Malinali Malinali komentáře u knih

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Tak díky čtenářské výzvě jsem se vrátila do dětských let. Několik básní ještě umím zpaměti díky recitačním soutěžím, které jsem i několikrát vyhrála ;) Vtipné, zkrátka toto je nesmrtelné dílo!

02.05.2019 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Oddychovka, taková historická pohádka. Vtipná, energická, stále se něco děje. Velmi zábavné čtení jedním dechem. Doporučuji. Knihu mi koupil muž a zůstává v mé knihovně tak moc se mi líbí.
Přebal super, ale když byla Jana zrzka, mohli i dámu na obale udělat pěkně zrz ;)

02.05.2019 5 z 5

Carevna noci Carevna noci Eva Stachniak

Stejně jako I. díl, velice čtivé a napínavé. Historický román o ruské carevně Kateřině Veliké. Její příběh se mi líbil, i když to neměla lehké. Krásná obálka, knihu jsem měla půjčenou z knihovny ve velmi dobrém stavu, a tak se i skvěle četla a držela v ruce :) Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi historii a ženy v ní.

24.04.2019 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Napínavé, četla jsem jedním dechem. Nemohla odtrhnout. Knihu jsem si vybrala jako oddychovku od historických knih, a mohu doporučit dál.

24.04.2019 5 z 5

Tri temné koruny Tri temné koruny Kendare Blake

Skvělé téma, výborně psané. Super mapa v knize. Těším se na další díl. Ačkoli fantasy není mou doménou, tato kniha mě velmi bavila :o)

21.04.2019 5 z 5

Sultánova žena Sultánova žena Jane Johnson (p)

Čtivé a napínavé po celou dobu. Překvapivé situace a krásný příběh. Doporučuji.

08.04.2019 5 z 5

Eleonora Akvitánská. Vláda lvů Eleonora Akvitánská. Vláda lvů Mireille Calmel

Víc fantasy než historie, trochu mi vadila neustálá Merlinova přítomnost, nějak se mi tam nehodil. Jinak příběh dobře čtivý.

29.03.2019 3 z 5

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

Inspirováno a podloženo řadou životopisů, psáno pohledem polské dívky ve službách carevny. Krásný příběh a velmi čtivé.

24.03.2019 5 z 5

Dalila Dalila Eleanor de Jong

Velmi čtivé, po celou dobu napínavé, akční.. Kniha mě velice bavila. Bude se mi po Dalile stýskat.

03.03.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Oddychovka. Čtivé a pěkně napsané. Není to úplně můj styl, ke knize jsem se dostala kvůli čtenářské výzvě. Ale jako čtení na víkend paráda ;)

20.02.2019 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Oddychové čtení, zasmála jsem se i slzu zamáčkla

14.02.2019 5 z 5

Villette Villette Charlotte Brontë

Nádherný styl psaní. Smutný příběh dívky - sirotka. Lehce mi vadilo, že byla necitlivá jakoby tvrdá k ostatním, ale zároveň měla svůj půvab. Od této autorky jsem četla i Janu Eyre, knihy jsou si podobné a zároveň rozdílné. Nádherný román Villette...

02.02.2019 5 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

K zamyšlení o světě i o sobě.. A ano ať jdeme kam chceme, pořád jsme to my. Ilustrace nádherné. Zpříjemnila jsem si pochmurný nedělní večer :)

28.01.2019 4 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

K zamyšlení, zda bída ze světa opravdu zmizela... Pochmurne a smutné, ale dříve dost pravdivé. Měla jsem vydání 2017 a je nádherně doplněno ilustracemi.

25.01.2019 4 z 5

Jezábel Jezábel Eleanor de Jong

Příběh mě pohltil... Čtivé, napínavé... Smutné. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, i když některé události neodpovídají historické skutečnosti a jsou překroucené, knihu doporučuji.

20.01.2019 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Čtivé, napínavé a zajímavé. Konec mě tedy dost překvapil. Byla to moje první kniha od Kinga, díky Čtenářské výzvě... Doporučuji, i když to není můj žánr, určitě si od něj ještě něco přečtu.

18.01.2019 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Kdo zazil, chape. Kdo ne nadava na knihu. Je to drsne, citlive a pravdive. Knihu jsem dokonce darovala sve nej kamaradce, ktera je z knihy nadsena.

13.01.2019 5 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Naprosto perfektní. Byl to Ježíšek pro mého manžela, ale musela jsem ji přečíst. Napínavé (a to nejsem fanoušek Harryho Pottera), ale tato kniha mě bavila, vadilo mi, že musím spát, nebo jít vařit, protože jsem chtěla číst :) Jestli vyjde druhý díl a bude také tak napínavý, těším se.

09.01.2019 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Pro mně těžké číst, nudila jsem se, po 150. straně jsem to vzdala. Kniha mě uspávala. Přijde mi, že se skáče od jednoho ke druhému, a člověk pak neví, co se vlastně děje. Tato kniha je na čtení těžká, řekla bych. Je moc obsáhlá a asi člověk musí mít vztah k té době a místům, aby ji četl rád...

09.01.2019 1 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Bylo mi doporučeno, asi to není můj šálek kávy, snažila jsem se, ale nějak jsem nevěděla, kde jsem, kdo je kdo, co proč dělá. Na mě moc zmateně psané.

09.01.2019 2 z 5