MaJa264 MaJa264 komentáře u knih

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Skvělá kniha a skvělý film. Film jsem viděla dříve a tak při čtení mi naskakovaly podoby herců s jednotlivými postavami. Doporučuji oboje.

10.10.2023 5 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Skvělé čtení s nečekaným koncem. Už se těším na další díl.

22.11.2023 5 z 5

Kníže Smrt Kníže Smrt Dominik Dán

Dominik Dán s jeho zápletkami a lehce nekorektním humorem mě jednoduše baví.

24.11.2023 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Skvělá kniha i skvělý film. Film jsem viděla dřív, takže v postavě komisaře Niemanse vidím Jeana Reno.

21.04.2023 5 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Když realita překoná fantazii autora. To, co svět zažil s čínskou chřipkou a letos s ptačí chřipkou předčilo katastrofické vize v knize. Jinak skvělé a napínavé čtení.

07.04.2023 5 z 5

Za úsvitu Za úsvitu Barbara Nickless

Skvělá detektivka, neotřelé téma i postavy. Napínavé i vtipné zároveň. Těším se na další pokračování.

29.03.2024 5 z 5

Studna Studna Dominik Dán

Jako vždy skvělé počtení.

21.11.2023

Pokoj mrtvých Pokoj mrtvých Franck Thilliez

Nechápu nízké hodnocení, podle toho si už knihy nevybírám. Dávám 5*. Podle mne patří Thilliez k nejlepším francouzským autorům krimi románů.

18.09.2023

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Zlatý Harry Hole. Stále knihu odkládám a pak se k ní vracím. Pochybuji, že to dotáhnu do konce.

02.09.2023

Lov Lov Bernard Minier

To snad ani nenapsal Minier. Děsná splácanina, kde neustále zmiňuje roušky, demonstrace, politickou korektnost... Nudná kniha, bez napětí.

23.04.2023

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Zajímavá zápletka, jen kdyby bylo méně popisu duševního stavu vyšetřovatelky. A něco ke komentářům. Neprozrazujte prosím konec knihy, kazíte tím požitek při čtení ostatním!

12.04.2023 4 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Do knihy jsem se okamžitě začetla a už neodlozila.. Koncentráky s pokusy na lidech, vraždění a popravy obyčejných lidí jako v Kambodži za vlády Rudých khmeru (to mi připomnělo skvělý film Killing fields), vše zasazené do akčního thrilleru. Napínavá kombinace faktu a fikce. Dávám 5 hvězdiček.

10.03.2023 5 z 5

Hluboké soutěsky Hluboké soutěsky Arnaldur Indriðason

Skvělá kombinace severské noir krimi a antické tragédie. Autor je brilantní vypravěč.

28.01.2023 5 z 5

Válka královen - Eliška Přemyslovna a Eliška Rejčka Válka královen - Eliška Přemyslovna a Eliška Rejčka Jaromír Jindra

Lucemburskou sérii poslouchám v audioverzi, skvěle načtenou Radkem Valentou. To, že historické postavy doplňují osudy dalších postav mi nevadí, naopak, dávají ději další rozměr.

04.04.2024 5 z 5

Mráz (grafický román) Mráz (grafický román) Bernard Minier

Komiks mě bavil, jsem fanouškem Miniera. Mráz patří podle mne k nejlepším románům autora (na rozdíl od Posledního lovu).

03.02.2024 5 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Celý román byl jako dlouhý výstup na horu a pak rychlý sesup dolů. Víme, že Munch si tisíckrát zapálil a Mia stokrát prošla trasu ztraceného chlapce, ale co ten konec, který autor tak uspěchal... Nicméně za 4* a Vlk už čeká na přečtení.

19.01.2024 4 z 5

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Vždy při čtení dalšího dílu bych nejradši hned znovu navštívila Bretaň. Tak sugestivní popisy krás přírody, městeček, jídel, pití.... A to od německého autora!

25.10.2023 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Jiný Minier, ale zase dobrý. Překvapivý závěr, docela mě dostal.

23.04.2023 5 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Zvláštní kniha, přečetla jsem ji ale během dvou dnů. Bude pokračování? Konec je opět otevřený.

05.11.2022 4 z 5

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Nic než nuda a ztráta času. Nechápu moji posedlost dočítat i hloupé knihy do konce.

19.08.2022 odpad!