Májenka193 Májenka193 komentáře u knih

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Vůbec nevím co napsat. Přitom mé dojmy z knihy jsou tak bouřlivé. Málo knih mě strhlo do svého světa tak jako tato. Asi se z toho musím trochu vypsat, stále plná emocí ze závěru knihy. Strhující děj bez chvilky odpočinku, hrdinka podle mého gusta oplývající dávkou humoru a ostrého jazyka, která sluší každému žánru. Hrdina se šrámy na těle i duši. Brilantně vybalancované. Skvělá angličtina (četla jsem originál) Prostě už mám v tašce druhý díl a lituji, že člověk musí taky někdy spát … Varování na závěr: pouštění hudebního podtextu “fantasy reading vás může dohnat k tomu, že slzu nepokrytě ukápnete třeba i v autobuse, ups

14.05.2024 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

DROBNÝ SPOILER! Ostatní komentáře zde vystihují přesně i mé dojmy z této knihy. Za sebe přidávám snad jen dva poznatky. Zaprvé, v žádné knize jsem si zatím neudělala tolik záložek a nepodtrhla tolik zajímavosti. Zadruhé, milá autorko, já bych přeci jen chtěla naservírovat jasnější závěr knihy. :) knihu samozřejmě velmi doporučuji

01.05.2024 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Moje teprve druhá audiokniha. Hlas Martina Stránského podtrhl vše, co měl člověk nasát četbou, a ještě víc. Jedna z knih, kde se mimo jiné dovíte spoustu zajímavostí. Především však skvěle napsaný román plný napětí a správného tempa. Doporučuji velice

01.05.2024 5 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

Série Hra o dědictví se četla, jako když zakrajujete ohřátý nůž do másla. Prostě svižně jak na horské dráze plné kliček, odboček a rozuzlení, která vás ženou číst dál a dál. Autorce patří obdiv za to, jak dokázala vymyslet všechny ty rébusy, kombinace a hádanky a nakonec tomu přesto dát jednotný řád. Jediná má výtka je namířena na složité vztahové kombinace postav. Občas jsem měla problém rozluštit kdo je čí otec, syn nebo vnučka. Vše ale autorce odpouštím za její fantazii na poli hádanek a her. Celou trilogii vřele doporučuji.

29.02.2024 5 z 5

Začína sa to nami Začína sa to nami Colleen Hoover

Vzhledem k některým ne příliš pozitivním recenzím jsem se trochu bála, ale vlastně jsem knihu zhltla na jeden zátah. Lily jsem přála dokonalého muže Atlase a sobě pikantní tak akorát scény. Ryle i druhému dílu dodával podprahové napětí, takže mně až příliš patetický přišel pouze finální Atlasův slib. Jinak fajn knížka.

09.01.2024 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Krásně čtivá kniha. Dějová linka stále v napětí a skvělá kombinace románu a pozadí historických událostí 14. století. Spoustu zajímavých reálií z doby morových ran, včetně soužití křesťanů s Židy nebo zvyklostí různých společenských skupin. Velmi doporučuji

27.12.2023 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů série o Harrym. Kdyby to šlo, dala bych hvězdiček třeba deset.

11.11.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Láska láska láska, to je pro mě svět Harryho Pottera. Vymyslet svět kouzelníků s takovou precizností je prostě originál. Další plus, které musíte stále dokola obdivovat, je barvitá mluva jak v originále, tak v překladech knihy. Doporučuji zároveň pro zájemce o četbu v angličtině, první díl určitě zvládnete bez problémů.

11.11.2023 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Eva Brykner

Kniha celkem napínavá, děj by se podle mě dal mnohem víc rozvinout, konec knihy byl trochu zamotaný právě díky stručnosti, kterou autorka zvolila. Po knize jsem sáhla na doporučení a také proto, že je autorka “od nás. Jako prvotina dobrý pokus. Všem, kdo se pustí do psaní knihy, moc fandím, ale vlastně mě kniha žánrově ani stylisticky příliš nezaujala.

11.11.2023 2 z 5