Magda39 Magda39 komentáře u knih

Bezvětrné město. Kniha První Bezvětrné město. Kniha První Éléonore Devillepoix

Opravdu krásný příběh, cestování na želvách, gangy, nemilosrdný kastovní systém, svéhlavý kůň, který zachrání nejednu situaci. Hlavní hrdinka Arka, která svojí drzostí a důvtipem ,,ničí" mága, svého mentora. Doporučuji všem milovníkům fantasy. Škoda, že o knize není více slyšet, rozhodně si své čtenáře zaslouží.

22.08.2023 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Úžasné téma, bohužel mi chyběly popisy, které by blíže vysvětlily jak kouzelníci fungují. Děj byl psán na mne poněkud komplikovaněji než by bylo nutné, a tak jsem měla co dělat abych knihu vůbec dočetla.

22.08.2023 2 z 5

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Londýn, nádech Olivera Twista, lidé s magickými schopnostmi a samozřejmě romantické vzplanutí. Skvělá kniha se správným množstvím temných a dobrých postav. Nemůžu se dočkat až se mi do rukou dostane druhý díl.

22.08.2023 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Za mě ne příliš povedený odklon od klasického vzorce autorky.

28.10.2020 3 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Celkem zklamání, dle začátku jsem čekala něco ve stylu filmu Jak ztratit kluka v 10 dnech. Kniha místy působila natahovaně, jakoby autoři byli hlavními postavami a taky nevěděli o čem psát.

28.10.2020 2 z 5

Najdi mě Najdi mě André Aciman

Kniha na mě působila jako soupis útržků. Čtyři kapitoly knihy na sebe navazují velmi málo, jestli vůbec. Příběhy nemají konce, jakoby autor dal čtenáři jen kousek a zbytek si máte domyslet.

27.08.2020 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Moje nejoblíbenější od Colleen, velmi reálný příběh, který dovede člověka zasáhnout.

21.08.2020 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Velmi pěkná kniha nepostrádající vtip, skvělé nápady k provokaci mezi hl. postavami. Autorky zpověď na konci dává knize nádech reality, který není příliš častý.

King King T. M. Frazier

Skvělá kniha, neskutečný příběh. Ukázka toho, že není všechno zlato co se třpytí. Velká škoda, že není od této autorky přeloženo více knih - příběh Preppyho. Pokračování Tyran je ještě lepší.

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Nevadí mi, když autoři střídají promluvy hl. postav, ale u této knihy to bylo spíše na škodu. Snadno předvídatelný děj a opakovaní učinilo knihu poměrně nudnou.

21.08.2020 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Kniha klamající svým názvem (do jisté míry), dle názvu by člověka napadlo, že kniha bude plná sexuálních scén a zbytek nic moc. Jedná se, však o velmi vtipnou a příjemnou četbu. Ideální pokud se nechcete zabývat nijak složitým dějem a jen si při četbě odpočinout.

21.08.2020 4 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

(SPOILER) Přiznám se, že jsem nejdříve viděla film, takže jsem byla celkem na knihu připravena. Co mě však zaskočilo byl postoj Olivera ke vztahu, který spolu s Eliem měli. Dle knihy to vypadá, jakoby to pro Olivera byla pouze letní romance. V některých chvílích mě skutečně naštval například, když chtěl Elia seznámit se svými syny a manželkou, velice necitlivé.

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Pro mne byla kniha celkem zklamáním, po přečtení ukázky jsem očekávala více vzájemné nevraživosti či nesmyslných úkolů. Bruce podlehl Nataše na svoji zásadovost velmi rychle. Nataša byla sice fajn trdlo, ale nijak zvlášť mě nezaujala.

21.08.2020 1 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

V knize se velmi přeskakuje, proto tam malý počet stran. Ale každý detail k Hardinovi a Tesse je dobrý detail. Pokud patříte do stejné skupiny jako já, která touto lovestory žije.:-)

09.08.2020 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

O knize skutečně platí, že buď jí nesnášíte, nebo milujete.

09.08.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Do thrillerů bych knihu rozhodně nezařadila, ale co na tom sejde. Kniha je skvělá jako všechny ostatní od Colleen.

08.08.2020 5 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Oddechovka - neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

08.08.2020 3 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Úžasná kniha popisující život nižší vrstvy v Paříži za průmyslové revoluce. Alkohol, který hraje roli zabijáka, zničí s pomocí ostatních postupně vše co hlavní hrdinka Gervaise pracně vybudovala. Velmi pravdivý příběh, který lze aplikovat i na dnešní dobu.

08.08.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Od knihy jsem čekala více akce. Nejedná se o špatnou knihu, ale znova bych ji číst nemusela. Přesto si autorka zasloužila můj obdiv, 1. její kniha s takovým úspěchem.

08.08.2020 3 z 5

Gabrielovo inferno Gabrielovo inferno Sylvain Reynard

Letos vyšlo filmové zpracování!

27.06.2020 4 z 5