Mamka_cte Mamka_cte komentáře u knih

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Karin Novotná

Tato útlá knížečka a sto stránkách je čtivý poklad od začátku do konce. Autorku jsem objevila při čtení sbírky povídek Červi v hlavě a její dílo Houpací křeslo se mi zarylo do paměti.

Příběh obsahuje úžasně napsané postavy a jestli jsem pochopila správně, tak i nějaké prvky z života samotné autorky.

Zmínky o Já legenda nebo Stranger things a dalších mi ukázaly, že máme s autorkou podobný vkus na filmy či seriály. Příběh tak trochu stranger things připomínal, bomba.

Začátek knihy začíná pomaleji, ale postupně nabírá pořádně na obrátkách! Několikrát jsem měla při čtení husí kůži. Autorka na nás napětím a akcí rozhodně nešetří.

Objevují se zde různé potvory, šikana, moře emocí, krev a problémy s kterými se potýká nejedno dítě ve škole. Empatie mi jela na plné obrátky.

Suma sumárum je tahle knížka neskutečně čtivá a já se strašně těším, co si pro nás autorka do budoucna ještě přípraví! Gratuluji a děkuji za knihu.

29.11.2023 5 z 5

Dvanáct měsíců Dvanáct měsíců Eleanor Corvin (p)

Moc děkuji za poskytnutí úžasné knihy, která mě totálně dostala! @knihozroutka_eleanorcorvin
I když je kniha druhý díl, tak se nemusí číst postupně. Tento díl jsem četla jako první, ale naprosto jistě vím, že si musím přečíst i další knihy od této nadané české autorky.Moje první zavítání do Ruin a neskutečně jsem tomu podlehla! Moc se mi líbil nápad smrtek, životu po smrti a jejich úkol odvádět mrtvé.

Prostředí Ruin bylo taktéž úžasně zpracované. Líbilo se mi, že každá smrtka má svůj pokoj a zařazení. A teenage postavy? Zamilovala jsem si neskutečně duo Anny a Luciena! Jejich romantická linka? Miluji.
Anna byla neskutečně silná osobnost a život i život po smrti se s ní vůbec nemazlil. Na jisto můžu říct, má nejoblíbenější postava! ALE! Na půl s Lucienem.
On je neskutečný zlatíčko. Takový must have chlap a já se zamilovala. Sakra, další knižní láska.

V knize se objevuje super humor, silné přátelství, těžké témata - např. znásilnění, retelling a hlavně krásné fantasy prvky.

V brzké době si musím přečíst první díl, protože brzy vychází třetí. A já si to nemůžu nechat ujít! Těším se až se v třetím díle dozvím, co se děje s Tessou.

Toto úžasné a čtivé fantasy doporučuji všem, protože jsem se od čtení nemohla odtrhnout a zhltla jsem ho za jeden den. Ještě jednou děkuji autorce za poskytnutí knihy.

23.11.2023 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Má oblíbená série. Protože jsem první dva díly zhltla snad za jeden den oba, tak jsem třetí díl předobjednala hned jak to bylo možné. Ještě ten den, co jsem měla knihu doma, jsem se vrhla s chutí do čtení! A tady to začalo. Vůbec, ale vůbec mě to nebavilo. Ke čtení jsem se vracela asi na třikrát a nakonec teda knihu dočetla, ale měla jsem co dělat!

Za mě byl třetí díl zbytečný. Až na nějaké informace a rozuzlení byla kniha nuda a dokola samé porno. Jak dopadne Emilia a Ira mohla napsat autorka na konec druhého dílu a bylo by po trápení. Všechny důležité informace a překvapivé momenty by se vešly tak na 5 stran.

Přišlo mi, že když autorka nevěděla co psát, tak tam hodila nějakou erotickou scénu nebo únos. Achjo.

Konec byl totálně předvídatelný a hlavně, mě naštval! Čekala jsem nějaké rozuzlení toho, jak to dopadne s Orgoliem! Na to mě autorka navnadila a ono nic. Škoda.

Takže mě třetí díl zklamal, ale stejnak mám tuto sérii ráda a předchozí dva díly se mi moc líbily. Poslední díl je jen takové nutné zlo k tomu, aby jste věděli jak to skončí.

Fantasy kde se vyskytují Hříšní princové, vlkodlaci, čarodějnice a plno dalších nestvůr budu tedy doporučovat.

03.11.2023 2 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Kniha, která je jednoduchá a žádné velké přemýšlení u ní nepotřebujete, ale jako oddechové čtení - takový bombónek na jeden den, poslouží dokonale.

Celá kniha je z pohledu Spencera, který je chorobný děvkař a pořádný vztah ještě neměl. Strašně se mi líbil jeho vnitřní souboj a myšlenkové pochody, když zjišťoval, že se do své nejlepší kamarádky Charlotte zamiloval.

Celý příběh je vtipný a a neskutečně čtivý. Autorka rozhodně psát umí a já se určitě chystám na další knihu. Doporučuji.

03.09.2023 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Nejlepší thriller, který jsem zatím četla! Tolika pocitů, ale nakonec smutku a souznění ve mě dlouho kniha nevyvolala.

Alexandra spáchala 168 vražd. No tyvole!
Pardon.. ALE, moje první reakce byla prostě taková.

Popisy vražd? Barvité a doslovně popsané, včetně pocitů vraha, ale i oběti. A já? Já to doslova žrala! Jsem masochista, já vím! Nejvíc se mi líbil vrah fotograf modelek. Teď přesně nevim jak se jmenoval, ale dokonale vymyšlené!

Celá kniha je směs pocitů, kdy nevíte čemu a komu věřit. Skvěle a čtivě napsané a já nemám co vytknout! Konečné rozuzlení jsem věděla už asi od poloviny knihy, ale to vůbec nic neubralo na kvalitě příběhu.

Kniha se četla úplně sama a jediné mínus je, že je tak malinká a rychle přečtená. Tohle bych četla pořád!

Další skvělá kniha, kterou bych asi nečetla, protože moc nečtu thrillery. Díky bohu za štafety!

15.08.2023 5 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Třetí díl ze série Vzplanutí, odehrávající se v italské Florencii.

Příběh byl neskutečně čtivý, vtipný a žhavý. Prostě jak to autorka umí a knihu jsem přečetla taky rychlostí blesku.

Kimber byla pořádná držka a nenechala si nic líbit, nedivím se. Po tom co jí zdrhnul chlap od oltáře. Jen jsem myslela, že bude trochu více truchlit po otci.

Matteo .. bohatý, sexy ital. Ahh. Amore mio. Ale na vlasy mu nesahejte!

O vtipné a žhavé scény není nouze, ale to není vše. Příběh je místy citlivý, smutný a bolestivý. Prostě super oddechové čtení, které nejde jinak než doporučit.

08.08.2023 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Série, které jsem neskutečně propadla! Lituji, že jsem se k ní nedostala dříve. Všechny díly jsem četla jako e-knihu, ale přemýšlím, že si je budu muset asi pořídit domu.

Celou sérii jsem stihla přečíst za nějaké čtyři dny. Až tak moc mě bavila! Sice autorka někdy příběhy až moc roztahovala a stačilo by sérii stáhnout cca do tří knih, ale nevadí. Poslední díl Šťastně až navěky byl pro mě úplná zbytečnost. Ta jediná mě nebavila (vše se opakovalo stále dokola a vše už bylo řečeno).

První tři díly byly lepší než ta druhá polovina. Maxon a America mě prostě brali jako pár více a také toho více zažili. Jejich dcera Eadlyn už měla cestičku pěkně připravenou.

Knihy obsahovaly i docela dost dobrých zvratů a nějakou tu akci. O romatické linky také nouze není. V knihách mi asi nic nechybělo a já se čtením byla maximálně spokojená. E-knihy čtu převážně při uspávání syna, ale toto jsem neodložila ani přes den. Kdykoliv se naskytla chvilka, tak už jsem četla dále.

Autorka upoutala moji pozornost a ráda si přečtu i další její knihy. Doporučuji!

08.07.2023 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Na divokou říši mě nalákaly holky při společném čtení a já jsem za to faaakt ráda! Toto bylo fantasy, které mě vážně bavilo. V posledních měsících jsem měla s fantasy problémy, četla jsem především romantiku a erotiku. Takže jsem ráda, že jsem na ni narazila! Prosím další takové.

Moc se mi líbilo místo, kde se skoro celý příběh odehrával. Podzemní vězení, kde se bojuje o holý život.

Kniha má skvělý humor, který doplňovaly bitvy, násilí, plno testosteronu a vzrušení.

Z postav se mi asi nejvíce líbili dva spolunocležníci v cele a tím myslím především Mrňouska. Jeho probouzení vážně nechcete.
Brexley je odvážná a velká bojovnice, která se dostala snad do každého problému, který se naskytl.
Warwick je zde popisován jako bůh sexu, i když byl tajemný jak hrad v Karpatech, tak jsem nad jeho postavou neskutečně slintala. Jeho propojení s Brexley mělo vzrušující a tajemnou jiskru.

Čtení jsem si neskutečně užila a ten konec? Ten mě rozbil snad na milion kousků, takže nutně potřebuji další díl a doufám, že to Farkas napraví!!
Doporučuji všem nadšencům fantasy.

26.06.2023 5 z 5

Král Král Devney Perry

Štafeta, která ke mě přicestovala od @adule.books moc děkuji

Tento příběh byl přímo napsaný pro mě, navíc ta nádherná obálka (které si všiml i můj chlap a řekl, že hezčí snad neviděl) je důvod, proč si tuto knihu (ale i sérii) budu muset pořídit domů!

Kniha mě od začátku neskutečně vtáhla do děje. Myslela jsem si, že to bude spíše temný příběh, než romantika od začátku do konce.

Bryce byla úžasná, drzá a hlavně paličatá novinářka. Dash se na první pohled zdál být nebezpečný motorkář, ale nakonec to bylo největší zlatíčko a můj nový (další) crush.

Chemie mezi Dashem a Bryce jiskřila od začátku a byla úžasná. To se mi líbilo! Ale největší body u mě měl Dash, když krok po kroku začínal něco cítit.

Trochu mi vadil ten konec, ale snad v dalším díle, bude ta detektivní část nějak pokračovat. Tam mi zůstal velký otazník.
A další otazník? Genevieve a Issac.

Kniha se dobře čte a obsahuje romantiku, nějaký ten sex, auta a motorky, zvrat a akci.
TOP.

Doporučuji a jdu shánět další díly.

05.06.2023 5 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Sérii Z krve a popela mám dočtenou, takže jsem se trochu bála, aby se mi to nekřížilo mezi sebou, ale mé obavy byly zbytečné.

Sera a Šed byla super dvojka a jejich příběh mě moc bavil. To popichování a chemie bylo úžasný. Dokonce se mi Serafena líbila více než Poppy ze série Z krve a popela, která se odehráva v době dlouho po příběhu této knihy.

Serafena byla chudák a dost jsem ji litovala, ale ona se vůbec nedala a bojovala jako drak. Bolest ze strany rodiny byla neskutečná, já bych tohle asi nedala. Byla neviditelná, i když byla velice důležitý člověk.

Moc se mi líbil popis Iliseea a hlavně Drakenů. Malá Jadis byla dokonalá a sladká.

Příběh obsahuje překvapení, nějakou tu akci, dost erotiky a samozřejmě otevřený konec.

Kniha se opět dobře četla a příběh, ale i stránky ubíhaly neskutečně rychle a další díl je v nedohlednu. Snad bude co nejdříve! Autorka prostě umí psát, ale to už víme z jiných sérií. A vůbec nechápu, jak to všechno stíhá psát, frajerka.

Takže, další kniha kterou můžu doporučit a teším se na pokračování!

23.04.2023 5 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Druhý díl série Hříšníci: Nová generace. Musím říct, že autorka prostě umí psát a číst toto, když uspávám malého mi neskutečně vyhovuje! Díky za e-knihy!

Neskutečně silný příběh, který je protkaný láskou, zradou, tajemstvím, smrtí, ale i plno sexu a emocí. Při čtení to byla neskutečná horská dráha emocí a ne jednou jsem brečela jako želva.

Romantická linka mezi Lunou a Knigtem byla úplná pecka. Jiskření jelo na plné obrátky. Ale to, než oba pochopili, že k sobě cítí totéž, to byla teda doba!

Líbilo se mi, jak postupem v knize Luna odhazovala svoji stydlivost a strach. Neskutečná bojovnice.

Knight byl prostě rytíř ve zbroji, připravený kdykoliv Lunu ochraňovat, ale i on měl mnoho vnitřních bojů.

Kniha nebyla jen o Luně a Knightovi, ale i o nevlastních rodičích Knighta. Rosie a Dean. Tady jsem nebrečela, ale úplně řvala!

Skvěle napsaná kniha a já se těším na další uspávání a třetí díl série!Jednoznačně doporučuji!

15.04.2023 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Kniha byla pro mě dost silný a těžký návrat do minulosti. Moc se mi líbila, pokud to jde říci při takovém příběhu.

Mám dva body, proč zrovna tahle kniha byla pro mě emocionální tornádo.
1, Lolitu od Nabokova jsem četla na střední jako maturitní četbu a když se objevily zmínky a úryvky v této knize, byla jsem mile překvapená. Lolita se mi líbila a už na střední ve mě dost zanechala.
2, Když jsem byla mladší, prožila nebo spíše protrpěla jsem si něco podobného, ale i úplně jiného. Jenže pro mě to bylo nechtěné, ne jako u hlavní hrdinky, která nevěděla co chce. Ani když už byla dospělá. Hlavní je, svěřit se. Komukoliv a nechat si pomoci.

Příběh o mladičké studentce a staršího učitele. Kniha byla samo o sobě velmi nelehké čtení a autorka velmi dobře popisuje podstatu postav.
Strane - manipulativní a zvrácený pedofil. Byl v knize popisován opravdu nechutně - velký pupek, tlusté brýle, ...
Vanessa - holka, která neviděla rozdíl mezi láskou a zneužíváním. Tak moc chtěla pozornost a lásku, až ji dostala. Ale od toho nesprávného člověka.

Při čtení jsem cítila mnoho emocí, ale hlavně smutek, zlost a znechucení. Opravdu se autorka s příběhem nepárala, ale je napsán velmi čtivě.

Tato kniha opravdu není pro slabé povahy a já jsem moc ráda, že jsem na ni narazila.

07.03.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Největší mínus této kniha je obálka! Úplně mimo mísu. Jinak ke knize nemám žádnou jinou výtku. Možná jednu - není nekonečná.
Strašně dobře se četla a já ji zhltla za jeden den.
Ava byla znásilněná jedním ze spolužáků. Někdo jí hodil něco do pití a nic si nepamatuje. Byl to její ex? Kapitán fotbalového týmu Knox? Nebo jeho bratr na drogách? Po 10 měsících se vrací na školu, aby to zjistila.

Z postupného sbližování mezi Avou a Knoxem jsem byla úplně vedle. Autorka píše stylem, že se vcítíte do postav a představujete si svůj příběh na střední nebo vysoké.
"Jizvy jsou jako vyznamenání a ty nejstatečnější srdce jich mají nejvíc". A jizev, i viditelných, mají Ava a Knox až příliš.

Trochu mě mrzel konec, byl až moc smrsknutý a dalších pár stránek by vůbec nevadilo. A chtěla jsem se více dozvědět o Knoxovo bráškovi. Ale jinak? TOP. Kniha má nálepku bestseller a jen zaslouženě.!

07.03.2023 5 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Třetí díl série Královská elita. Tak moc jsem se na pokračování těšila a já jsem nakonec spíše zklamaná.

Postupem v knize se odtajní všechna tajemství a zážitky z dětství Aidena a Elsy. Na to, jak jsem byla v předchozích dílech z Aidena vedle, tak tady mi šel hooodně proti srsti. Připadalo mi, že náš bad boy zkrotl a místo něj je úplně někdo jiný. Za to Elsa je stále ta stejná, nevyspělá a nerozhodná trubka.

Erotika tu opět nechyběla, i když se neobjevovala v takové míře jako v předchozích dílech. A co ještě nechybělo? To slovo, ach bože. Štěrbinka. Zvracim.

Největší zklamání přišlo ale na konci. Totální happyend, který mi do kontextu celé té série prostě nesedl.

Ale i tak musím říct, že i přes to, jsem knihu opět zhltla a styl psaní autorky mám ráda. Dohromady je tato série má oblíbená a těším se na pokračování, které má vyjít v dubnu. Setkání a poznání dalšího z Rytířů.

18.01.2024 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

(SPOILER) Nevím, proč tenhle měsíc čtu knihy kde umírají děti. To, že v knize “obživne malá holčička, dodávalo knize pořádné napětí a správnou atmosféru. Dokázala jsem se vcítit do role rodičů. Pro své děti bych udělala to stejné! Co vy? Využili by jste možnost strávit 7 posledníchí dní s milovanou osobou?

Příběh je vyprávěný z více pohledů, ale neměla jsem problém se zorientovat. Prostředí a atmosféra knihy byla neskutečně mrazivě zpracovaná a občas jsem při čtení snad nedýchala a neustále to komentovala, jako kdybych koukala na film. Např: „Nelez do tý skříně!

Konec knihy mi přišel urychlený a moc mi nezapadl do předchozích událostí. Čekala jsem něco jiného, lepšího. Jinak se mi ale kniha moc líbila.

Od autorky jsem už četla Pozvaní a Tajemtví pramenů. Můžu ale říct, že tahle kniha je jednoznačně zatím nejlepší!

30.12.2023 4 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Oba díly jsou neskutečně čtivé a plné žhavých scén a vzrušení, ale nechybí ani nějaký ten boj, tajemství a hlavně sexy vlci!

Moc se mi líbí vyobrazený svět klanů vlků, kdy každý klan má své teritorium a svou "moc". Například hadonoši - léčivé sliny, ale zároveň i jed. Nechybí ani čarodějky a s nimi spojená moc.

Knihy mě bavily od začátku do konce a nemůžu říct jediné mínus.
A co je největší plus této série? Chemie mezi Kadenem a Aylou! SAKRA! Miluju to jejich zvířecí spojení a tu jiskru.

Čím nás autorka totálně nešetří jsou konce. Proto jsem musela okamžitě koupit druhý díl, ale ona to v druhém díle udělala ještě horší a já teď snad nevydržím čekat! POTŘEBUJI další díl.

Tuto sérii doporučuji nejen nadšencům do fantasy, ale VŠEM knihomolům! Věřte mi, že vás to pohltí tak jako mě. MILUJU.

16.10.2023 5 z 5

Puls Puls Stephen King

King je můj oblíbený autor hororů, ale tato kniha byla na můj vkus o dost slabší. I tak ale byla povedená a čtivá. Stephen King si prostě umí pohrát s myslí čtenáře a dostat ho přímo do děje knihy.

Nápad a téma knihy zajímavý a doladěný do posledního detailu. Nedivila bych se, kdyby se nějaký takový "puls" stal v budoucnu i skutečně.

Děj knihy se ubíral jinak než jsem očekávala. "Zombie" nebyly podle mých představ a levitace či telepatie byla spíše k smíchu. Samotná kniha měla pár strašidelných míst, ale jinak spíše pohádka.
King mi hrál dost na city, když mi zabíjel oblíbené postavy.

Co musím nejvíce zkritizovat je ten konec. Totální happyend s otevřeným koncem. Jak to dopadlo s Clayovým synem? Co bylo pak? Setkal se znovu Clay se svými kamarády a skoro rodinou? Achjo, to je k naštvání.

29.09.2023 3 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Retelling na Petra Pana? To jsem musela mít! Petr Pan je má láska z dětsví, ale abych našla větší shodu s tímto filmem se říct nedá. Maximálně hodinky a jména. Škoda.

Autorka na začátku knihy udává, že obsah není pro každého čtenáře. Já nevím jak u vás, ale mě tohle spíše popožene číst. Ale musím říct, že nic tak hrozného a sexuálního v knize nebylo. Asi jsem zvyklá na horší. Bad, bad girl.

Hlavní postava je padouch, udává začátek knihy. Hook je sice vraždící monstrum, ale nějak extra zlý se mi nezdál. A hlavně ten konec se k němu vůbec nehodil. Připadal mi až moc měkký a hodný. A tak nějak, jsem pořád od něj čekala více.
Wendy byla spíše chudák, který hledal lásku a někoho, kdo by se jí věnoval. Chovala se jako klasická, poblouzněná puberťačka.

Kniha ukrývá hodně tajemství, akce, zvratů a sexuálních scének. Pár věcí a překvapení jsem rozhodně nečekala a líbilo se mi to. Třeba to o bratrovi Wendy.

Co musím vyzdvihnout je to, že obálka se vážně povedla, je nádherná!
Jinak ale musím říct, že jsem od knihy čekala více. Asi to je tím, že byla kniha tak moc propagovaná a já se vážně těšila. Škoda! Možná mě druhý díl zaujme více, mělo by se jednat o retelling na Lvího krále.

03.09.2023 3 z 5

Straky Straky Zoe Sugg

První polovina knihy se mi trochu vlekla, ale druhá polovina stála za to! Konec mě totálně dostal a otevřený konec naštval, ale zároveň i navnadil na další díl!

Kniha je popisována jako děsivá a napínavá, ale já byla "napnutá" jen jednou. A to když byli v podzemí. Jinak je to spíše čtení pro mladší čtenáře.

Postavy byly neutrální a k žádné jsem si pouto neudělala. Líbil se mi kamarádský vztah mezi Audrey a Ivy, který nakonec vyvršil.

Zprvu jsem byla zklamaná, že autor podcastu byl odhalený už tak brzo, ale nakonec to bylo i k něčemu dobré. Začalo to správné pátrání a akce.

Atmosféra staré školy a deštivé Anglie dodalo knížce čtivost, i když autorky mohly popisy míst a děje více rozvinout.

Knihu doporučuji a jak jsem psala, tak se moc těším na pokračování!

30.07.2023 4 z 5

Polské noční můry Polské noční můry * antologie

Polské noční můry je sbírka povídek. Nejdříve jsem byla dost zklamaná, protože jsem čekala hororové povídky u kterých se budu bát, ale tak to vůbec nebylo. Nakonec se mi sbírka líbila, i když to není moje obvyklé čtení. Některé povídky neměly hlavu a patu, ale pár se mi jich líbilo moc. Vyjmenuji:
Specialita - příběh o muži, který ochutnal rybu Fugu
Adam a Eva - žena, která byla nemocná a myslela si, že nežije.
Levička - TOP příběh! O ruce, která měla vlastní mysl.
Ďáblova bible - o 13. století a současnosti, ďáblu a hříšnících.
Jako šelestění listí za podzimní noci - sci-fi, které rozhodně zaujalo.

Jako rozbití stereotypu super! Zároveň je toto má druhá kniha od Goldendog.

14.07.2023 3 z 5