Mamka_cte Mamka_cte komentáře u knih

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Další fantasy, které se mi totálně dostalo pod kůži. Sice byl začátek knihy unavený a moc se mi nelíbil, ale nakonec to kniha vylepšila. Od začátku zkoušek jsem se začetla a konec knihy? Wohooou, to jsem nečekala!

Kiva byla bojovnice, i když byla dost naivní skrz svou rodinu. Pro zdraví pacientů a lidí kolem sebe by položila život, doslova.
Ostatní postavy vyvolávaly smršť emocí. Některá mě totálně štvala a jinou jsem si zase oblíbila. Takto to má v pořádné knize vypadat.

Konec knihy je jedno velikánské překvapení za druhým a láká nás krásně na druhý díl, který na mě už čeká v knihovně. A brzo se do něj pustím!

06.10.2023 4 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

Druhý díl ze série Handlíř. Tento díl se mi líbil o trochu méně. Na začátku trvalo, než se příběh rozjel (pomohl bombový příchod Temper a ona sama o sobě) a chyběla mi nějaká pořádná akce, i když se "něco" dělo stále.
ALE! To nemění nic na tom, že tuhle sérii stále miluju a těším se na třetí závěrečný díl.

Objevuje se zde mnoho zajímavých vedlejších postav a ještě více vílích intrik. Nejvíce oživovala knihu Temper a ta její prořízlá pusa. Miluju jí! A ten její příchod na scénu? TOP.

Tentokrát jsem ani nebyla úplně odvařená z romantické linky mezi Callypso a Handlířem. Romantická linka byla až moc pozvolná a jistá, ale zato se objevovalo více erotiky.

Největším překvapením byl konec, který vytáhl celou knihu. Škoda, že autorka nepsala tak čtivě od začátku. Třeba to vylepší třetí závěrečný díl, který rozhodně dost slibuje.

Konec ukázal, kdo za tím vším stojí a já to teda vůbec nečekala! Fuuha.

13.09.2023 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Když jsem viděla nabídku štafety na tuto 800 stránkovou knihu, tak jsem nečekala a hned se zúčastnila. Protože série Dvory od autorky jsou má láska! Moc děkuji za tu možnost se zúčastnit a knihu si přečíst @maru.jiroutkova !

Když mi kniha dorazila domů, tak jsem byla docela rozhozená z toho, kolik má stránek. A zároveň jsem se bála, aby mě kniha vůbec bavila. Ale autorka opět nezklamala a tato kniha (série) je další fantasy láska! Začátek byl docela unavený, ale po tom co přišel na scénu padlý anděl Hunt se vše zapomnělo.

Hlavní postavu Bryce jsem neskutečně obdivovala. To co prožila, byla zkrátka hrozná bolest. A Hunt to stejné.

Fantasy svět a nadpřirozené bytosti byly neskutečně krásně vymyšlené. Příběh probíhal v moderním světě a vše do sebe krásně zapadlo.

Autorka dokázala opět neskutečné. V jednu chvíli se smějete a hned na to koukáte s otevřenou pusou a brečíte. Příběhu nechyběla akce, překvapení, boje, zapletky a nebo romantická linka. Ani o sexuální napětí není nouze. Prostě TOP.

Knihu doporučuji všem nadšencům fantasy! První díl mě totálně odrovnal a já se hrozně těším na druhý díl! Tuto sérii si budu muset pořídit domů, ať zaujme místo vedle ostatních knih Massové.

08.08.2023 5 z 5

Věž Věž Skye Warren

Závěrečný třetí díl série Koncovka. Za mě byla tato knížka dost velký propadák. Autorka by udělala lépe, kdyby tu všechnu ,,akci a konec přidala do druhého dílu. Zbytečné prodlužování konce a neustálé popisování sexu.

To jak kniha skončí, už jsem snad věděla na začátku příběhu. Autorka umí psát čtivě, což jsou její plusové body a nakonec tolik nebolela ta nuda.

Série jako celek + šachy + starověká mytologie mě dohromady moc bavila! První díl byla bomba (1*), druhý už trochu pokulhával (3) a třetí byl propadák až na ten konec (4-).

I tak sérii doporučím, protože všechny díly dohromady jsou pěkné čtení plné erotiky, tajemství a intrik.

08.08.2023 2 z 5

První První Kiera Cass

(SPOILER) Série, které jsem neskutečně propadla! Lituji, že jsem se k ní nedostala dříve. Všechny díly jsem četla jako e-knihu, ale přemýšlím, že si je budu muset asi pořídit domu.

Celou sérii jsem stihla přečíst za nějaké čtyři dny. Až tak moc mě bavila! Sice autorka někdy příběhy až moc roztahovala a stačilo by sérii stáhnout cca do tří knih, ale nevadí. Poslední díl Šťastně až navěky byl pro mě úplná zbytečnost. Ta jediná mě nebavila (vše se opakovalo stále dokola a vše už bylo řečeno).

První tři díly byly lepší než ta druhá polovina. Maxon a America mě prostě brali jako pár více a také toho více zažili. Jejich dcera Eadlyn už měla cestičku pěkně připravenou.

Knihy obsahovaly i docela dost dobrých zvratů a nějakou tu akci. O romatické linky také nouze není. V knihách mi asi nic nechybělo a já se čtením byla maximálně spokojená. E-knihy čtu převážně při uspávání syna, ale toto jsem neodložila ani přes den. Kdykoliv se naskytla chvilka, tak už jsem četla dále.

Autorka upoutala moji pozornost a ráda si přečtu i další její knihy. Doporučuji!

08.07.2023 4 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Kniha, která mě opět nalákala doporučením a hlavně propagací z okolí. Prvních asi 150 stran jsem se proklínala, co jsem to zase koupila za blbost. Příběh mě nedokázal vtáhnout do děje, ale postupem to bylo lepší a lepší. Nakonec jsem si oblíbila obě prostředí a hlavně Wren a Tora. Rose mě spíše štvala.

Fantasy je v knize moc hezky podané, i když je spíše pohádkové, ale ne pro malé děti (objeví se zde krev a nahota,..).

Jak už jsem naťukla postavy, tak u mě zvítězila ze sester Wren. Více akce, bojovnost, humor.. i když je jasné, že je to především výchovou. Rose udělá vše co se jí řekne, ale po nalezení své sestry se vzepře a dokáže říct ne. Plusové body.

Objeví se i dost záporných postav, které dodávají příběhu šťávu. A ty zvířata? TOP.

Kniha je vyprávěna z pohledu Wren a Rose. Opět vyhrála Wren. Kapitoly s Rose byly někdy dost nudné.

Objevují se zde pár romantických linek a ta s Wren u mě samozřejmě zase vyhrála!

Chtěla jsem dát 3 hvězdy, ale nakonec za zajímavý konec dávám 4. Těším se na další díl!

05.06.2023 4 z 5

Zapomnění Zapomnění Kateřina Pojkarová

Do knihy jsem se ze začátku nemohla vůbec začíst, ale po tom, co začínají souboje a hry jsem se do příběhu nakonec ponořila.

Hlavní hrdinku (doslova) Kaylu jsem obdivovala za to, jak zabojovala a do souboje a přípravy dala vše. Já bych to nedala a utekla jako ta první.

Anotace slibuje klasickou středověkou fantasy, ale prvky fantasy jsem nějak nenašla. Nakonec mi to ani nevadilo, protože je kniha poutavá a já se hned ponořila do světa turnajů a soubojů.

Romantická linka je maličká, ale roztomilá. Kayle jsem to od začátku přála, i když si nejprve namlouvala, že je to jen dobré kamarádství.

Ohledně názvu knihy a začátku jsem si myslela, že zapomnění bude více prohloubené. I když nějaké prvky by se najít daly.

Příběh obsahuje dost tajemství a já se těším na druhý díl, který (doufám) poputuje taktéž ve štafetě.

27.05.2023 4 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) První tři díly byly úžasné, ale tento zklamal. Polovina knihy utahaná a dokola opakující se, jako by autorka potřebovala zaplnit pár stran. Konec knihy už byl super a dělo se i dost zajímavostí a nějaká ta akce.

Co mě vážně nudilo, bylo opakující se řešení co je vlastně Poppy zač a koho je to dcera, nebo rodina.
I sexuální scény jsem občas přeskočila (a to je u mě co říct) někdy byly opravdu nevhodně zařazené..

A co se mi líbilo? Drakeni! Na ty vždy čekám. V tomto díle hlavně Reaver. Dále se mi líbil postupující vztah mezi Poppy a Kieranem a nakonec i Casteelem. Když jsou spolu všichni tři, tak mi to prostě dává větší smysl!

Moc se mi líbilo propojení s druhou sérií a zmínění Serafeny a Nyktase (+drakenů). To mi opravdu zapadlo do děje, za to chválím!

A nakonec je tu Malik. Nebude takový zloun jak vypadá, ale jen je zamilovaný. Ach ta láska.

Autorku mám velmi ráda, ale kdyby tuhle sérii tolik neprotahovala a napsala celý obsah do max tří knih (protože ještě samozřejmě nekončíme), tak by udělala mnohem lépe! Méně je někdy více. Jak se říká, že?

Těším se na zakončení série, i když mě to začíná odrazovat. Ale musím vědět jak to skončí, že.

27.05.2023 3 z 5

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

(SPOILER) Na novou knihu od autorky jsem se těšila od doby co vyšla informace, že brzo vyjde. Její série Zatracená láska má v mojí knihovně své zasloužené místo. @tessm.puffrova

Příběh mi lehce ubíhal a za jeden večer (tři hodinky) jsem ji přelouskala. Moc se mi líbilo, jak autorka vystihla svět bohatsví a chudoby. Za peníze si lásku ani rodinu nekoupíš, což z příběhu krásně vyplynulo.

Hlavní postavy Donna a Sebastian se mi líbily, ale Malcolm? Fuuu, pokaždé se mi při jeho zmínce otevírala kudla v kapse.
Čekala jsem, že Sebastian bude větší badboy, což mě trochu mrzelo, ale nakonec se ta lepší a zodpovědnější povaha k němu hodila.
Donna byla sice hrozná naivka, ale líbilo se mi, že nespoléhala jen na tatínkovo peníze a studovala i přes všechny překážky.

Kniha je pěkných pár kapitol dost žhavá, ale nechybí i nějaká ta akce.

Příběh se mi líbil, ale něco mi k dokonalosti prostě chybělo. Ubírám jeden bod.

Za knihu moc děkuji @kate_valter @knihydobrovsky, jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst ještě před vydáním.

27.05.2023 4 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

(SPOILER) Obsahuje SPOILER!

Tak toto je opět kniha, která láká svou obálkou a slibným hodnocením z okolí. Pro mě to bylo nakonec docela zklamání a průměrný příběh.

Příběh nejvíce vylepšují obrázky, tomu dávám obrovské plus a moc se mi to v knize líbilo!

K postavám jsem si nějak cestu nenašla a asi to pro mě nebylo ani důležité.

A teda ten konec... to bylo největší překvapení, ale i zklamání zároveň. To, že si otec myslí na chůvu vůbec nezapadlo do děje. A hlavně to nebylo z příbehu poznat! Teda dokud to autorka na konci nenapsala.
Ale líbilo se mi, že nakonec malý chlapeček je ztracená holčička. To jsem fakt koukala a nečekala! Super!

Příběh na můj vkus nebyl ani moc strašidelný. Občas se místy objevila duchařina, ale jinak bych to přímo horor nenazvala.

Ale musím říct, že se kniha vcelku dobře četla a já ji přečetla za jeden večer.

18.05.2023 3 z 5

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

Třetí závěrečný díl série. Tohle bylo teda hodně veliké zklamání! První a druhý díl byla bomba, ale toto? Achjo.

Plus dávám za to, že jsme dostali chybějící kousky skládačky a já si vždy řekla: ,,ahaaa, tak takhle to bylo!"

Tento třetí díl je na můj vkus zbytečný, kdyby autorka všechno sesunula do dvou dílů, tak by udělala lépe. Kapitoly zdlouhavé a stále to stejné dokola. Občas jsem se přistihla, jak přeskakuji slova nebo věty. Velký špatný.

Jedinné, co se mi v knize vážně líbilo byl ten konec. Velká akce a velké překvapení.

Už od prvního dílu jsem #teamDominik a ani tento díl to nezměnil. Mé srdce pláče.

V knize opět nechybí pořádná dávka erotiky a vzrušení, ale ani to příběh nevylepšilo.

24.04.2023 3 z 5

Proměna Proměna David Věrný

(SPOILER) Kniha, kterou jsem si totálně zamilovala!
Děkuji za ni @knihydobrovsky #spoluprace#recenznivytisk

Začátek knihy byl dost hrůzný, ale nevěřila jsem, že by takový čin Petr udělal. Petr uteče před svými činy a sebou samým do srdce Šumavy, kde prožil své dětství u dědečka. A právě tady to celé pokračuje, jedna velká nádhera.

Příběh mě od začátku až do konce neskutečně vtahoval do děje a moc se mi líbil! Popisování přírody bylo super (několikrát jsem si připadala, jako bych byla přímo tam), ale nejvíce jsem se bavila při učení "blbého pražáka" přežití v lese.

Každá postava v knize se mi líbila a i major byl super chlapík!

Při scénkách s policií mi několikrát dost zatrnulo. Málem jsem si okousala i nehty, jaké jsem měla nervy! Prožívala jsem to, jako bych vážně byla tam!

Knihu doporučuji a určitě se v ní každý najde a bude se Vám líbit.

Podporujme české autory! Má to smysl! A tahle kniha to dokazuje!

19.04.2023 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Toto je přesně kniha, která mě dostala obálkou, množstvím kladných a nadšených recenzí, Humbook tipem a nálepkama, ale na můj vkus.. NUDA.

Autor se až moc nuceně snažil do knihy dostat LGBT téma a za mě, to lámal přes koleno. První kniha, která mě tolik zklamala.

Fantasy, které bylo jen tak tak zmíněné (aby se neřeklo), tak tam vůbec nemuselo být.

Miluju krále Artuše a rytíře Kulatého stolu, takže jsem byla natěšená, ale že bych viděla nějakou podobnost se říct nedá.

Plus je, že se kniha i tak dobře čte a za den jsem ji měla přečtenou.

Jediná super postava byla Lila a její Vrána, líbil se mi její humor a příběh.

Možná jsem příliš negativní, ale takto to cítím a dávám dvě hvězdy a to jsem ještě hodná.

12.04.2023 2 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Zfilmovaná verze je moje láska už tak deset let a každý rok si ho musím alespoň jednou pustit. Takže, když jsem viděla nabídku štafety, vůbec jsem neváhala!

Tušila jsem, že kniha bude mít odlišnosti, ale že tolika jsem nečekala. Je moc hezké si přečíst všechny ty detaily, co nám film prostě dát nemůže (např. sedřené nohy od šupin Safiry, barvitost Safiry, popisy míst,..).

Kniha se mi moc dobře četla a bavilo mě srovnávat film a knihu. Eragon a Safira jsou prostě miláčci a je jedno, jestli je to film nebo kniha. Vždy na prvním místě.

Brom nezklamal a líbil se mi více jak ve filmu, ale za to Murtagh opak. Byl mi dost nesympatický. V knize mi prostě nějak nesedl.

Druhá polovina knihy byla jedna velká akce.
Největší plus dávam popisům cest, měst a hlavně hory v níž se poté převážně nácházeli. Nádherné.

Zklamání z toho, že film nemá pokračování nahrazuje to, že kniha pokračování má a ne jen jedno. A já se moc těším na přečtení dalších dílů.

Nadherný fantasy příběh jsem si moc užila a všem doporučuji. Kdo by nechtěl vlastního draka že (až na to krmení teda).

12.04.2023 5 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Kniha nijak neurazila, ale ani jsem nebyla odvařená. Na začátek mě příběh hned vtáhl do děje a moc se mi líbil, ale po dalších a dalších kapitolách mě nějak přestával bavit.

Plus je, že tohle je konečně kniha, kde nejsou jen sexy, krásní a hodní vampýři. Ale pár věcí na mě bylo moc, např. královy housle, vampýrská růže a meče..
Scházela mi nějaká romantická linka, bez toho to bylo takové nedotažené.

Hlavní postava Johana (Diana) - dívka, která šla doslova přes mrtvoly. Chtěla jen jedno, pomstít svou rodinu a o následky se nezajímala. Byla mi docela dost protivná a už to občas bylo moc.

Kniha se skoro celý příběh odehrávala ve škole pro šlechtice. Líbilo se mi, jak autor popisoval různé vyučovací hodiny. Naopak to autor přeháněl s množstvím postav, které měli nějaké tajemství.

Škoda, že příběh nebyl více rozvinut, protože originální je dost. Pár věcí v knize mi hned padlo do oka. Desátky - darování krve, zákaz vycházení a hlavně krásná mapa.

07.03.2023 4 z 5

Zlatá Grai Zlatá Grai Kristina Waagnerová

(SPOILER) Sama autorka udává, jestli se vám líbí svět zaklínače a nebo Got, pusťte se do této knihy. Musím jednoznačně souhlasit!

Začátek knihy byl na mě místy docela chaotický.. hodně postav a různých pohledů na tamní a tajemný svět. Občas jsem se úplně ztrácela a musela pár stránek číst několikrát, ale to se za polovinou úplně obrátilo.

První polovina nás spíše seznamuje s druhy jako jsou divoženky, jorrei a druidi. Ale to není vůbec všechno! Kniha je plná fantasy postav, které si musí své místo plnohodnotně a většinou krvavě zasloužit.

Druhá polovina mě bavila moc, objeví se zde více akce, překvapení, intrik a mnoho dalšího. BOMBA! V postavách jsem se už i více zorientovala a četlo se to opravdu samo. Autorka vše detailně a poutavě popisuje, ať už je to místo, postava a nebo bitva.

Hlavní postavu Isarell jsem milovala od začátku a každý příběh s ní jsem si užívala. Její cesta na vrchol byla úžasná, ale vůbec ne zadarmo.
Postava Daimóna byla prostě záporná od začátku. Byl mi proti srsti s každým pohybem co udělal.
Miláček Bastien, totální in love od začátku.️ Tajně jsem doufala, že mezi ním a Isarell bude něco víc..

Příběh neobsahuje žádnou romantickou linku a vůbec mi to v ní ani nechybělo. Drsná fantasy kniha obsahuje dost sexuálních scén a hooodně násílí, což není pro slabší povahy.

Já si knihu moc užila a těším se, až si přečtu další knihu od této skvělé autorky. Ještě jednou děkuji ️

21.02.2023 4 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Jelikož jsem od Amo četla první sérii Elitní klub králů, která mě příliš nenadchla, tak se mi do další autorčiny tvorby moc nechtělo. Ale to by se kolem mě nesměly vyskytovat určité žínky (vy víte) a hlavně @helg_abooks , která mě skoro až psychicky vydírala, abych si knihu přečetla. A jsem teda ráda. Knihu jsem si spojila s vyzvou #ctemezapraseneknihysrenulkou16 a zhltla ji asi za necelé dva dny.

Začátek byl trochu zmatený, protože se všichni musí jmenovat přece na písmeno K. Proč?! Postupem v knize jsem si říkala, že autorka musí zobat pořádně silný bobulky, aby takový příběh vymyslela. Od začátku je nám podstrčeno minimum informací a děj je zamotaný jak jen jde. Ale? Postupem knihy nám autorka hází drobeček za drobečkem a každá informace západne na své správné místo.

Kniha je neskutečně žhavá a erotické scény přímo vyskakují ze stran. Sakra! Štěstí, že mám manžela, který chápe moje nálady při čtení takových knih.

Přijďte se seznámit s Bratry z Kizniče. Nebudete si umět vybrat a jejich testosteron vás uhrane.

Ten šok, když na mě autorka vybalila to s Dove? Srdeční kolaps. Brzy si musím přečíst druhý díl. Moje psychika se dostává do normálu, takže se musím přece zase rozhodit.

Tuto sérii rozhodně doporučuji, oproti EKK je to bomba! Kniha vás rozdrtí a nenechá vás chladnými.

24.04.2024 5 z 5

Candy Candy Baja Dolce

Druhý díl série, který mi připadal slabší jak první. Nebyla jsem tak pohlcená příběhem, jsem asi prostě věrná Habibimu . Nemůžu říct, že to nebylo čtivé. Bylo, ale méně.

Tento díl si pro nás přichystal další tajemství a hlavně, zamotalo se co mohlo. Jsem zvědavá, co nás čeká v závěrečném díle, protože ten konec? Haloooo, jsem zmatená! Jak jako “my jsme Monroe?! Co to ksakru??

Candy mi přišel méně věrohodný a asi to bude tím, jak se přetvařoval aby zjistil pravdu. A hlavně mě naštval, jak (s prominutím) posral oba vztahy! To bych ho v tu chvíli kopla pod koleno. Už jen kvůli tomuto potřebuju pokračování.
Taty mě na konci také překvapila. Jsem zvědavá, co se z ní na závěr vyklube.

Moc se mi líbily matky. Dodaly příběhu grády. Takové osoby mít v životě chceš a zaručeně se nebudeš nudit!

Obálka druhého dílu se mi líbí více jak u prvního, ale ořízku vyhrává stále Habibi. Opět je kniha naplněná erotikou, jiskřením, humorem a nějakou tou těžkou minulostí. A tu měl Candy dost těžkou.

Takže teď už nezbývá nic jiného, než jen čekat, až vyjde závěrečný díl triologie. Jsem zvědavá, jak to autorka vymyslí a jak to do sebe vše zapadne. A hlavně, který díl nakonec vyhraje.

Za jaký tým kopete vy? Habibi či Candy?

20.03.2024 3 z 5

Hudba z vedlejšího kupé Hudba z vedlejšího kupé M. K. Hardy

Tento příběh je oproti sérii Hřiště lásky, kterou můžete vidět snad všude, (protože je fakt úžasná a kdo by nemiloval svalnatý cukrouše?) pomalejší, ale za to krásná romantická kniha.

Příběh krásně plyne a romantická linka je sladká jak marcipán. Pojednává o modelce Emmě a muzikantovi Danielovi. Osud a cesta vlakem do krásné a romantické Paříže, je svede dohromady. No, kdo by se nechtěl zamilovat v městě lásky?

Najdete zde i pár erotických pasáží, ale nic hrozného. Knihu bych doporučila převážně mladším čtenářům, kterým by se mohla moc líbit, vzhledem k tomu, že jsou postavy převážně teenageři a jejich názory a vyjadřování nejsou občas moc “dospělé.

Rodiče Emmy byly tedy oříšek a celou dobu jsem měla tušení, co mají asi za “problém. A nakonec mě překvapili.

Za co ale dávám největší plus, jsou vsuvky hudby a především QR kódů. Díky kterým, si danou písničku hned můžete otevřít a poslechnout. Úžasné, ÚŽASNÉ!

20.03.2024 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Poslední, závěrečný díl série Svůdná triologie. Za sebe můžu říct, že tento byl pro mě docela zklamání a nejvíce se mi líbil první díl. Přesto jsem ráda, že jsem sérii dočetla a vím, jak dopadla. Děkuji za štafetu @knizniinstac

Co mě nejvíce štvalo byl Kaidan. Z sexy badboye se stal beránek. A závěrečný boj jsem si představovala lepší, jiný. Konec knihy - závěrečný epilog mě ale dostal. Slzy jsem měla na krajíčku, krásné.

Postava otce Anny se mi stále líbila asi ze všech nejvíce. Na seznam oblíbených postav jsem přidala ještě Ginger, v tomto díle byla úžasná a ve spojení s Patti? Ach

Autorka píše opravdu čtivě, tento díl se ji moc nepovedl. Čekala jsem od něj něco více. Smrt důležité osoby měla potenciál, ale vůbec ho nevyužila. Škoda. Jinak se mi celá serie dohromady moc líbila a určitě bych ji doporučila.

21.02.2024 3 z 5