Mám tě ráda

Mám tě ráda https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291189/bmid_mam-te-rada-Mp5-291189.jpg 5 84 23

Tato půvabná knížka je něžnou mozaikou každodenních okamžiků, které spolu sdílí maminka a její dítě a všechny tyto chvíle jsou příležitostí k vyjádření lásky. Humorně i poeticky, ale vždy s přirozenou lehkostí a fantazií si Astrid Desbordes pohrává na každé dvoustraně s protikladnými situacemi, jejichž poselství je jednoduché a jasné: mateřská láska je trvalá a bezpodmínečná. Ilustrace Pauline Martin jsou jemné jak v konturách, tak v barvách, přesto s naléhavostí podtrhují toto úžasné vyznání lásky. V úvodu knihy jsou připravené řádky, do kterých může maminka napsat svému dítěti věnování. Kniha byla přeložena do několika světových jazyků a v mnoha zemích se stala bestselerem.... celý text

Literatura naučná , Rodina

Vydáno: , Axióma

Mon amour , 2015

eliska2106
eliska2106
13.09.2023 5 z 5

Úžasná knížka. Mám ráda to poselství, zpracování i ilustrace, které jsou jednoduché a přitom promyšlené. Někdy čteme jako o Adámkovi, někdy jako o Zorince (naše dcera, která má stejně kudrnaté světlé vlasy, takže u nás se to fakt trefilo). Nejradši máme - mám tě ráda, když se chováš, jak se patří, i když zlobíš za tři. Výstižné :-)

Karcoolka2210
Karcoolka2210
21.08.2023 5 z 5

Pre mňa tretia kniha tejto autorky a zasa skvele spracovaná a ilustrovaná kniha o rodičovskej láske.

wiix
wiix
17.08.2023 4 z 5

Pointa krásny, vizuál slabší.

sheldon8410
sheldon8410
20.07.2023 5 z 5

Půjčila jsem dceři v knihovně, ale nejsem schopná jí to číst, protože u toho brečím. Opravdu krásné a dojemné.

Štěpinambura
Štěpinambura
29.03.2023 5 z 5

Nádherná a dojemná kniha!

Briv
Briv
01.03.2023 5 z 5

* Mám tě ráda. Tak jednoduchá věta a tolikrát ji člověk v rychlosti všedních dní zapomene říct...
Knížka se nám s Matym moc líbila, často jsme si u ní začali něco vyprávět. Bylo příjemné si jí listovat před spaním a vymýšlet další situace, kdy má jeden druhého rád. Textu je tam sice málo, ale myslím, že v tomto případě není více potřeba. Ilustrace jsou jednoduché a líbivé. Knížka je velmi povedená, takže určitě doporučujeme.

liana 12
liana 12
29.08.2022 5 z 5

Krásná jednohubka například ve chvíli, kdy rodič už nemá chuť večer dítěti číst něco delšího. Ideální i pro chvíle vzteku nebo naštvání jeden na druhého.
Půvab knize nejde odepřít.

hrdlickova_61
hrdlickova_61
12.05.2022 5 z 5

Kdysi mě moc potěšilo vydání knížky „Potřebuji tvou lásku“, kde dr. Ross Campbell přívětivým a o to účinnějším způsobem promlouvá k rodičům malých dětí. Varuje před hrozbami typu „Kdo zlobí, toho nemá nikdo rád“. A také upozorňuje, že děti někdy nedovedou vnímat naši lásku v té síle, v jaké ji cítíme my. Naše chování je mate.

Knížka na stejné téma „Mám tě ráda“ je určena přímo k tomu, aby u ní seděli rodiče nebo i prarodiče s dětmi na klíně. Jsou v ní milé výjevy ze života maminky a synka a na každé stránce stručné a jasné ujištění: „Mám tě ráda“. Může se zrovna dít něco nepříjemného, něco se třeba i hodně přísně řeší, ale láska zůstává.

„Mám tě ráda, když na tebe myslím,“ (a maminka na obrázku předává obrovitý balík s dárkem a mašlí) „i když na tebe zapomínám.“ (maminka se vede s tatínkem a má oči jen pro něj).

„Mám tě ráda, když se chováš, jak se patří, i když zlobíš za tři.“

Atd. atd. – každý si může doplnit podle svého : o)

asden12
asden12
22.01.2022 5 z 5

Nádherná kniha, pohlazení pro duši.

jitka_dankova
jitka_dankova
25.11.2021 5 z 5

Půvabná kniha pro maminky malých rošťáků, takový hezký skvost do knihovničky dítěte. Nejprve jsem ji často synovi četla třeba před spaním a nebo když na to byla nálada a potřebovali jsme si udělat svoji chvilku spolu. To, když byl ve školkovém věku. A jakmile se sám naučil číst, tak mi ji pro změnu četl on sám (začátkem druhé třídy). Na každé stránce je jen jeden nebo dva řádky a k tomu velké půvabné jednoduché ilustrace, takže se mu to krásně četlo a knihu dá na jeden zátah (nemá rád dlouhé texty a stránky plné písmenek, toto mu vyhovuje více).
Celá kniha ukazuje, že maminka má prostě svého syna ráda napořád a ve všech chvílích.
Na začátku knihy je prostor pro věnování, pokud ji dítěti chcete věnovat. A ke knize existuje i varianta "Co mi řekl táta".

Starmoon
Starmoon
22.09.2021 5 z 5

Najkrajšia kniha o vzťahu matky a synčeka (respektíve matky a dieťaťa), akú som kedy čítala. Také stručné, a pritom také výstižné. Neraz ma dojíma k slzám. Túto knihu môžem čítať aj každý deň :)

maminkoutek
maminkoutek
04.05.2020 5 z 5

Nádherná kniha o mateřské lásce, která by neměla chybět v žádné dětské knihovničce. Autorka přirozeně, jednoduše a s citem ukazuje, co znamená mít rád.

Jane007
Jane007
17.03.2020 5 z 5

Nádherná, laskavá knížka. Doporučuji všem rodičům

Sutuscula
Sutuscula
24.02.2020 5 z 5

Kniha mě nadchla, tak jsem ji pořídila a od té doby s dcerkou čteme denně aspoň 3x :)

broskev28
broskev28
11.02.2020 5 z 5

Knížka mě velmi mile překvapila - je plná slov tak nějak samozřejmých, ale samozřejmá jsou přece jen pro nás: rodiče, dospěláky (a to ještě možná ne pro všechny). Děti je určitě potřebují slyšet velmi často, aby se i pro ně stal samozřejmým fakt, že je rodiče přijímají a milují bez výhrad a ve všech situacích!
Text jednoduchý, ale výstižně podaný, obrázky netradiční, takové jakoby kreslené dítkem, výsledný dojem úžasný!

Knihomolka506
Knihomolka506
22.01.2020 5 z 5

Kniha, která je hlavně pro rodiče, které mají problém s emocí a neumí nemají attachment pro to dítě nebo nemůžou dát lásku svým dětem.

St.Evelin
St.Evelin
06.05.2019 5 z 5

Nádherná kniha pro rodiče a děti. Podle mě je důležité dětem opakovat, že je máme rádi, i přesto/navzdory tomu, že třeba zlobí nebo si zrovna nerozumíme. Podle mě je více než důležité, aby v tomto ohledu naše děti cítily naprostou jistotu bez špetky pochybností.

muchomurka
muchomurka
04.05.2019 4 z 5

Krásné, jednoduše napsané, ale hodně výstižné. Ilustrace by mohly být hezčí, více pro děti, něco na způsob kreseb Heleny Zmatlíkové by se mi líbilo, ale i tak to knížce příliš neubírá. Moc mile překvapila.

Eva88
Eva88
12.04.2019 4 z 5

Tak málo slov a přitom vše řečené. Dcerce říkám každý den, že ji miluju za každých okolností. Takových slov není nikdy dost.

Edeltruda
Edeltruda
02.06.2017 5 z 5

Krásná knížka. Taková knížka "Ema naopak", ale naopak. :-) Moc pěkné obrázky, které svádí k tomu si o nich s dětmi dále povídat, takže vůbec nevadí, že je na stránce jediný řádek textu.