maličkán maličkán komentáře u knih

Vůně ďábla Vůně ďábla Mons Kallentoft

Nejslabší ze všech dílů, co jsem četla, ale přečíst se to dalo.

10.06.2023 3 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Skvělý detektivní román, stránky ubíhaly samy. Nečekaný závěr.

31.05.2023 4 z 5

Série Série John Lutz

Opět skvělá kniha, jako všechny, co jsem četla od autora.

23.05.2023 4 z 5

Medozvěstka Medozvěstka Richard Crompton

Kniha mne moc nezaujala. Některé pasáže se mi líbily, ale většinou nuda. Moc politiky. Musela jsem se do čtení nutit.

10.05.2023 2 z 5

Afterland Afterland Lauren Beukes

Jednu hvězdičku dávám za nápad, téma by bylo skvělé ale zpracování děs a hrůza. Chtěla jsem odložit po pár stránkách, nakonec s vypětím všech sil jsem dočetla, ale katastrofa. Mám od autorky ještě jednu knihu, tak mám úplně strach ji začít číst.

28.04.2023 1 z 5

Střípky pravdy Střípky pravdy Lisa Unger

Tak tohle tedy ne. Několikrát jsem chtěla knihu odložit, i když se dobře četla, tak asi pro mne moc náročná. Nechápala jsem děj. Konec to trochu spravil. Jednu hvězdu za to, že jsem nakonec dočetla a hned knihu vyzařuji z mé knihovny.

11.04.2023 1 z 5

Posel spravedlnosti Posel spravedlnosti D. P. Lyle

Jednoduchá ale napínavá detektivka. Velice dobře se četla. Dávám plný počet.

24.03.2023 5 z 5

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

Ač nevyhledávám knihy s podobnou tématikou - teroristé, muslimové, neonacisti, tahle kniha mne chytla hned od začátku.Velmi dobře napsané. Zkloubení několika zločinů, sympatičtí vyšetřovatelé a jejich i osobní poblémy mne udržovali v napětí až do konce. Doporučuji.

17.03.2023 4 z 5

Polda a jeho soudce Polda a jeho soudce Zdena Frýbová

20 let mi ležela v knihovně a vůbec se mi do ní nechtělo, i když od autorky jsem již četla mnoho knih a líbily se mi. První díl jsem nečetla, přesto mohu říct, že mne chytla hned od začátku a bylo to slušné počtení.

11.03.2023 4 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Do této knihy se mi moc nechtělo. Při první kapitole (příběh Singe) jsem myslela, že odložím a číst dál nebudu. Ale dala jsem druhou kapitolu a přehodnotila jsem. Nakonec se mi kniha líbila a bavily mne oba příběhy, konec jsem čekala jiný, ale byl překvapivý.

26.02.2023 3 z 5

Město ztracených Město ztracených Kelley Armstrong

Divím se tak nízkému hodnocení tady. Mě se kniha četla dobře, Casey mi byla sympatická, děj pekně odsýpal. Za mě průměrný thriller. Nenudila jsem se.

22.02.2023 3 z 5

Tulák Tulák Nick Petrie

Kniha mne příjemně překvapila, ač nemusím akční knihy ani filmy. Tohle mne bavilo od začátku do konce, vyhovoval mi styl psaní.

11.02.2023 4 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

První kapitola mne hned chytla, později to začalo trochu upadat. Protože to byla útlá kniha, krátké kapitolky, tak čtení odsýpalo. Docela mne to bavilo. Jak už tady bylo psáno, také jsem až ke konci knihy přišla na to, že kurzívou píše jiná osoba. To je škoda. Příběh by byl pochopitelnější.

30.01.2023 3 z 5

Kdo má právo soudit Kdo má právo soudit Alafair Burke

Moc mne nezaujala, přečíst se to dalo, ale jsem ráda, že ji mám za sebou. Druhá kniha od autorky, opět zklamala, takže příště už do ní nejdu.

21.01.2023 2 z 5

Kde se stala chyba Kde se stala chyba Alafair Burke

Četla jsem již dávno, ale zapomněla jsem sem napsat hodnocení. Vím, že se mi moc nelíbila, vůbec mi neutkvěla v paměti.

11.01.2023 2 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

První jsem četla od autora Páté roční období, z ní jsem byla nadšená. Toto bylo slabší, dost mi tam vadily hlasy mrtvých dětí, jinak se četlo dobře. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4, nakonec dávám slabé 4.

11.01.2023 4 z 5

Natascha Kampusch Natascha Kampusch Allan Hall

Po přečtení komentářů tady, jsem to vzala z jiné strany. Podívala jsem se nejdřív na film a hned ten den jsem začala číst knížku. Četla se mi dobře, dozvídala jsem se další okolnosti a detaily, které ve filmu nebyly, např. o Nataschině nelehkém dětství již před únosem. Knížka jako doplněk k filmu byla fajn.

01.01.2023 3 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

Stejně jako 2.díl s agentem Willem Trentem i tento díl nemá chybu. Žádná hluchá místa, výborná série. Karin Slaughter prostě umí zaujmout.

28.12.2022 5 z 5

Nic nebude jako dřív Nic nebude jako dřív Karin Slaughter

Na rozdíl od Triptychu se mi tento díl velice líbil. Žádná hluchá místa, musím hodnotit plným počtem hvězdiček. A hned otvírám další díl : Genesis.

09.12.2022 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Ač má tento thriller tolik stran, četlo se opravdu samo. Žádná hluchá místa, sympatické hlavní postavy Colomba i Dante. Jednu hvězdu ubírám za překombinovaný konec, tam jsem se trochu ztrácela. Pár věcí jsem nepochopila.

28.11.2022 4 z 5