maličkán maličkán komentáře u knih

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Jako všechny od Lutze, co jsem četla, byla napínavá, čtivá, prostě spisovatel umí. Doporučuji.

24.02.2017 5 z 5

Mrazivá noc Mrazivá noc Antje Babendererde

Docela pěkný příběh. Na to, že je to román podle skutečné události je to docela brutus. Trochu mi bylo líto Adama, co zjistil o své totožnosti a co jako malý musel zažít. Doporučuji.

14.02.2017 4 z 5

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Tak pro mě toto bylo to pravý ořechový. Zajímavý příběh, napětí tam nechybělo, klidně kdybych mohla, přidala bych ještě jednu hvězdičku. Doporučuji.

09.02.2017 5 z 5

Život s nepřítelem: byla jsem ženou tyrana Život s nepřítelem: byla jsem ženou tyrana Lenka Stránská

Taková dvouhodinová oddechovka. Co k tomu říct? Chlap byl magor a ženská ještě větší, že mu všechno tolerovala. Nijak zvlášť mě styl deníku nenadchl. Velice útržkovité zápisky, co bylo mezi tím, si můžeme jen domýšlet.

07.02.2017 2 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Jsem trošku na vážkách, kolik dát hvězdiček, ale nakonec jo, 4 dám, protože jsem se už těšila, až si knížku otevřu a budu pokračovat. Konec mě teda pořádně překvapil. Jako oddychovka to není špatné čtení.

06.02.2017 4 z 5

Sice nejsem na takové fantasie, ale zkusila jsem to. Musím říct, že kniha je perfektně napsaná, moc dobře se četla. Je to taková pohádka, věřím, že pro náctileté to musí být trhák.

02.02.2017 4 z 5

Škůdce Škůdce Kelly Parsons

Napínavý lékařský thriller. Moc dobře se četlo. Doporučuji.

29.01.2017 5 z 5

Pohádkový zločin Pohádkový zločin Krystyna Kuhn

Příjemné odpočinkové čtení. Nenudila jsem se.

23.01.2017 4 z 5

Jízdenka do pekla Jízdenka do pekla Laurent Botti

Strhující příběh s pořádnou dávkou napětí. Ač parajevy zrovna nemusím, tak v této knize mi opravdu nevadily. Jaksi to tam patřilo a řadím mezi své nejlepší thrillery.

21.01.2017 5 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Perfektní, zařazuji mezi nejlepší thrillery, co jsem četla.

14.01.2017 5 z 5

Třetí světlo Třetí světlo Claire Keegan

Jak už tady bylo několikrát napsáno: jak mnoho se dá vyjádřit na pár stránkách. Přečteno jedním dechem.

07.01.2017 5 z 5

To, co je moje To, co je moje Anne Holt

Ze všech tří knih, co jsem od autorky četla, se mi líbila nejvíce. Zajímavé téma i když smutné. Jednu hvězdičku ubírám za to, že mi něco vadí na autorčině stylu psaní. Konec byl opravdu překvapující.

07.01.2017 4 z 5

Bílá moc Bílá moc Karolína Vaverková

Taková úzká 110 stránková knížečka, ale přečtena na jeden zátah. Zajímá mě toto téma i když jsem s drogou do styku nepřišla. Jak je napsáno v úvodu knihy: Boj s drogou připomíná boj s neporazitelným nepřítelem.

29.12.2016 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Draculy stejně jako Čachtickou paní jsem četla jako náctiletá, viděla jsem několik filmových zpracování, ale kniha mi nikdy nevypadla z paměti. Teď již po padesátce jsem se rozhodla, že bych tyto dva skvosty měla mít ve své knihovně, tak jsem je sehnala a právě jsem dočetla Draculy a na to, z které doby pochází, je prostě unikátní. Děj popsaný v denících se mi oživoval, některé pasáže mi byly velmi blízké. Čtu hodně, severské krimi, thrillery, detektivky, ale žádná z těchto knih mi neutkvěla v paměti tak jako Dracula. Kolikrát po půl roce přemýšlím, když vezmu některou z knih do ruky , o čem vlastně byla a musím si přečíst anotaci, abych si ji připomněla. To myslím mluví za všechno, prostě Stoker je jednička.

27.12.2016 5 z 5

Rok Patrika Rok Patrika Klára Bártová

Ačkoli se kniha dobře četla, nemohu dat 5 hvězdiček, protože mi hlavní hrdinka lezla pěkně na nervy. Docela stará, vystudovaná a tak naivní, stále jsem čekala, kdy ho vykopne, ale pořád to nepřicházelo. Kdyby jí bylo 17, tak snad pochopím ale toto ne.

15.12.2016 4 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Jennifer Hillier

Tak za mě teda 5 hvězd , byla jsem nadšená. Od začátku až do konce jsem byla napnutá, jak se bude vyvíjet dál. Takové rozuzlení jsem vůbec nečekala. Zkusím se také podívat po dalších knihách od autorky.

09.12.2016 5 z 5

Případ Vincent Franke Případ Vincent Franke Christoffer Carlsson

No takové nic moc, ale přečíst se to dalo. I když byl Vincent takovej dost ulítlej, přála jsem mu lepší konec.

02.12.2016 3 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Tak toto byl opravdu skvost, čtivá, napínavá kniha, musela jsem hltat další a další stránky, nenechala mě vydechnout. Doporučuji.

28.11.2016 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

O něco lepší než první díl, ale 5 hvězdiček nedám. Není to pro mě to pravé. Třetí díl shánět nebudu.

23.11.2016 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Do půlky knížky jsem byla rozčarovaná, čekala jsem velké bum a ono nic, celkem nudné, ztrácela jsem se v postavách, spoustu zbytečných cizích názvů ulic, zastávek atd. Za to jednu hvězdu dolů. Od půlky se to nějak rozjelo, konečně jsem se chytla a pak už se četlo samo. Hned jsem sáhla po druhém dílu a pokračuji v navazujícím příběhu, který už hltám od začátku.

16.11.2016 4 z 5