Fakt šílená jako já přehled

Fakt šílená jako já https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495891/bmid_fakt-silena-jako-ja-DrP-495891.jpg 4 169 169

Všechno to začalo rozbitým výtahem Frankie Paulsonová je instagramová hvězda, ale když se veřejně ztrapní rozchodem se svým dokonalým přítelem, všichni sledující se k ní obrátí zády. Když navíc o vlásek unikne smrti v rozbitém výtahu, kde se zasekla s dalšími dvěma ženami, nechce nic jiného než utéct. Město bez internetu by mohlo být ideálním útočištěm, ale Frankie byla dosud zvyklá všechno sdílet alespoň na jedné z mnoha aplikací, bez nichž si neumí představit život. Pořídit dokonalou fotografii snídaně je přeci mnohem lepší než ji jíst, nebo ne? Do ženina příběhu však zasáhne osud v podobě čtyřnohého společníka, který se ji snaží udržet ve městě, načež se Frankie začne pomalu sbližovat s místními obyvateli. Všechna pravidla, jimiž se dosud řídila, náhle přestávají dávat smysl a ona si není jistá, jestli její na první pohled #perfektnizivot nebyl jen přetvářka... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Truly, Madly, Like Me , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Fakt šílená jako já. Přihlašte se a napište ho.

Peetullka
22.05.2024 3 z 5

Mám ráda knihy od Jo Watson, ale tuto jsem málem nedočetla. Začátek byl pro mně moc zdlouhavý a Frankie mě moc štvala - hashtag sem, hashtag tam , hashtag .... no, ale pak se to malinko otočilo a začalo to být čtivé i zábavné. Mark je sympaťák.
#dočteno, #3***

adela2230
10.05.2024 5 z 5

Vtipná oddechovka, protkaná romantikou. Ze začátku to trochu vázne, ale jak se to rozjede je to příjemné čtení.

Kristie_7
04.05.2024 5 z 5

Tohle bylo skvělé. Autorka opět nezklamala a naservírovala nám super romantický příběh se slušnou dávkou humoru, který je jí tak vlastní. Tohle je příběh o tom, jak to vypadá, když pošlete závisláka na internetu a sociálních sítích na odvykačku. :D
Na Frankie jsem si musela za začátku trochu zvyknout. Jako slavná influencerka má svůj telefon prakticky skoro přirostlý k ruce a bez internetu a sociálních sítí je v reálném životě tak trochu mimo. Řekněme, že ze začátku na mě působila jako kdyby spadla z Marsu a občas byla malinko hysterická. Když se ale její hvězdná internetová kariéra začne rozpadat, Frankie utíká do zóny bez signálu a bez přístupu k internetu. A její odvykačka začíná. :D Navíc se k ní na její únikové cestě přidá nevítaný společník v podobě velkého černého psa. Ten pes byl teda dílo. :D Totální čtyřnohá dohazovačka! :D Hárún byl na celém příběhu perfektní zpestření a já ho milovala od prvního okamžiku. :D
Ve městě, kde zakotví, se Frankie poznává s Markem. S mladíkem s brýlemi a neposednými vlasy, který pracuje v obchodě s DVDčky. Mark je tak trochu záhada. Ale musím uznat, že je to fakt milouš. :D A když autorka konečně odhalila jeho velké tajemství, zase jednou mi dokázala, jak jsem jako detektiv byla úplně mimo. :D Protože tohle jsem fakt nečekala. :) Super! :)
S postupem času se Frankie sbližuje i s ostatními obyvateli města, hlavně s veterinářkou Samírou, a zjišťuje, že se jí v tomto malém městě bez signálu vlastně docela líbí.
Kniha je úžasná slow burn romantika s notnou dávkou humoru. Hodně jsem se při čtení nasmála. Ke konci pak přišlo další velké BUM a já jen koukala jak blázen, pak velké romantické gesto, kdy jsem úplně roztála, a aby toho nebylo málo, tak ze mě autorka udělala totální ubrečenou citlivku, protože ten konec mě fakt dostal. Brečela jsem u něj jak želva. :D Prostě taková emocionální jízda na závěr. :D
Autorčiny knihy fakt miluju a zatím mě nikdy nezklamala. Frankiin příběh svým způsobem trochu navazuje na autorčinu předchozí knihu Já a Ty, navždy, kdy hlavním spouštěčem celého příběhu je právě ona nehoda ve výtahu. Ale to je jediná spojitost, jinak se příběhy nijak neprolínají. A na konci to trochu vypadá, jako by autorka naznačovala, že bychom se třeba i mohli dočkat příběhu třetí z dívek, které tehdy v tom výtahu uvízly. Doufám, že tomu tak opravdu bude. :D
Knihu Fakt šílená, jako já můžu jedině doporučit. Pokud máte tuhle autorku a její humor rádi, tak věřím, že tahle kniha se vám bude líbit. Je to něco malinko jiného, než jsme od ní zvyklí. A to právě kvůli tomu influencerství, ale i tak se mi to moc líbilo. Navíc se v příběhu Frankie opět ukrývá celkem silné téma na zamyšlení a i proto mám tuhle autorku ráda. Do svých šílených příběhů protkaných humorem zakomponuje i myšlenku na nějaké citlivé nebo silnější téma, která vás prostě nutí se nad ní zamyslet. :) Což je za mě, fakt super! :)

Vychází Krvavé stíny a další knižní novinky (36. týden)

04.09.2022

Kniha Fakt šílená jako já v seznamech

v Právě čtených13x
v dalších seznamech3x