To, co je moje

To, co je moje https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24349/to-co-je-moje-24349.jpg 4 97 12

Viková a Stubo série

1. díl

Školní aktovka a kytice podbělu – jen ty zbyly po devítileté Emílii, jinak se po ní slehla zem. O šest dní později unesou v noci z postele malého Kima. Ten se však zase brzy objeví. Mrtvý, ale bez známek násilí. U jeho těla leží cár papíru se vzkazem: Tady máš, co zasluhuješ. Inger Johanne Vikovou, psycholožku a zároveň matku malého dítěte, únosy vyděsí, stejně jako lidi v širokém okolí. Detektiv Yngvar Stubo se ji snaží přesvědčit, aby mu pomohla vypátrat pachatele. Viková je právě ale pohlcena studiem starého případu vraždy a znásilnění, proto jakoukoli spolupráci s policií odmítá. Když však uprostřed dopravní špičky zmizí z autobusu plného lidí další dítě a nikdo si nevšimne ničeho podezřelého, Inger Johanne změní názor a pustí se do vyšetřování složitého případu. Aby se Viková a Stubo mohli dostat k tomu, kdo unáší a vraždí děti, musejí nejdřív zjistit, proč a komu se chce pachatel pomstít...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

Det som er mitt , 2001

te-ssiinka3905
19.12.2018 3 z 5

Kniha mi moc neutkvěla v paměti, četla jsem jí cca před půl rokem, rozhodně není tak dobrá jako smrt démona. Vadí mi, když mi autor podsouvá, že dětský život je cennější než dospělý, vadila mi ta uměle vytvořená panikla, protože děti, proto mě až tak moc neoslovila, ale je dobrá to nemůžu říci, že ne, ale na smrt démona tato kniha nemá - 60%

esfinge
17.10.2018 2 z 5

Nečetlo se mi dobře. Moc smutné téma, dětí mi bylo strašně líto. Nechci děj prozrazovat... Zvláštní konec, takový pořádně nevysvetleny, policie laxni a ty norske jmena moc nepridaly. Prostě za mě slabé dvě hvězdy.

maličkán
07.01.2017 4 z 5

Ze všech tří knih, co jsem od autorky četla, se mi líbila nejvíce. Zajímavé téma i když smutné. Jednu hvězdičku ubírám za to, že mi něco vadí na autorčině stylu psaní. Konec byl opravdu překvapující.

Aniga
31.10.2015 4 z 5

Povedený příběh o "Tom, co je moje".
Perfektně promyšlený děj, kniha se četla velice dobře.
Konec mne dostal, posledních pár stránek nešlo odložit knihu, nejvíce se mi líbilo, jak polední kapitola navázala na první a vše dostalo smysl.
Pokud se mi do rukou dostane další titul od Anne Holt, nebudu váhat :)

asterixka
22.12.2014 4 z 5

Velmi podařená detektivka, čtení jsem si užívala, napětí do poslední chvíle, dle mého názoru se i zakončení povedlo. Můžu doporučit.

Kateřina1011
06.09.2014 5 z 5

Velice příjemná detektivka, která se dobře četla a jako jedna z mála knížek za celou dobu ani chvilku nenudila.

Aja12
12.02.2014 4 z 5

Dobrá detektivka, ráda si od této spisovatelky přečtu něco dalšího.

Evik30
18.11.2013 4 z 5

Po přečtení knihy Slepá bohyně jsem si říkala jestli mám v přečíst také To, co je moje. Nakonec jsem se rozhodla že to zkusím. A rozhodně nejsem zklamaná. Bavila mě podstatně více. Čte se lehce bez nějakých zvláštních zdlouhavých popisů. Držela jsem palce malé Emilií aby to s ní nakonec dobře dopadlo. Bohužel s ostatními dětmi to nedopadlo dobře. Určitě si přečtu i další knihu od Holtové Požehnání ti, kdož žízní.

evelinaevelina
30.07.2013 4 z 5

Knížka na jeden letní den, čte se rychle, děj má spád. Výhrady mám, ale těžko je říci bez prozrazení děje.

myskula
23.03.2013 5 z 5

Výborná kniha,která mně zasáhla a budu si pamatovat její obsah dlouho.

zanetamel
25.02.2013 3 z 5

Místy jsem se nudila,ale jinak celkem zajímavý příběh i když konec mi příjde poněkud zvláštní.

AdaVinculin
29.12.2012 4 z 5

Pohodová knížka, lehká na čtení..příběh je zajímavý, určitě stojí za přečtení, když se od toho extra moc neočekává..

Anne Holt
norská, 1958
2013  70%Slepá bohyně
2009  74%To, co je moje
2014  75%Smrt démona
2013  65%Požehnáni ti, kdož žízní
2013  56%1222 metrov nad morom

Kniha To, co je moje je v