Malunka Malunka komentáře u knih

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

(SPOILER) Myslím, že prvních 600 stran by se dalo zkrátit na max. 200 a nic by se nestalo. Po straně 600 to začalo být na chvíli zajímavé a pak bum, neuzavřený konec. Fakt díky moc...

03.04.2024 1 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Myslím, že se záměr knížky povedl - ukázat, jak je cesta ke spokojenosti, zdravé sebehodnotě někdy těžká, ale všem potřebná. A že sebeláska není ezo kec, ale základ všeho!

13.08.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Pro mě asi nejslabší díl celé série...

21.01.2023 3 z 5

Temnota Temnota David Lagercrantz

Lagercrantz mi přirostl k srdci už jako pokračovatel Milénia. O to víc jsem byla napnutá, kdo budou jeho vlastní hrdinové a jakými tématy se bude zabývat jeho vlastní tvorba. No, knihu jsem zhltla za 3 dny, takže to už o něčem svědčí a těším se na další příběhy!

20.05.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Oddechovka, velmi příjemná. Ráda jsem si připomněla Kodaň a zapsala pár míst, která jsem ještě neviděla.

15.05.2022 4 z 5

Nebe v kleci Nebe v kleci Christine Leunens

U knihy je důležité si uvědomit, že tvůrci filmu Králíček Jojo opravdu jen vyzobali něco málo z kostry. K dobrému zážitku z knihu je vhodné na film úplně zapomenout a na knihu se dívat jako na něco samostaného. Pak si myslím, že by zde nebylo tolik negativních komentářů. Za mě se kniha četla dobře a přinesla zajímavé informace o válečné Vídni. A samozřejmě bolestný příběh o dvou mladých lidech, které ovlivnily válečné události.

18.04.2021 4 z 5

Člověk nula Člověk nula Anna Starobiněc

Moc se mi líbil námět knihy. Ale tak od půlky jsem bojovala s tím, jak se to vyvíjí. Měla jsem trochu jinou představu.

05.11.2020 3 z 5

27 aneb Smrt vás proslaví 27 aneb Smrt vás proslaví Alexandra Salmela

Pan Prasátko je nejvíc!

25.10.2020 3 z 5

Podzemní železnice Podzemní železnice Colson Whitehead

Kniha je skvěle napsaná a zase o něco rozšíří vaše obzory.

18.10.2020 4 z 5

Průvodce smrtelníka Průvodce smrtelníka Ondřej Nezbeda

Perfektní kniha o tématu, které se dotýká nás všech.

10.10.2020 5 z 5

Jmenuji se Veronika Peková… Jmenuji se Veronika Peková… Natálie Kocábová

Knihy Natálie Kocábové čtu už dlouho, baví mě její přirovnání a různé šílené hlášky. I tato knihy jich byla plná. Chápu, že se mohla čtenářům číst na začátku ztěžka, ale určitě doporučuji vydržet :-) "Poznejte svý posedlosti, než vás pozná věčnost."

19.09.2020 3 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

Dlouho jsem pátrala po knize, která mě ohromí svým námětem - a je to konečně tady!!! Nad podobnými věcmi už jsem přemýšlela a představovala jsem si je, a je fajn, že se někdo chopil nápadu a stvořil ho do knižní podoby.

12.09.2020 5 z 5

Můj kámoš Ježíš Můj kámoš Ježíš Lars Husum

Larse Husuma jsem zažila na Světě knihy. Podle povídání jsem čekala asi větší úlet :-)

30.08.2020 3 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Knihu jsem vybrala na doporučení Mardoši z Tata Bojs :-) Asi jsem čekala třaskavější humor a méně krkání...Možná, kdyby byla kniha kratší, tak by byla svižnější. Velmi mě bavila postava slečny Trixie :-)

22.08.2020 3 z 5

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

Krátké povídky, někdy jsem tušila konec, někdy ne. Na volný den akorát vhodná lahůdka. I když zas taková duchařina to nebyla, jak slibovaly anotace. Přesto jsem se pobavila a ráda jsem vzpomínala na některá místa v Kodani :-)

10.08.2020 4 z 5

Potíže s empatií Potíže s empatií Gavin Extence

Knihu jsem našla ve svém nekonečném seznamu "to read", nevzpomínám si, kde jsem na ni dostala tip. Za mě zajímavý příběh, vychází z pravdivých událostí. Napravení hříšníka, Londýn a hudební svět nebyla špatná kombinace.

01.08.2020 4 z 5

Se čtením jsem sice trochu bojovala, ale rozhodně je pravda, že je to kniha, která tu ještě nebyla :-)

26.07.2020 3 z 5

Přátelství navzdory Hitlerovi Přátelství navzdory Hitlerovi Judita Matyášová

Ráda jsem se dočetla o dalších příbězích válečné doby. Rozhodně bych se ráda o "dětech" dozvěděla víc. O době, kdy z Dánska museli Židé uprchnout, vypráví film Ptáci nad průlivem, moc doporučuji. A o začátku války v Dánsku zase film 9. duben, kdyby se někdo chtěl podívat na další podrobnosti.

22.07.2020 4 z 5

Knížku jsem vybrala, protože jsem zažila diskuzi s autorem na Světě knihy :-) Je krásně graficky zpracovaná a i když nejsem fanoušek haiku a moc toho nevím o japonské literatuře, ráda jsem se začetla do zajímavého příběhu, plus jsem získala spoustu informací, a to nikdy neuškodí :-)

19.07.2020 4 z 5

Všechno, co si nepamatuju Všechno, co si nepamatuju Jonas Hassen Khemiri

Popravdě jsem nejdříve nevěděla, co si o knize myslet. Ale po setkání s autorem, kde vysvětlil všechny své pohnutky k napsání tohoto příběhu, knihu naprosto zbožňuji, je to velmi niterná záležitost.

15.08.2018 5 z 5