MaggieR MaggieR komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

,, Stejná náhoda rozhoduje o tom, jestli tě něco trefí nebo zůstaneš naživu. V betonovém krytu tě to může rozmačkat a naopak v otevřeném terénu můžeš bez jediného zranění přečkat i deset hodin bubnové palby. Voják zůstava naživu Jen díky tisíci náhodám. A proto věříme a důvěřujeme náhodě.

Povinne prečítať každý kto je za vojnu.

Najsilnejšie dielo aké som čítala.

30.09.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Neuveriteľne nadčasová kniha. Autor očividne pochopil vzorce správania ľudí ktoré sa bohužiaľ nemenia. Desivá kniha lebo dáva moc veľký zmysel.

15.09.2020 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Pridávam sa k fanúšikom tejto knihy. Konečne opis Boha nekonečne láskavého, bez zakazovania, odsudzovania, posudzovania, trestania a všetkého čo nám hoc-aká cirkev vnucuje. V takého Boha chcem veriť a verím. Kniha zo mňa spravila o kúsok lepšieho človeka. A za to ďakujem pánu Youngovi.

30.12.2018 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Pre mňa ďalšia dokonalá Steinbecková kniha. To je neuveriteľné aký ma tento autor dar, zatiaľ ma štýl písania u nikoho tak nezaujal aby som chcela prečítať všetky jeho knihy. Vďaka Bohu za antikvariáty kde sa dajú jeho knihy ešte zohnať. Ďalší príbeh ktorý pôsobí dôveryhodne a ľudsky. Zaryje sa do srdca. Pozoruhodne opísaná túžba po priateľstve a začlenení. Steinbeck musel byť perfektný pozorovateľ ľudí a musel mať obrovský súcit.

12.01.2020 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Neuveriteľné koľko som toho o stromoch ešte nevedela. Odporúčam všetkým ktorým záleží na každom jednom strom ale hlavne odporúčam ľuďom čo majú nejaké pochybnosti o vnímaní a cítení rastlín a stromov.

12.08.2019 5 z 5

Ovocie hnevu Ovocie hnevu John Steinbeck

Táto kniha sa nedá okomentovať, túto knihu si treba jednoznačne prečítať. Opis tej lásky k zemi, toho rozdielu keď sa o niečo staráš a keď to iba vlastníš - dokonalé. Kniha je ešte k tomu napínavá, postavy si obľúbite aj s ich chybami. Nie je to práve dielo pri ktorom by ste relaxovali, je skôr psychicky náročné. Takéto knihy ma po kúskoch menia. Ocenenie jej náležite patria.

04.09.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Neuveriteľné. Nemohla som sa od nej odtrhnúť. Milujem príbehy jedného človeka popísane od narodenia po koniec. Veľká vďaka autorom ktorý napíšu niekoho skutočný príbeh lebo nie každý je spisovateľ. A tak sa potom čitateľ môže na svoj život pozrieť úplne z iného uhla. Teraz nás trápia iné maličkosti. Krásne. Dokonalé. Budem vždy doporučovať.

26.03.2020 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

,,Tak soudí každý podle svého citu; kolik hlav, tolik smyslu; každému oku věc jiná, proto také těžko určovat: tohle je takové a nesmí být jinaké. Buh jedině zná svět, on nahlíží v najtajnější skrýše lidského srdce a soudí je; on rozumí mluvě zvířat, před ním je světlý kalíšek každé bylinky, on zná cestičky každého broučka, šum větru řídí se jeho rozkazem, vody proudí, kam on jim vykázal cestu." Babička str. 298, publ. I. vydanie, 1953

01.10.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Taký vtipný cestopis som ešte nečítala. Nie je úplne taký klasický. Moc sa toho nedozviete o pamiatkách a ani o mestách ale veľa o ľuďoch ktorý tam žijú. Na niektorých som mala problém so Zibiho vtipmi na margo tučných a chorých ľudí ale aj tak sa mi ten chlapec dostal pod kožu. Dokonca som sa smiala aj v čakárni v nemocnici a to mi bolo fakt zle. Perfektné. Odporúčam.

24.07.2019 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Och, konečne kvalitná literatúra. Ako lahodne sa čítala každá strana, toto mi na súčasnej literatúre chýba - keď sa vám text rozplýva na jazyku ako najkvalitnejšie víno. Koľko smutnej pravdy v sebe nesie taká krátka kniha. Som rada že som film nevidela aspoň som s ničím neporovnávala a len si vychutnala. Odporúčam.

19.02.2024 5 z 5

Perla Perla John Steinbeck

Môj milovaný Steinbeck. Opäť dokonalá kniha, dokonalé opisy. Kniha ktorá vo vás niečo cenné zanechá, na ktorú nezabudnete.

Vďaka Steinbeckovi už nedokážem čítať bežnú modernú literatúru...

18.03.2021 5 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

To se tak říka ,,Čas všechno zahojí, všechno nakonec přejde, a tohle taky, lidé zapomenou." a tak podobne když se vás to netýka. Ale když se vás to týka, čas neubíha, lidé nezapomínají, a vy vezíte až po uši uprostred nečeho, co se nemení. John Steinbeck moja láska

13.10.2020 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Nádherne ilustrovaná kniha no pre mňa čo ma veľmi mrzí zatiaľ nepochopiteľná. Skôr ma desí po prečítaní čo môžem urobiť ja aby som som niekomu pomohla. Ale raz si dúfam poviem AHAAA....

02.02.2020 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Milujem toho autora! Ani jedna postava nie je dokonalá. Všetci majú zlé vlastnosti. Dokonalé myšlienky. Tento príbeh je ako život bez prikrášľovania, smutný, nemenný a krásny. Ja osobne sa vždy v jeho dielach zamilujem do tých zlých postáv v tomto prípade Charles-a a Cala. Sú taký skutočný túžiaci po láske a robiaci chyby ako my všetci. Teším sa na ďalšie knihy od Steinbeck-a.

18.09.2019 5 z 5

Schindlerov zoznam Schindlerov zoznam Thomas Michael Keneally

Na začiatok som sa nemohla začítať a potom mi srdce zvieralo na každej strane. Som rada že som film nikdy nevidela. Ťažko sa verí, že niekto ako Oskar Schindler skutočne existoval. Tak nedokonalý človek a tak dobré srdce do teraz som si myslela že to nejde dokopy. Kniha mimoriadna je dôležité aby sa nezabudlo a to čo sa stalo lebo keď sa na to zabudne môže sa to opakovať. Pre mňa najdojemnejšia chvíľa knihy keď si zachránený žid roztavil svoj mostík aby mu vyrobil vzácny darček na rozlúčku kde mu vyrili ,,ten kto zachráni jediný život, zachráni celý svet". Odporúčam každému kto ma problém so súcitom alebo v hľadaní odlišnosti medzi ľuďmi.

25.03.2020 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Monika Benešová, Cheryl Strayedová hoc aká žena čo prejde Pacifickú hrebeňovku je mojím vzorom. Na svete neexistujú silnejšie ženy. Od kedy som prečítala ich knihy myslím na ne každý deň a v každej ťažkej chvíli. Keď potrebujem prekonať strach, alebo keby som sa dostala do neriešiteľnej situácie tak viem že sú tu pre mňa hory. Aj ja som v horách našla veľkú oporu. A pre osobnú spoveď autorky má u mňa tá kniha ešte väčší obdiv.

19.02.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nie každý knihu pochopí. Ale kto ju pochopí, ten si ju zamiluje.

15.01.2019 5 z 5

Sladký čtvrtek Sladký čtvrtek John Steinbeck

Po prečítaní SLADKÉHO ŠTVRTKU som musela 1. časti na plechárni ubrať hviezdičku.

Trošku nečakané dielo od Steinbecka veľmi veselé a so šťastným koncom. To sa nedá povedať o iných jeho dielach kde je vykresľovaná hlavne krutá realita. Perfektne sa číta, príjemná zmena. Stale je to veľký Steinbeck akurát tu pridal trošku sentimentalnosti.

S týmto spisovateľom sa vám postavy zapisujú priamo do srdca.

23.03.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Mala som odpor k českým a slovenským spisovateľom ale táto kniha je top. Zaujímavé na každej strane, úplne iné, nečakané a ten koniec. Výborná spisovateľka.

12.05.2019 5 z 5

Príbeh včiel Príbeh včiel Maja Lunde

Výborná kniha, horšia ako Kôň Przewalského ale aj tak výborná. Veľmi ma zaujala celková myšlienka týchto kníh, ako sme vlastne každý dielikom niečoho dôležitejšieho a vždy sa oplatí snažiť. Nádhera.

29.09.2023 5 z 5