Mamka_cte Mamka_cte komentáře u knih

Elita Elita Kiera Cass

(SPOILER) Série, které jsem neskutečně propadla! Lituji, že jsem se k ní nedostala dříve. Všechny díly jsem četla jako e-knihu, ale přemýšlím, že si je budu muset asi pořídit domu.

Celou sérii jsem stihla přečíst za nějaké čtyři dny. Až tak moc mě bavila! Sice autorka někdy příběhy až moc roztahovala a stačilo by sérii stáhnout cca do tří knih, ale nevadí. Poslední díl Šťastně až navěky byl pro mě úplná zbytečnost. Ta jediná mě nebavila (vše se opakovalo stále dokola a vše už bylo řečeno).

První tři díly byly lepší než ta druhá polovina. Maxon a America mě prostě brali jako pár více a také toho více zažili. Jejich dcera Eadlyn už měla cestičku pěkně připravenou.

Knihy obsahovaly i docela dost dobrých zvratů a nějakou tu akci. O romatické linky také nouze není. V knihách mi asi nic nechybělo a já se čtením byla maximálně spokojená. E-knihy čtu převážně při uspávání syna, ale toto jsem neodložila ani přes den. Kdykoliv se naskytla chvilka, tak už jsem četla dále.

Autorka upoutala moji pozornost a ráda si přečtu i další její knihy. Doporučuji!

08.07.2023 4 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Tak tohle? Můj ty Habibi.
Při téhle knížce nezůstane nic a nikdo v klidu.

První co vychválím je vzhled knihy, ale především hlavně ta ořízka! Už jen kvůli ní by kniha měla u mě v knihovně své místo, i kdyby jen na koukání. Dokonalá práce!

Postavy Harry a Cassie si snad nejde neoblíbit. Cassie je správně hubatá a nenechá si jen tak něco líbit. A Habibi? Prostě pořádný mňam badboy, kterého nejde nechtít. Autorka si s jeho postavou vážně vyhrála a do poslední stránky ho nepolepšila, takže o to lepší.

V knize se objevuje hodně vulgarismů, drog, prostituce, erotiky v mnoho podobách, humoru, ale i pár rodinných dramat. Což dalo dohromady neuvěřitelně čtivý příběh. Od začátku do konce jsem se ani na jednu stranu nepřestala soustředit na příběh nebo se nudit, což se mi u knihy dlouho nestalo! Bravo autorce!

První díl série si mě jednoznačně získal, takže se mooooc těším na druhý díl Candy! Doufám, že vyjde co nejdříve.

07.06.2023 5 z 5

Zůstanou jen skvrny Zůstanou jen skvrny Ross Jeffery

Musím říct, že jako maminka malého chlapečka jsem byla dost šokovaná. Nechápala jsem, jak druhý rodič mohl dovolit něco takového.

Taková malinká knížečka a v ní je ukryt strašný a krutý příběh dvou bratrů. Po smrti maminky se jejich život totálně obrátí naruby. Odporní a úchylní strýčci přicházejí a jejich otec všemu jen přihlíží a nic neudělá.

Kniha je přeplněná krutých, násilných a doslovně popisovaných krvavých scén. Plus dávám autorovi za to, že sexuální scény s chlapci nejsou detailně popsané a jen to trochu zmíní. Náš mozek si to představí samozřejmě sám i bez toho.

Líbilo se mi, že Jude svého bratra pomstil a to s plnou parádou. Mnoho bolesti stvořilo monstrum a já na místě Jude, bych skončila i se svým životem. I když, po tom všem už může žít konečně svůj život volný.

Kniha se mi velmi líbila (jsem tak trochu masochista) a určitě si chci přečíst další v sérii Zrnka temnoty!

12.03.2023 5 z 5

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Moje první přečtená kniha v roce 2023.

~Kniha mě neurazila, ale ani nijak moc nenadchla. Začátek byl pomalejší a konec zase moc rychlý a neuzavřený. Kniha sice spadá do kategorie horrorů, ale moc strašidelná není.

~Postava Quinn byla ze začátku nijaká a poté dokázala zastřelit člověka a zasáhnout sekáčkem "kamarádku" přímo do hlavy. Moc mi to k ní nesedělo.

~Kniha je spíše krvák bez hlubší myšlenky.

~Scény s klaunem byly dobré, ale nijak moc záživné ani detailně popsané.

~Kniha se četla dobře, ale nezařadím ji mezi své TOP. A stačilo ji přečíst jen jednou. Ačkoliv je kniha horror a krvák, tak jsem si u ní dokázala odpočinout a nezkazila mi náladu.

07.03.2023 3 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Třetí díl série Z krve a popela. Autorka prostě umí psát, knížka vás totálně pohltí při scénách mezi Casem a Poppy, bojování nebo oběvování Atlantie.

Začátek byl pomalejší, ale pak se to totálně rozjelo a já hltala každé slovo. Při posledních řádcích jsem si hned říkala: Potřebuji okamžitě pokračování".

Vzájemná láska mezi Poppy a Casem se prohloubila a naprosto z nich vyzařuje. Ať už ochranou před lidem Atlantie, rodinou prince Casteela, vzájemné obětování pro toho druhého nebo stálé pošťuchování a škádlení.

Poppy se postupem v knize dozvídá svůj původ. Sice stylem pokus/omyl, ale nakonec přece.

Objevují se nová stvoření .. Neviditelní, Drakeni, Revenanti, opravdu se v knize nenudíte.

Hvězdičku ubírám za často opakované věty a akce (častý sex, Willa, stálé řešení původu Poppy) a unavenější začátek. Konec knihy mě totálně navnadil na další díl a nemůžu se dočkat.

Zbožnuju od prvního dílu naprosto Casteela ale i Kieran mi začal dost přirůstat ke srdíčku.

Knihu bych doporučila každému kdo má rád fantasy, hodně sexu, romantiky, ale i humoru a škádlení.

07.03.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Podle propagací a recenzí z okolí jsem věděla, že kniha bude super, ale TOHLE jsem nečekala. Kniha mě totálně pohltila a já jí přečetla za dvě hodiny, kdy jsem se snad nepohnula z místa a jen otáčela stránky. A v některých pasážích jsem snad ani nedýchala.

Kniha vyobrazuje život dvou mladých lidí, kteří to vůbec neměli lehké.
Samson je tajemný od samého začátku, ale postupně se Beye otvírá a odhazuje své slupky cibule. Jeho život je jedna velká katastrofa, ale on bojuje dál.
A totéž bych mohla napsat o Beye. Kniha začíná o tom, že najde svou matku mrtvou a dozvídáme se jaký byl její život bez peněz a s matkou feťačkou.

Děj se odehrává na poloostrově Bolivart a převážně i na plážích. Autorka krásně popsala sílu a energii oceánu a při čtení se cítíte, jako by jste byli u oceánu právě také.

Příběh není vůbec předvídatelný a do posledních stránek jsem nevěděla, jak to celé dopadne. Stále jsem přemýšlela, co se mohlo Samsonovi stát a až za polovinou knihy se začnete dozvídat útržky jeho minulosti, ale i přítomnosti.

Kniha byla opravdu úžasná a moc se těším až si přečtu i jiné knihy od této úžasné spisovatelky.!

07.03.2023 5 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Kniha je žánrem něco mezi YA, fantasy a thrillerem. Od začátku jsem se nemohla odtrhnout. Až do konce knihy si s čtenářem autorka hraje a dokaže při tom skvěle udržet čtenářovu pozornost.

Děj se odehrává v malém městě, které je protkáno lidmi, kteří mají nějakou schopnost. Hlavní postavy jsou převážně děti, narozené za jeden rok.
Postava Grey, narozená ve stejnou hodinu a stejný den s Elorou. Dva plamínky zapálený jednou sirkou. Elora jednu noc zmizela a Grey musí zjistit, co se jí stalo a hlavně .. jí najít.

Příběh je neskutečně poutavý, tajemný a čím více se dozvídáme, tím více nevíme. Já do konce knihy nevěděla, kdo byl tím vrahem. Kdo na tom byl stejně?

Líbil se mi vztah Grey s babičkou, ale jinak ta holka nevěděla co chce. Nebo přesněji.. koho chce.

Knihu doporučuji všema dvaceti a pokud se přeloží další kniha od této spisovatelky, tak si ji ráda přečtu.

07.03.2023 5 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Vaaau, tak přesně tenhle pocit jsem z knihy neměla. První polovina byla pomalá až nudná, druhou polovinu vylepšilo hodně akce a citů.
Děj byl hodně předvídatelný a nepřipadal mi nijak napínavý. Moc věcí se dokola opakovalo (popisy okolí, přírody, oblečení,...).

Mělo by se jednat o retelling na Červenou Karkulku a první podobnost jde vidět už na obálce. A ta se fakt povedla.

První dcera Nei je přislíbena trůnu, druhá dcera Reda Vlku a Divému lesu.

Příběh Redy mě bavil od začátku, byla mi sympatická už jen tím, jak se postavila ke svému osudu.

Kapitoly se sestrou Nei mě vůbec nebavily a byla jsem na ní dost naštvaná, jak všechno Redě kazí. Snadno se nechala zmanipulovat za cenu toho, že dostane svou sestru zpět.

Ale Vlk? Eammon? To byla jiná věc. Chránil celý svět za cenu své bolesti a voněl po knihách, no která z nás by nechtěla, aby její přítel takto voněl?

Romantická linka je dost pozvolná, ale vlastně mi to vůbec nevadilo a o to víc jsem se těšila, jak to bude dál.

Plusové body dávám za originalitu a prostředí, kde se příběh odehrával.

Příběh skončil otevřeným dějem a pokud vyjde další díl, tak si ho i proti všem chybám přečtu ráda.

07.03.2023 3 z 5

Síla dávných tajemství Síla dávných tajemství Sejal Badani

Začátek knihy mi přišel trochu zdlouhavý, ale po přesunutí do Indie jsem se nemohla odtrhnout.

Příběh Amíši mě totálně dostal. Příběh popisuje zvyky a tradice mezi které například patří domluvený sňatek. Žena se musí strat o svého manžela, prát, vařit a rodit nejlépe jen syny. Nesmí se vzdělávat a co nejméně stýkat s rodinou.

Příběh byl převážně vyprávěný Ravim. Oddaným sluhou, který byl opravdový přítel Amíši. Svého Raviho by měl mít ve svém životě každý.

Kniha je místy velice těžké čtení. Několikrát jsem přestávala dýchat. Například při popisu dětí v sirotčinci, težkého života nedotknutelných a nebo popisu beznaděje při potratu.

Při čtení jsem i několikrát brečela. Kniha je plná zakázané lásky, snů, zoufalství, tajemství, ale i pravého přátelství.

Moc se mi líbilo vyprávění zvyků z jiné kultury. Úplně jsem si přestavovala barvy sárí, vůni koření a květin, nebo rozmanitost indických chrámů.

Konec knihy byl trochu předvídatelný, ale nejkrásnější bylo, když se Ravi zase nakonec shledal se svou Amíšou a když začala Džája přemýšlet o adopci.

Musím ale přiznat, že kdyby ke mě kniha nedoputovala ve štafetě, tak si ji asi nepřečtu. O to více jsem ráda, že se tak stalo!

07.03.2023 4 z 5

Marco Marco Marcy Jell

První díl série Jezdci apokalypsy a protože už mám přečtené všechny díly, tak mužů říct, že tento u mě vyhrál na plné čáře a líbil se mi nejvíce. Takové jednohubky na jeden večer. Také jsem je měla všechny čtyři přečtené za tři dny. Neskutečně čtivé, návykové a já se zase zamilovala.

Marco a Brooke je super dvojka a ta jejich chemie? Vzrušení, hormony a sex musíte cítit na kilometry. Brooke si mě získala hlavně svou povahou a plus tím, jak zacházela s čtyřnohými mazlíčky. Ti se v tomto díle vyskytují nejvíce, takže možná kvůli tomu, ho mam nejradši. Líbí se mi, že všichni čtyři bratři se v knize hojně vyskytují. Testosteron na maximum. Další top postava je babča.. abuela, abuelita. Prostě jí miluju!

Úžasné jak jako rodina drželi pohromadě, jak bydleli vedle sebe a jak byli sehraní. A k sežrání. Prostě to se vším všudy miluju! Představte si taky mafiánského zabijáka s čivavou v ruce. Vrrrr.

Narážky a humor jsou v této sérii tím hlavním, co dělá knihu tak čtivou. Plus dávám za bonusovou kapitolu, kterou si na konci každé knihy můžete stáhnout a tahle se mi líbila nejvíce. Méďa byl top. To jsem čůrala smíchy!

Tuto sérii moooc doporučuji a rozhodně potřebuji další tvorbu od této úžasné české autorky! @marcy_jell_author

20.03.2024 5 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Překrásná kniha z prostředí bažiny a Temného Navu. Moc děkuji za štafetu @kristinawaagnerova .

Svět v knize je naprosto dokonale vymyšlený a napsaný. Od postav po prostředí. Od začátku příběhu jsem byla zvědavá, jak to dopadne s hlavní postavou Lenou, ale hlavně i Korou, která měla méně času se stát bludičkou.

Nejvíce se mi z postav líbila Lena, Nemoj a Ličichar. Objevuje se zde mnoho nadpřirozených druhů. Například ančutky, domovníci, vlkodlaci atd.. Jediné co v knize pokulhávalo, byla romantická linka. Vůbec mě nepřesvědčila a tu chemii jsem mezi nimi prostě necítila.

V knize se ve velkém řeší problémy života. Od sebevražd, přes úmrtí nebo nešťastnou lásku. Citlivější čtenáři by možná v některých částech měli problém, ale většinou se problém vyřeší nebo proloží humorem.

Od autorky @lucie.ortega.navratilova je toto mé první čtení, ale je důkazem, že pro kvalitní četbu nemusíme daleko. Nádherná propracovaná kniha! V hledáčku mám další autorčinu knihu a to Soumrak Edenu, která mě neskutečně zaujala.

21.02.2024 4 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Toto je po dlouhé době příběh o mafii, který se mi líbil od začátku do konce. Vtipná, neskutečně čtivá kniha, kterou jsem nedokázala odložit a přečetla na jeden zátah.

Příběh je nabitý emocemi. Ale co mě v knize bavilo asi nejvíce, byl ten humor. Pošťuchování mezi Elisou a Nerem bylo boží.

Postavy se mi líbily asi všechny. Nejvíce ale kuchařka Brigida. Chápající a úžasná žena, která svým vařením pomohla všemu různému. Od hladu po vztahy.

Erotika není nucená. Strašně se mi líbilo to postupné jiskření a uvědomování si svých emocí. Nechyběla akce, napětí, tajemství a překvapení. Mafie nebyla nijak nucená, takto to mám ráda!

Jsem nadšená a kniha si vybojovala příčku Top kniha Leden. Doporučuji a mooc se těším na další knihy od autorky.

21.02.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

„Jestli mě Aida naštve, strčím jí hlavu do svěcené vody a zjistím, jestli z ní vyšlehnou plameny.

Poslední dobou moc romantiku a hlavně prostředí mafie vůbec nemusím a nečtu, ale viděla jsem na knihu tolika nadšených recenzí, takže jsem ji musela přečíst hned taky.
Romantická pohádka z mafiánského prostředí, tak bych shrnula celou knihu. Dobře se četla, ale jinak mě neoslovila. Čekala jsem asi něco víc.

Moc se mi líbila nespoutaná postava Aida, její vyřídilka a prořízlá pusa byla moje krevní skupina. Oproti tomu uhlazený Callum vůbec. Ale dohromady? Super dvojka s žhavou chemií a postupnou gradující romantickou linkou.

Aida a jahody. To jsem nečekala! Frajerka, aspoň to zkusila.

Příběh obsahuje dost žhavých scén, takže žádná YA kniha.
Dohodnutý sňatek, mafiánské rodiny, sex a peníze.

Nakonec ale knihu doporučuji a těším se na další díl, který vyjde příští rok.

30.12.2023 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Dudák dohraje a vystřídá ho nahý chlapec, potřený po celým těle zlatou barvou. Uchopí lyru a zazpívá píseň o zhrzené lásce:
„Ach, paní krásná, paní krutá! Jak mi schází vaše ústa! Oči, vlasy, ramínka, však nejvíc vaše štěrbinka.

Jako milovník fantasy jsem nemohla tuto knižní sérii minout. A jsem moc ráda, že jsem ji začala číst. Sice to není úplná pecka jako Dvory nebo knihy od Armentroutové, ale i tak se mi první díl líbil a těším se na pokračování.

Začátek a 3/4 knihy je pomalejší a chyběla mi pořádná romantická linka, i když se něco (možná) začalo utvářet. Uvidíme v dalším díle, co se z toho vyvine.

Kniha mě neskutečně překvapila svým koncem. Zvrat střídal akci a tak dokola. Kéžby byla taková celá kniha.

Postavy byly krásně propracované. Moc se mi líbil posun Jade, jednoznačně moje oblíbená postava. Bojovnice každým coulem. A její sestra Taryn? Ta mě svým rozhodnutím strašně zklamala. No spíše nasrala. Pardon, ale tohle sestry nedělají.

Fantasy svět byl úžasný a moc se mi líbilo přecházení do světa lidí. Zajímavé bylo unášení lidí.

Od dalších dílů mám veliké očekávání, tak snad mě nezklamou. Doporučuji.

30.12.2023 4 z 5

Schovka Schovka Jack Ketchum (p)

Ještě, že tato štafeta měla jen necelých 200 stran, jinak bych určitě nedočetla. A to jsem chorobný dočítač! Hororem bych nazvala posledních cca 50 stran, jinak peklo v podobě románu.

Nezajímavé postavy, nezajímavé prostředí a hrozná obálka. Posledních 50 stran bylo ale dobrých, takže ty zachránily hodnocení před úplnou katastrofou.

Konec byl mrazivý, lekavý a opravdu to jediné kvalitní na knize. Ve zkratce je kniha hororový krvák a jeho nepřečtením o nic důležitého nepřijdete. Zklamání.

Dočítate všechny knihy a nebo jen ty co vás baví? Já za svůj život odložila jen dvě knihy, jinak se ke knize vždy po nějaké době vrátím a snažím se dočíst.

30.12.2023 2 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Tak tomuhle jsem podlehla! Pod obálkou alá upíři deníky se skrývá čtivý příběh ze světa padlých andělů. Děkuji za štafetu @knizniinstac a moc se těším na další díly!

Děj, ve kterém se neustále něco odehrávalo a romantická linka, z které jsem byla paf, dalo dohromady neskutečně čtivou knihu a já ji nedokázala odložit a přečetla snad na jeden zátah.

Romantická linka je na knize to nejvíc, co mě pohánělo číst dále. Potřebovala jsem prostě zjistit, jak to dopadne. Ale ono prd! S tím si musím si počkat na další díl.

Postavy se mi líbí snad všechny, ale Kaiden? Hořim!!! Vidím v něm podobnost s Rothem ze série Dark Elements. A ne jen v něm, ale v celém příběhu.

Padlý andělé, schopnosti, hříchy, romantický trojúhelník, to vše a ještě více se zde vyskytuje. Kniha je určená pro mladší čtenáře a někdy je to v textu poznat, ale i tak to miluju!

Duše je místem sama o sobě a dovede nám nebe změnit na peklo, peklo na nebe.

30.12.2023 5 z 5

Kdekoliv Kdekoliv Sarah Sprinz

Krásný oddechový příběh. Čtení jsem si užila a i přes těžkosti v knize, se příběh plynule a jednoduše čte.

Kniha je zařazena mezi romány, ale já bych to řadila spíše mezi YA. Prostě pohádka odehrávající se na střední škole.

Moc hezká byla romantická linka, jejich vášně a postupný rozvoj vztahu jsem jim opravdu věřila a prožívala to s nimi. Jak kdybych byla zpět na intru.

Zápletka s profesorem Waynem byla skvěle vyřešená a moc se mi líbilo, jak to do sebe vše pěkně zapadlo.

Postav se zde objevuje vážně hodně, ale nebyl problém se v nich vyznat. K nikomu jsem neměla záporný, ale ani kladný vztah.

Moc se mi líbilo prostředí školy a vztahy kolem. Trochu mi to připomínalo sérii Škola noci, jen bez fantasy prvků.

23.11.2023 4 z 5

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

Další povedené fantasy od kterého jsem se nemohla odtrhnout a přečetla ho skoro najednou.

U tohoto prvního dílu mi přišlo, že je spíše seznamující. Dozvídáme se o Sáře, jejich schopnostech, minulosti a hlavně o tom, co je zač. Ukazují se nám fantasy bytosti jako upíři, vlkodlaci, trollové a další a další. A že nás autorka teda nešetří.

Kniha se odehrává v “naší době, což přidává na čtivosti. Nechybí příjemný humor, smutná minulost a plno přitažlivých chlapců.

Líbila se mi dějová linka, která hezky plynula. Nejvíc jsem hltala tu část, kdy umíral Sářin kamarád. Krásné a dojemné.

Jediné minus bylo to, že chyběla nějaká ta romantická linka. Podle vývoje knihy ale můžeme očekávat, že se objeví v dalším díle. A na ten se moc těším!

Hlavní postava Sára je typ hrdinky, která si vše dělá sama a podle sebe. Líbila se mi její schopnost léčit a to jak každému pomáhala. Ale zároveň byla největší otazník a dost mě překvapilo, co je vůbec zač.
A Lovec Nikolas? Ach Mária panno další fiktivní láska. Brzo budu mít ten seznam chlapů delší jak seznam tbr knih.

Takže knihu a začátek povedené série moc doporučuji.

23.11.2023 5 z 5

Trůnu předurčená Trůnu předurčená Hannah Whitten

Druhý díl série Divý les. Moc děkuji za poskytnutí knihy @knihydobrovsky. #spoluprace

Už z prvního dílu jsem nebyla bůhví jak nadšená, ale skončil otevřeným koncem a já tak nějak pořád doufala, že druhý díl bude lepší a hlavně, potřebovala jsem vědět, jak to skončí.
No, takže lepší není. Je horší. Z knihy by mi stačilo maximálně sto posledních stran. Ostatní bylo zbytečné a zdlouhavé, dokola opakující se.

Stále si stojím za tím, že mě více baví příběh z pohledu Redy, i když v tomto díle už Nei byla záživnější.

3/4 knihy byly neskutečně unavené a zdlouhavé. Skoro celá kniha se odehrávala v Říši stínů. Autorka se dokola opakovala, jak je tam vše šedé a jak moc jsou bohové nebezpeční, i když to nakonec pravdou nebylo. Bavil mě samotný popis bohů, hlavně jak vypadali a kde žili.

Moc hezky napsané byly vztahy a romantické linky.

Očekávaný konec byl uspěchaný a na to, jak dlouho jsme na něj čekali, tak byl odbytý za pár stran. To už to autorka mohla dát do jednoho dílu a udělala by lépe. Štěstí, že je to "jen" duologie a trapení už nebude pokračovat. Četla jsem to skoro týden, což je u mě nezvyklé.

Originalita se příběhu nemůže upřít, i když provedení a dotažení dost pokulhává.

Číst to znovu už vážně nepotřebuji a ani čtení nedoporučuji. Sice fantasy světy miluji, ale tento mezi ně bohužel nepatří.

23.11.2023 1 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Oba díly jsou neskutečně čtivé a plné žhavých scén a vzrušení, ale nechybí ani nějaký ten boj, tajemství a hlavně sexy vlci!

Moc se mi líbí vyobrazený svět klanů vlků, kdy každý klan má své teritorium a svou "moc". Například hadonoši - léčivé sliny, ale zároveň i jed. Nechybí ani čarodějky a s nimi spojená moc.

Knihy mě bavily od začátku do konce a nemůžu říct jediné mínus.
A co je největší plus této série? Chemie mezi Kadenem a Aylou! SAKRA! Miluju to jejich zvířecí spojení a tu jiskru.

Čím nás autorka totálně nešetří jsou konce. Proto jsem musela okamžitě koupit druhý díl, ale ona to v druhém díle udělala ještě horší a já teď snad nevydržím čekat! POTŘEBUJI další díl.

Tuto sérii doporučuji nejen nadšencům do fantasy, ale VŠEM knihomolům! Věřte mi, že vás to pohltí tak jako mě. MILUJU.

16.10.2023 5 z 5