maminkoutek maminkoutek komentáře u knih

Nedráždi bráchu bosou nohou Nedráždi bráchu bosou nohou Irena Hejdová

Kniha Nedráždí bráchu bosou nohou skvěle a především vtipně ukazuje, jak to chodí mezi sourozenci. ????Hádky pro nic za nic, naschvály, neustále boje, ale když je potřeba, umí táhnout i za jeden provaz. Třeba když spadnou společně do záchoda a chtějí se dostat ven.

09.02.2021 5 z 5

Krtek v zimě Krtek v zimě Hana Doskočilová

V knize najdeme dva krátké příběhy o krtečkovi a jeho kamarádech - myšce, zajíčkovi či ježkovi. Jedna pohádka je zimní, druhá vánoční. Celé knize dominují ilustrace Zdeňka Millera a textu je málo, takže se snadno čte i s menšími dětmi.

28.12.2020 5 z 5

Báječná škola pana Scotta Báječná škola pana Scotta Miroslava Salajková

Do školy pana Scotta by chtěl chodit asi každý. ????Vlídný pan ředitel, dřevěný domeček v koruně stromů, děti z různých koutů světa, spoustu času venku na hřišti..

Kniha od Nakladatelství Kazda přitom není pohádkou, ale vychází z osobní zkušenosti autorky, která dávala svého syna do mezinárodní školy v Portugalsku. Je zde tedy hezky vidět, jak může být školství odlišné.

27.12.2020 5 z 5

Flandil ve školce Flandil ve školce Barbora Hamblin

Kniha se zaměřuje na reálné situace, se kterými se děti mohou setkat ve školce. Je tedy vhodná hlavně pro začínající školkáčky, kterým může pomoci překlenout prvotní rozpaky, obavy a potíže. Ale bavit bude určitě i staré mazáky.

Všechny problémy jsou řešeny nenásilně, citlivě a s podporou milující maminky. Musím říct, že ten ten kontaktní a respektující styl řešení problémů mě opravdu dostal, takže i já sama jsem knihu se zájmem přečetla.

24.08.2020 5 z 5

Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my Miloš Kratochvíl

Kniha vypráví o Vánocích, a to prostřednictvím školáka Dušana. Je tedy psána logikou dítěte, nechybí ani jeho všetečné poznámky a myšlenkové pochody, které se notně od dospělých liší. Společně s Dušanem zažijí čtenáři přípravy na Vánoce, Mikuláše, chystání kapra, ale také zimní radovánky či život ve škole. Cílem přitom není vysvětlit, proč a jak se co děje, ale spíše vidíme, jak tyto aktivity vnímají děti a co se jim honí v hlavě.

28.12.2020

Kdo ukradl zelí? Kdo ukradl zelí? Stanislava Reschová

Pátrací příběh pro malé detektivy. Na konci každé kapitoly jsou přichystány také zábavné úkoly. Vhodné pro předškoláky i mladší školáky.

05.08.2020 5 z 5

Indigové pohádky Indigové pohádky Martina Mia Svobodová (p)

Jedná se o soubor devíti pohádek, ve kterých najdete kromě příběhu také různá poselství a moudra. Třeba takové, že člověk může i bez čar dosáhnout toho, co chce, že někdy je dobré vyjet ze zaběhnutých kolejí, že každý má svou úlohu, ačkoli se to nezdá a mnoho dalšího. Navíc má kniha barevné celostránkové ilustrace, takže je to potěšení nejen pro duši, ale také pro oči.

14.07.2020

Mám tě ráda Mám tě ráda Astrid Desbordes

Nádherná kniha o mateřské lásce, která by neměla chybět v žádné dětské knihovničce. Autorka přirozeně, jednoduše a s citem ukazuje, co znamená mít rád.

04.05.2020 5 z 5

Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii kolektiv autorů

Stručné, jasné a pochopitelné návody a tipy, které fakt fungují. Díky této knížce jsme začali doma vyrábět a nemohu si to vynachválit.

29.01.2020

Čekáme děťátko Čekáme děťátko Miloš Velemínský ml.

Nově přepracovaná a aktualizovaná verze oblíbené knihy obsahuje opět spoustu zajímavých a důležitých informací ohledně těhotenství, porodu, šestinedělí i péče o dítě.

Informace jsou někdy doprovázené o fotografie či grafy, aby si čtenáři lépe informace představili. Samozřejmě pokud o nějaké téma projevíte hlubší zájem, podrobnější informace si budete muset najít jinde. Ale jako základ, od kterého se může žena (ale i muž) odrazit, je kniha fajn.

09.02.2021

Jsem zlodějka? Jsem zlodějka? Abigail Rayner

Kniha přináší příběh o krádeži, ale také o odvaze přiznat se a nést následky svých činů. Děti zjistí, jaké pocity se mohou po krádeži objevit a také jak by se měli v případě podobné situace zachovat. Kniha tak není pouhým vyprávěním, ale ukazuje dětem možnou cestu z problému.

09.02.2021 4 z 5

Vánoční tramvaj Vánoční tramvaj Daniela Krolupperová

Netradiční vánoční příběh, kde nechybí napětí, záhada, zvrat, dobré srdce a především šťastný konec. Kniha vypráví o malém chlapci, který rád kouká z okna na tramvaje. A přitom si všimne podivného chování pana řidiče, který tajně nosí někomu svačinu...

09.02.2021 4 z 5

Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Monika Kindlová

V knize najdete podobné české tradice hezky shrnuté. Kromě základních informací o významných dnech kniha obsahuje také tipy na tematické tvoření nebo pokrmy. ????Kniha je určena hlavně rodinám. Cílem je napomáhat v rozvíjení vztahů a vazeb uvnitř rodiny. A také dětem ukázat, jaké svátky a zvyklosti jsou u nás běžné (a za dob našich babiček byly ještě běžnější).

18.11.2020

Doprava Doprava kolektiv autorů

Doprava je jednou z nejoblíbenějších knih v rámci Kouzelného čtení. Pomocí elektronické tužky se děti dozví zajímavosti o různých vozech a dostanou se také třeba do města, na stavbu, nádraží nebo do přístavu.

Kniha je vhodná pro kluky i holky. Není totiž jen o autech, ale je mnohem podrobnější a u nás baví i dceru.

03.11.2020 5 z 5

Můj domov Můj domov Astrid Desbordes

Novinka od Astrid Desbordes, která má na svědomí bestsellery jako Mám tě ráda, Mám tě rád, sestřičko nebo Co mi řekl táta.

Tentokráte Adámek ukazuje svůj domov a vydává se do světa poznat domovy svých kamarádu. A zjišťuje, že každý je jiný. To ale není důležité... hlavní je, kdo v něm je!

Kniha čítá jen pár vět a barevné obrázky, přesto vyjádří podstatu domova a rodiny. Doporučuji do každé dětské knihovničky!

23.10.2020 5 z 5

O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi O Rozárce Čarodějné a zlobivém Pepíkovi Petra Martišková

Příběh o malé čarodějce Rozárce, která začíná žít v lidském světe a musí tam chodit i do opravdické školy. Bez kouzel, jen za sebe. Z počátku nemá na růžích ustláno, ale časem i bez kouzel vyzraje na největšího darebáka...

13.10.2020 4 z 5

Flandil u doktora Flandil u doktora Barbora Hamblin

Kniha Flandil u doktora se zaměřuje na problematiku různých zranění, strachu z nemocnice a ošetření. Děti se na základě příhod šneka Flandila seznamují s nemocemi i úrazy, které se jim mohou často při hraní stát. Samozřejmě opět nechybí citlivý kontaktní přístup při řešení problémů, takže je kniha pěkným rádcem také pro rodiče, kteří by rádi podobný styl výchovy aplikovali u sebe doma.

25.09.2020 5 z 5

Toníkův zlý sen ... a jak mu s ním babička pomohla Toníkův zlý sen ... a jak mu s ním babička pomohla Ben Furman

Kniha Toníkův zlý sen je určena dětem i rodičům. Najdete v ní příběh o malém Toníkovi, kterého trápí noční můry a babička se rozhodně mu pomoci. K tomu je pak připojeno vysvětlení pro rodiče, jak s zlými sny pracovat, a to přímo od finského psychiatra, který je mezinárodně uznávaným odborníkem.

09.09.2020 4 z 5

Co mi řekl táta Co mi řekl táta Astrid Desbordes

Malý Adámek dostane od tatínka spoustu rad na svou (životní) cestu. Nejsou to ale ledajaké rady....

03.09.2020

Jedlá soda Jedlá soda kolektiv autorů

V knize najdete více než 250 tipů, jak využit jedlou sodu v kuchyni, koupelně, při úklidu nebo na zahradě. Nápady jsou jednoduché a rychle proveditelné, což se mi moc líbí.

06.08.2020