Majule7 Majule7 komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Velmi silný příběh o tom, že ať to dopadne, jak to dopadne, dobře to nedopadne!

29.10.2020 5 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Je to knížka, která se mi zapsala do srdce i do hlavy a ač už byla x krát někomu půjčena a já mezitím zapomněla, kde knížka je, vždycky se mi vrátila. "A jsou naopak věci, které k nám přilnou a kterých se zbavit nemůžeme. Vracejí se zas a zas, a třeba i proti naší vůli, vracejí se tak dlouho, až oblomí naši nechuť a zalíbí se nám". Jen tady nikdy nebyla nechuť, jen radost.

05.04.2021 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Kdo je přítel a kdo zrádce? Názor se mění jako na houpačce. Pro mě místy moc podrobné vysvětlování technických záležitostí, ale chápu, že pro spoustu lidí je to naopak zajímavý prvek. První stránky čteny s nejistou, zbytek přečten za dva večery.

31.10.2019 4 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Pohlazení po duši.

27.05.2014 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Posloucháno jako audioknížka..a musím říct, že Jiří Lábus je neuvěřitelná přidaná hodnota :)

08.05.2020 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha,se silným příběhem,poetickym začátkem a dojemným koncem.

31.05.2017 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Nečekala jsem žádné hluboké dílo, ale milou knížku, u které zapomenu na problémy všedního dne. A to přesně tato kniha splnila. Pan Macek mě velmi mile překvapil!

06.08.2019 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak nakonec jsem po ní sáhla..po tolika letech, kdy jsem si říkala, že je to čtení spíš pro děti. No a za dva dny jsem ji přečetla a na klíně mám druhý díl.

29.06.2017 5 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Byl to velký boj, abych knížku odložila a nepřečetla ji na "jeden zátah".

24.11.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knížka přečtená za jeden den. Snad poprvé se mi stalo, že bych se nahlas smála, dokonce smíchy i nějakou tu slzu uronila. Skvělá oddychová četba!

21.05.2014 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Četla bych dál a dál. Knížka se mi nechce odložit. Chytla mě za srdce i za duši, nejen tu cestovatelskou.

25.05.2020 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Přečteno za dva dny. Nemohla jsem se odtrhnout. Za mě nejlépe psané detektivky s úžasně vystupovaným dějem. A když už myslíte,že víte,tak vás zas překvapí.

20.05.2017 5 z 5

Vřelé díky, Jeevesi Vřelé díky, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

Miluji tenhle druh britského humoru. Moje první povídka s Jeevesem a rozhodně né poslední.

02.09.2019 5 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Moje nejoblíbenější kniha vůbec. Okamžitě jsem se přenesla do doby Villona a prožívala všechno s ním! Verše, které chytnou za srdce!

03.12.2013 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Knížka se mi četla lehce, ale jak už tady ostatní čtenáři zmiňují, chybělo mi tam vysvětlení a popsání celé situace okolo "zahození".

05.04.2021 3 z 5

Ledová obluda Ledová obluda David Walliams

Pro mě zatím nejpovedenější knížka od Williamse. Posloucháno jako audiokniżka a bavilo mě to moc.

04.11.2020 5 z 5

Váhala jsem, jestli mám dát 4 nebo 5 hvězd. Nakonec 4..ale je to takové 4+. První půlka knížky pro mě neměla moc svižný spád, ale musím uznat, že ta druhá to krásně vykompenzovala. Krásně vystavěný děj. A pojďme si říct, kdo by nechtěl být alespoň někdy, jako Lisbeth Salendrová...

08.01.2017 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Detektivka všech detektivek! U Sněhuláka jsem odhazovala čtečku se slovy, že to za mě musí někdo dočíst, jak jsem se bála! U Policie jsem naopak hltala jeden řádek za druhým, abych rychle zjistila, jak to proboha skončí!

18.05.2015 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pro mě o maličko slabší než první díl, ale nicméně jsem se i tak smála. Těším se na další knížky od tohoto autora.

21.05.2014 4 z 5

Dům Páně Dům Páně Samuel Shem (p)

Drsné a trochu se to bojím říct, ale i pravdivé! Skvěle napsaný román.

03.12.2013 4 z 5