maizy maizy komentáře u knih

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Musím se přidat k těm, co knihu vychvalují. Sice nebyli Zimní muži mým šálkem kávy, ale příběh byl neskutečně silný. Ukazuje se zde, jak válka zničí naprosto každého. Dva bratři - Karl (ředitel výrobní společnosti) a Gerhard (profesor na univerzitě) se dostanou k SS, ale i přesto se snaží zůstat dobrými lidmi. Ale jde to vůbec? Karl bojuje ve válce a Gerhard se dostane do koncentračního tábora.
Z dvou dobrých mužů se stanou trosky.

Díky autorovi můžeme vidět válku pohledem Němců. Pohledem slušných lidí, kteří jsou nuceni dělat strašné věci, ať chtějí, nebo ne.

"Stali ze z nich zimní muži. Zimní muži promrzlí až na kost."

*Čtenářská výzva 2018 - č.12. kniha s válečnou tematikou

11.06.2018 4 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Kraťoučký příběh, který shltnete za jedno odpoledne. Ale jo, mě se to vcelku líbilo. Hodně se mi líbilo téma o zachráněných pitbullech, ale myslím, že to mohlo být v knize rozepsáno více. Byla tam o tom jen kraťoučká zmínka, kdy hlavní hrdinka jela na jakési školení a pak už věděla jak na týrané pitbully (no, no...nevím, jak to moc je toto reálné, ale já tomu příliš nevěřím) a následně zachránila pejsky z arény, kde se vedly psí souboje....
Vcelku ale knihu hodnotím kladně. Bylo to opět (jako vše od Alice Clayton) milé, romantické a vtipné.

05.07.2018 4 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Joo, tak tady mě zase Alice Clayton bavila :-)
Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Hlavní hrdinové mě moc bavili - rebelka Viv, knihovník Clark i kovboj Hank. Ačkoliv druhý díl série mě zklamal, tento mě velice příjemně potěšil. Bylo to takové milé, příjemné a hlavně vtipné. Velký plus taky za to, že kniha měla děj a nebyla celá jen o sexu. Doporučuji i ostatním čtenářkám :-)

22.06.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nikdy jsem nevyhledávala alovenské autory, nevím proč, ale je to tak. Tato kniha mě ale velmi zaujala svou anotací a navíc mi i hezky pasovala do čtenářské výzvy.

Autorovi se ozval člověk, který zažil nějaký děsivý příběh a přeje si, aby se jeho vyprávění dostalo k co nejvíce lidem. Proto oslovil právě pana Kariku. Co mě na knize vadilo, byl občas styl vyprávění. Když hlavní hrdina, Igor, mluvil přímo k autorovi. Občas tam bylo za větou takové to: ,,to ti povídám", "vím, že mi to nevěříš", "nevím, jak líp bych ti to popsal" a podobně. To mi četbu příběhu trošku narušovalo.

Co se mi ale neopak velmi líbilo, bylo, že část knihy byla založena na pravdivých událostechm věcech, činech....no a já jsem si mohla i během čtení gůglit a zjišťovat "no jo, ono je to fakt pravda". Článek, na který autor odkazuje na daném webu stále je k přečtení, písnička, jejíž text si hlavní hrdina v knize neustále připomíná, se dá najít na youtube...takže to bylo vážně super.
První polovina se mě fakt líbila..bylo to napínavé, pomalu to gradovalo, vážně mě zajímalo, jak se to vyvine dál.. ale ten konec byl už na mě nějak moc. Asi jsem na toto téma příliš logicky uvažující jedinec a tak mi závěr přišel takový....no,moc jsem mu nevěřila. Nicméně, ani autor neříká jestli to tak bylo, nebylo...to si musí každý zjistit sám.

Na závěr bych ještě dodala, že knihu příliš nedoporučuji velkým strašpytlům a také nedoporučuji číst ji v noci :-)

*Čtenářská výzva 2018 - č.8: kniha od slovenského autora

19.06.2018 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborná kniha, dnes již klasika, kterou by si měl každý přečíst a zamyslet se nad tím. Na tehdejší dobu opravdu fascinující dílo, jehož prvky můžeme klidně aplikovat i do dnešní doby a nejen do tehdejšího totalistického režimu.
Mám jen jednu drobnou výtku. V knize se prasata dostala k moci, jelikož byla ze všech zvířat nejchytřejší (proto tomu nic nenamítám, však podle nejrůznějších zoopsychologickým průzkumů tomu tak skutečně je!). Tento jev však byl totalitním režimu opravdovou výjimkou.
*Čtenářská výzva 2018 - č. 13: kniha poprvé vydaná před rokem 1950

28.02.2018 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jo Nesbø je prostě Jo Nesbø! :-) Stejně jako všechny jeho ostatní knihy, i tato byla skvělá. Dle mého názoru má autorova tvorba stoupající tendence a další knížky jsou lepší a lepší.

29.01.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Samuel Bjork příjemně překvapil. Napínavé, originální, čtivé.
Knihu jsem přečetla během dvou dnů, četla jsem v každé volné chvilce a byla napnutá, jak to dopadne. Hned po dočtení jsem se vrhla na Sovu a těším se na další knihy.

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Na začátku knihy víme, že někdo zemřel. Nevíme kdo a ani nevíme, kdo ho zabil. Následně se vracíme v ději pár měsíců zpět a zjišťujeme co k tomu vedlo. Jako hlavní hrdinky jsou tu tři ženy - matky a kamarádky, přičemž každá řeší nějaký ten svůj problém. Šedá myška Jane, jejíž syn údajně šikanuje holčičky ve školce. Upovídaná Madeline, stále ublížená odchodem svého ex, přičemž musí řešit výstřelky své pubertální dcery. A tichá kráska Celeste s naoko dokonalým životem, která musí čelit domácímu násilí. Nakonec se dozvídáme, že je pojí mnohem víc, než to, že mají dětičky ve stejné třídě.

Kniha mě bavila, děj měl ten dar, že mě dokázal krásně vtáhnout a nepustit a já tak musela i ve volných chvilkách, kdy jsem nečetla, přemýšlet o knize. Lehce se to čte, zároveň vás to ale napíná. Kdo tedy zemřel? A kdo ho zabil?

Ke knize jsem se dostala jen díky čtenářské výzvě, ale jsem za to opravdu ráda. Kniha by mě totiž asi jinak nelákala, téma matek a jejich dětí není mým šálkem kávy. Nakonec jsem ale knížku zhltla asi za tři dny a líbila se mi!

*Čtenářská výzva 2018 - č. 7: kniha, podle níž byl natočen seriál

15.06.2018 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Jo Nesbø je jedním z mých nejoblíbenějších autorů, ale touto knihou mě docela zklamal. Zmatky v postavách (bylo jich moc, nemohla jsem si zvyknout), až příliš ponurý děj protkaný korupcí, plné stránky čistě popisů bez přímé řeči...
Tohle zkrátka nebyla knížka pro mě.

30.05.2018 2 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

No...mě se kniha zas tak moc nelíbila. Děj tak jednoduše plynul, připadalo mi, že se tam nic významného nedělo. Občas mi lezla na nervy hlavní hrdinka Caroline, které vyšilovala jak kdyby jí bylo 15 a ne 27...
Hrozně moc mě bavil první díl, ale tenhle mě zklamal. Ano, občas tam byly vtipné pasáže, u kterých jsem se zasmála, to musím přiznat. Ale celkově mě to extra neoslovilo.

26.04.2018 3 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Co se může stát matce horšího než ztráta vlastního dítěte? Stačí jeden kratičký okamžik a vše je jinak, než má být...
Kniha se mi líbila. Nebyla tedy pro mě úplně TOP, abych se k ní vracela v každé volné chvilce celá nedočkavá, ale jakožto prvotina, byla kniha vydařená.
Příběh se četl dobře, nenudil, místy opravdu velmi napínavý. Poměrně krátké kapitoly, kde se střídá vyprávění postav... Je super, že autorka do knihy použila i komentáře z facebooku, čtenáři se pak zdá, že nečte fikci, ale zcela reálný příběh.
Knihu ráda doporučím dál.

10.04.2018 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Moje druhá kniha od autorky. Jako první jsem četla "Dívka, již jsi tu zanechal". Kupodivu jsem ještě stále nečetla autorčin největší hit "Než jsem tě poznala". Stříbrná zátoka se mi moc líbila. Podobné knihy moc nečtu a možná proto se mi kniha tolik líbila - byla pro mě příjemným zpestřením.
Autorka nás v knize zavádí do krásné zátoky Silver Bay, nedotčeného kousku světa, kde si lidé cení úplně jiných hodnot, než jak jsme zvyklí v dnešní uspěchané době. Lidé zde žijí v souznění s přírodou, pozorují delfíny a velryby a žijí, ač pro někoho nezajímavý a prostý, spokojený život. Ale to se změní příjezdem Mikea Dormera...
Hezká kniha,určitě jí mohu doporučit dalším čtenářům! :-)
*Čtenářská výzva 2018 - č.10. Kniha s tematikou moře

24.02.2018 5 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

,,Lidé, kteří mě znali, si myslí, že jsem mrtvá.“

Emily pracuje ve Světovém obchodním centru v New Yorku a má muže, do kterého se zamilovala již na škole...za začátku se to zdá jako hezký příběh, ale ne všechno hezké vydrží věčně. A o tom se Emily přesvědčí vzápětí. Proto se rozhodne ukončit svůj život jako Emily Morrisová a začít znovu. Někde jinde. Jenže jednoho dne ji okolnosti donutí přehodnotit vše...

Velmi čtivá kniha. Prolíná se zde současnost, kdy lékaři hlavní hrdince diagnostikují smrtelnou nemoc a také minulost, kde nám hlavní hrdinka postupně odkrývá důvody svých činů.

Kniha je o životě, je smutná, občas depresivní. Ale je to o tom, že vše v životě není jen krásné. Když jsem knihu četla bylo mi to líto. Bylo mi líto Emily, Connie, Claire a i Drewa. A strašně nerada jsem knihu odkládala.

*Čtenářská výzva 2018 - č. 5: kniha, která má čtyřslovný název

05.02.2018 5 z 5

Kniha, kterou jsem si vybrala už jen kvůli jejímu názvu :-) Začátek drsný, smutný, depresivní. Kniha je o hledání sama sebe, hledání směru v životě. Hezký příběh. Doporučuji.

30.01.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Není vše takové, jak se na první pohled může zdát....

Velice mrazivý příběh, ze kterého mi bylo až nevolno. Velmi čtivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem prostě chtěla vědět, jak to s tou dokonalostí je. A jak je vůbec možné, aby k takovéto situaci došlo? Jak to vzniklo? Proč to došlo tak daleko?
A konec tomu dodal korunu.

Moc se mi kniha líbila a doporučuji všem čtenářům!

Strom života Strom života Susan Wiggs

Annie má vše, co si vždy přála. Úspěšnou kariéru, krásného manžela....ovšem jednoho dne se jí život obrátí vzhůru nohama a ona se nakonec vrací do rodného městečka, kde potkává svou dávnou lásku...
Takový hezký, milý příběh to byl :-) Bavily mě pasáže o javorovém sirupu, člověk se dozvěděl i něco nového a zajímavého. Konec byl poměrně lehce předvídatelný, ale to k tomu příběhu tak nějak patřilo. Kdyby celá knížka skončila jinak, nebylo by to ono...
*Čtenářská výzva 2018 - č. 19: Kniha o jídle

01.04.2018 4 z 5

Pokračování knihy "Šťastní lidé čtou a pijou kávu". Moc čtivá, milá romantická knížka.

30.01.2018 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po žánrově odlišném Playgroundu se autoři opět vrátili ke své obvyklé tvorbě. Chyba to rozhodně nebyla.

Knih se krásně četla, měla spoustu příběhů okolo, opravdu mistrovská práce. Od knihy jsem se celou dobu nemohla odrhnout a nadšeně a zvědavě jsem četla dál a dál až do konce.

Lars Kepler je moje oblíbené autorské duo, vždy netrpělivě čekám na další novinky v jejich tvorbě a tako knížka nebyla výjimkou.

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Bylo pro mě obtížné se zprvu do knížky vůbec začíst. No a hodnocení? Moc to neodsýpalo, děj se táhl a celkově mě knížka moc nebavila. Ale zas ne natolik, abych jí vůbec nedočetla, to né. Další knížky od autora zřejmě vynechám.

29.01.2018 2 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Napínavý příběh. Kniha mě zaujala na první pohled a ihned po přečtení anotace. Kniha byla velmi čtivá, měla spád, ale konec. Ten konec mě zklamal. Přišlo mi to takové...přitažené za vlasy. Takže za mě ano i ne, kniha se krásně četla, ale závěr to tedy zkazil...

29.01.2018 4 z 5