Magdyla.8 Magdyla.8 komentáře u knih

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Předchozí kniha od autorky "Letní sázka" si mě naprosto získala. Bohužel o této knize se to říct nedá. Příběh byl na mě zdlouhavý, Poppy si stále bála přiznat realitu toho co cítí a čekala jsem nějaký boom efekt rozuzlení, co se tedy doopravdy stalo na jejich poslední dovolené. Bohužel překvapení se nekonalo a pro mě to bylo oddechové a milé čtení.

12.05.2023 3 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Příběhy od Watson jsou milé, oddechové, pomalé čtení. Ale na romantiku je 400 stran prostě příliš. V prní polovině mě rozčilovalo myšlení Frankie a její závislost na sociálních sítích. V druhé části se pomalu uklidnila a zvykla si žít ve světě bez signálu. Očekávala jsem také, že se bude sbližovat s lidmi v městečku. Bohužel máme zde jen pramálo lidí, se kterými se hlavní hrdinka seznámila nebo popis jak město fungovalo.
Poselství knihy bylo velmi poučné, soc. sítě nás velmi ovlivňují a užívat si okamžiky v přítomnosti se někdy nemusí dařit. Chápu kam tím autorka mířila a uvidíme jestli přijde i pokračování o Zoe.

12.05.2023 3 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

No klasický příběh hate to love.. Hlavní hrdinka Haley mi byla sympatická, muži v této knize byli popisováni na stejné brdo, děj plynul a nebylo zde nic překvapujícího.

02.11.2022 3 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Takový ten příběh u kterého víte předem jak dopadne.. ale čtení bylo milé, oddechové a plynulé. Líbila se mi zápletka se sestrou/otcem. Byla to taková přidaná hodnota jinak v romantickém příběhu. Postavy byly sympatické a dialogy mezi nimi dávaly smysl. Těším se na další příběhy!

11.05.2022 3 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Sice je kniha zaměřená na mladší čtenáře, ale i tak v ní najdete plno těžších témat. Líbí se mi autorčin styl psaní. příběh rychle odsypává, má hlavu a patu, hrdinové jsou sympatičtí a popis přírody dechberoucí. Jako bych kempovala v divočině s nimi. Zorie během příběhu dospívala a doufala jsem, že se vzepře některým lidem a prolomí bublinu nekomunikace. Za mě krásný příběh a ta obálka a mapy, které vám fantazii usnadní? No palec hore!

30.03.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Bohužel chata ve Švýcarsku mě tolik nezaujala, jako jiné knihy od autorky. Příběh se táhnul, nemohla jsem přijít na chuť postavě Miny ani jejímu vaření a zrealizování jejích snů do dvou týdnů. Popis Švýcarska se zde také moc neprojevil. Vykreslovali se nejvíce vedlejší postavy, které mě bohužel nezajímaly. No nějak mi to nepřišlo po chuti tento příběh. Jinak jako oddechová četba je to fajn.

15.03.2022 2 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Hotýlek na Islandu jsem od autorky přečetla hned jako druhou knihu po Kodani. Zase jsem byla uchvácená přírodou (jako bych se ocitla přímo na Islandu) a charakterem hlavních postav. Příběh mě bavil, hlavní hrdinka se musela potýkat i s většími problémy. Bohužel romantická linka byla na mě moc hrr a zrodila se vesměs z "ničeho", časté osahávání a kousání rtu mi taky vadilo. Konec kdy se vlastně celý příběh odehrál jinde než na Islandu mě po dočtení trochu zamrzel.

11.01.2022 4 z 5

Tohle není žádná lovestory Tohle není žádná lovestory Mary Hargreaves

Příběh byl humorný o životě mladé ženy, která neví, co od svého života čekat. Velmi rychle se kniha četla a já si u ni náramně odpočinula. Ze začátku mi vadilo, jak si na vše Maggie stěžuje, jak byla místy zbytečně výbušná a někdy úplně mimo. Přesto jsem se smála spolu s hlavní hrdinkou jejím trapným a úsměvným situacím, kterými si procházela. Taková kniha ze života. Ani nenadchne a ani neurazí.

14.10.2021 3 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Páni spisovatelka píše velmi čtivě a svižně. Ještě jsem nikdy nečetla o sektě a pocity lidí, které tady v knize vystihla byli velmi realistické. Malinký SPOILER co mi docela později na knize vadilo bylo, že ženu po 11letech v sektě nějaká banda "odborníků" ihned po měsíci nechali bydlet samotnou ikdyž sami zdůraznili, že potrvá aspoň dva roky než se z toho dostane. Popřípadě se lidi z těch sekt nemusí dostat nikdy a nebudou v psychicky pohodě. Role vůdce Raye měla vše co takový manipulátor má mít.
Čtení bylo vážně rychle svižné a autorka mě velmi zaujala, určitě si přečtu další díla.

25.09.2021 5 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

No tak bohužel, toto se vůbec nepovedlo. Příběh mi nesedl, začátek je svižný a celkem i napínavý, ale potom se odkryje další část příběhu a už mě to bohužel přestávalo bavit. Přesně jak tady píše komentář pode mnou.. úchylná zvrácenost.

25.09.2021 1 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Nová a neotřela fantasy se světem, který tu ještě nebyl. Podle mě byl svět veleknihoven a gimoárů skvěle popsaný, Silase si oblíbí každý, Nathaniel měl sarkastický humor, romantická linka je tu velmi nenásilná a bylo to celkově nové osvěžení v tomto žánru. Taky tomu přihrává to, že je to jen jeden díl. Ale k dokonalosti mi k tomu něco chybělo, hlavní hrdinka tak či tak proplouvala příběhem jak nic, to věčné umírání a oživování osob tomu taky nepřidalo.. Jinak knize nemám co vytknout a byl to skvělý příběh oživlých knih v knihovně !

18.09.2021 4 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Ah to byla skvělá mňamka. Jednohubka na prosluněný den. Přečetla jsem na dovolené a příběh byl čtivý, vtipný a rychle plynul. Pomalá romantika vždycky potěší. Hlavní hrdinka byla od rány a žádná tuctovka. Naprosto super.

20.07.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Tak tohle pro mě nebyla Lapena kterou znám. Kapitoly přeskakovali a musela jsem se zorientovat v tom, kdo zrovna vypráví. Vztah mezi Patrickem a Stehpanií mi přišel chladný, nevěřila jsem pevné a šťastné manželství. Anotace mluví o něčem jiném a příběh se rozjel po svém. Detektivka hned u druhé stránky. Opravdu mě štvala Erika, přišla z ničeho nic podle mého ani toho moc nevěděla a všechny jen vydírala. Příběh mě nezaujal, vysvětlení proč Patrik udělal to co udělal jen v jedné větě jakoby se nic nestalo. A konec, ne vážně mě nezajímalo kdo to udělal, hlavně že to udělal. No kniha mi přišla spíše vycpávková ...

20.07.2021 2 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

Druhý díl ani nebyl vycpávkovým dílem jak je toho zvykem u takovýchto sérií. Což mě mile překvapilo. Konec byl nejvíc napínavý a taky smutný s otevřeným koncem, ale tak to už v těchto příbězích bývá. Bohužel mě zatím série více neoslovila, čekala jsem krvák, ale jak kdyby se spisovatelka nechtěla s královnami rozloučit. Uvidíme co nabídnou další díly.
P.S. Ten seznam postav by mohli dát hned od prvního dílu, no ne?

16.04.2021 3 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Druhá kniha od autorky v průměru slabší. Nedokázala jsem se vcítit do emocí postav, připadali mi ploché a nezajímavé. Také číst si stále o alkoholu není žádný med, ale aspoň vidíme zblízka závislost a její následky. Taková jednohubka

05.01.2021 3 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Zážitek neskutečný! Bitva je trochu sáhodlouhá, v příběhu tušíte kam to všechno povede a nakonec vás vyvede z omylu konec, který vás totálně rozseká a říkáte si, jak je ten svět nespravedlivý. Na druhou stranu je skvělé, že příběh končí tak jak začíná a je jen na nás si domyslet zbytek, pár nesrovnalosti tam stále je... no, ale stojí tato superhrdinská linka za přečtení !

26.11.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Jak drby mohou poškodit život. Super námět knihy, vraha jsem neodhadla. Na příběhu mi trochu vadila hlavni hrdinka. Když se ocitla v banální situaci tak hysterčila až hanba. A když by měla stresovat tak byla klidná jako beránek. A konec, no ten vás dostane.

30.06.2020 3 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Byla to napínavá kniha, ale nejspíše jsem čekala od příběhů něco jiného. Konec byl překvapivý, ale je možné ho odhalit dříve. Fajn první počtení tohoto roku

15.01.2020 3 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Takový průměrný konec. Narozdil od předchozích dílů mě štvalo stálé pečení hlavní hrdinky. Už toho bylo moc. Jinak krásné završení celé trilogie.

05.10.2019 2 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Začátek byl vážně čtivý a napínavý, jak už to bývá prostředek knihy působil nudně a příběh neplynul, hlavní postavy mi přišly dost labilní a konec mě jen přesvědčil, že je to pravda. Hlavní postava určitě byla labilní a v hlavě to neměla v pořádku, jinak by neposlouchala hlasy a nebrala by totožnosti jiných lidí. Líbila se mi závěrečná věta, která nechá čtenáře v hlubokých myšlenkách o lásce.

21.08.2019 3 z 5