že se z toho dokáže vyvinout taková zápletka. Kniha pro mě byla nepředvídatelná a napnutá jsem byla až do poslední stránky. Nebyly tu žádné zbytečné popisky, které by vás brzdily ve čtení, a tak stránky opravdu přímo hltáte. A jako u každé správné detektivky je závěr přímo šokující.

29.03.2014 5 z 5

Koroner Koroner M. R. Hall

Příběh Jenny mě do sebe okamžitě vtáhl. Jako hlavní postavu jsem si ji moc oblíbila, nenechá se nikým jen tak zastrašit a když si něco umane, jde za tím. Děj i postavy jsou skvěle propracované a je vidět, že si M. R. Hall jako bývalý právník, dal opravdu záležet. Překvapilo mě, že kniha není jen o Jennyině práci na pozici koronera, ale děj se úzce proplétá i s jejím osobním životem. Právě rozmanitost děje se mi na knize moc líbila, chvíli přemýšlíte nad případem a zachvíli řešíte záhadného souseda. Čím se kniha hodně zaobírá, tak to jsou adolescenti - braní drog a psychická nevyrovnanost. Takže problémy moderní společnosti. Děj není moc akční, ale o to více je kniha napínavá. Prostě musíte číst dál, dokud se vše nevyřeší a vy nedočtete. A že ten konec za to stojí.

08.03.2014 5 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Děj je už od začátku svižný a rychle vás do sebe vtáhne. Začetla jsem se ani nevím, jak a najednou jsem byla v polovině knihy. Chvílemi byl pro mě děj předvídatelný, přeci jen není to první kniha tohoto žánru, kterou čtu, ale ve větší míře tam byly zvraty, které jsem nečekala. Moc se mi líbí detailní popisy apokalyptické krajiny a reakce lidstva na katastrofy. Je to popsáno velmi detailně
a reálně. Kniha není jen předvídatelný románek, ale je to především dystopie a hlavní hrdinové řeší, jak v tomto světě přežít. Přibližně v polovině příběhu byl děj chvílemi spíš táhlý, ale pak se to zas rozjelo a zbytek knihy jsem přečetla na jeden nádech.

27.02.2014 5 z 5

Obyvatel Obyvatel Francis Cottam

Zpočátku jsem nevěděla, co od Obyvatele očekávat, ale nezklamal mě a určitě ho mohu doporučit dál. Ovšem přidávám varování, že přečtení má následky, myslím, že začínám mít hrůzu ze zrcadel. Příběh působí velmi reálně.

26.02.2014 5 z 5

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Hru lží určitě doporučuji, není to žádná oddechová četba, ale naopak celou dobu vás nutí přemýšlet a pochybovat, o postavách o ději a já osobně takové knihy mám ráda. Na příběhu se mi líbila čtivost, děj má spád a pořád se tam něco děje, navíc kniha nemá zas tolik stran, takže to máte opravdu přečtené během krátké doby. Řekla bych, že se mi druhý díl dokonce líbil ještě víc, než ten první, na začátku nemuselo být tolik popisků a vysvětlování jako v prvním díle. Všechny postavy jsou dobře propracované a líbí se mi vsuvky Suttoniných vzpomínek.

23.02.2014 5 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Vytržení se mi zatím zdálo nejzamotanější, jak už někdo podotkl-cestování časem bylo chaotické a pořád jsem byla napnutá, kdy konečně přijde rozlousknutí příběhu.. Ale jinak už se nemůžu dočkat posledního dílu a doufám, že autorka bude pořád stejně tak vtipná jako doteď :-)..

01.06.2012 4 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Pokud jste stále ještě zmateni prvním dílem a nevíte, zda se do Divotání pustit, rozhodně neváhejte. Jelikož druhý díl předčil ten první a rozhodně stojí za to. Je to vážně jízda, jež se tentokrát odehrává převážně v našem světě, ale za asistence různých bizarních postav, které pronikly do světa lidí a v tomto příběhu prostě nesmí chybět.

06.10.2015 5 z 5

Jeho královna Jeho královna Irena Piloušková

Příběh s psychologickým podtextem doporučuji všem čtenářům. Nejde totiž o knihu vhodnou jen pro určitou věkovou kategorii. Odnese si z ní něco každý. Jak rodiče, tak náctiletí. Irena Piloušková dokázala přímo bravurně vykreslit tragický osud patnáctiletého děvčete, které okolnosti dohnaly k večerním útěkům z domova, a díky jehož nezodpovědnému chování vznikl materiál pro šikanu.

28.08.2015 5 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

I když má Topím se v tobě nějaké své mouchy a nejde zrovna o knihu, jež by dostala opravdu každého, i tak rozhodně za přečtení stojí. Není to totiž bezduché tlachání o ničem okořeněné spoustou erotiky, tento příběh má hloubku a já osobně se už teď těším na další díl této volné série

25.08.2015 4 z 5

Proroctví Proroctví Jamie McGuire

Proroctví je nejen důstojným pokračováním předchozího dílu, ale v mnoha směrech ho i předčí. Nejde jen o hlavní hrdiny, ale i příběh jako takový je propracovanější, čtenáři již netápou mezi novými bytostmi a i děj je více akční a podán opět velmi čtivou formou. Konec je celkem předvídatelný, ale stejně vás šokuje, i když si říkáte, že jste to čekali. Teď už jen můžete doufat, že další díl vyjde v nakladatelství Yoli co nejdříve, ale vypadá to tak, že letos to již nebude.

11.07.2015 3 z 5

Otrávené štěstí Otrávené štěstí Irma Krauss

Otrávené štěstí je psáno velmi poutavě a knihu rozhodně neodložíte, dokud se vše konečně nevysvětlí. Samotný konec je velmi matoucí a čtenář může mít pocit, že vůbec neví, co si o něm myslet. Není neuzavřený, je prostě zvláštní. Možná z něj dokonce také budete frustrovaní a promítnou se do vás všechny negativní pocity mladého páru.

01.07.2015 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Ačkoliv Elita představy mnoha čtenářů nenaplní, i tak stojí za to tuto sérii číst, protože čtivá je opravdu velice. A co si budeme povídat, už jen kvůli těm překrásným obálkám je ozdobou nejedné knihovny. Ovšem teď už jen můžeme doufat, že pokračování, jež vyjde pod názvem První, bude zdařilejší a konečně čtenářům poskytne tak dlouho očekávané odpovědi. Rozhodně už by bylo na čase.

21.06.2015 2 z 5

Město duchů Město duchů Stacia Kane

Downside se oproti jiným urban fantasy sériím liší svou brutalitou, kdy autorka se neostýchá oběti vraždy popsat do nejmenšího nechutného detailu. Nejednou vás zamrazí při popisu roztrhaného nebo vykuchaného těla. A co si budeme povídat, stačí i jen sama představa magicky nabitého předmětu tvořeného žabím tělíčkem, které je naplněno dalšími nechutnostmi, no fuj tajbl. Downshide tedy rozhodně není sérií pro slabé povahy trpící nočními můrami, ani to není žádný sladký románek s pár fantasy prvky, pokud se sérii rozhodnete číst, čeká na vás opravdu drsné prostředí, v němž byste vy sami bez pomoci nepřežili.

02.06.2015 5 z 5