Macheta Macheta komentáře u knih

Tarkin Tarkin James Luceno

Přestože má kniha v podstatě jen jedinou příběhovou zápletku, vůbec nevyznívá jednoduše, a je velmi čtivá. Sympatický pohled z "druhé strany" dobarvují Tarkinovy rozpravy s Lordem Vaderem. Pohledy do minulosti jsou již jen bonbónkem na téhle odsýpavé imperiální jízdě.

26.09.2020 4 z 5

Labyrint zla Labyrint zla James Luceno

Moje první kniha ze série Star Wars. Ocenil jsem starou dobrou SW atmosféru, zejména pak krátké a vtipné dialogy mezi Obi Wanem a Anakinem. Styl Jamese Lucena mi sedí, takže jsem zvědavý na další jeho počiny.

26.08.2020 4 z 5

Star Wars, Unikátní materiály z archivů Lucasfilm za posledních 30 let Star Wars, Unikátní materiály z archivů Lucasfilm za posledních 30 let Stephen Sansweet

Tady lze bezprostředně nahlédnout pod pokličku SW + jako bonus mraky pěkných serepetiček, jako třeba nažehlovací logo na tričko, papírová skládačka vznášedla. Tohle prostě chceš!

22.08.2020 5 z 5

Božský imperátor Duny Božský imperátor Duny Frank Herbert

Čtvrtý díl je jeden velký rozhovor. Moc děje se tam neuskuteční, ale čtivé to rozhodně je! Kacíři, těšte se :D

16.08.2020 4 z 5

Příručka mladých svišťů Příručka mladých svišťů Walt Disney

Zcela zásadní četba mého dětství:)

13.08.2020 4 z 5

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Zajímavé, zpočátku kovově chladné sci-fi se zaměřením na prostorovou představivost. Nevybudoval jsem si hlubší vztah k postavám (upřímně, ani jsem si nepamatoval jejich jména), ale to v téhle knize cílem určitě stejně nebylo. Líbilo se mi zaměření na jeden jediný objekt, kolem kterého se celý jednoduchý příběh točil. To neznámo mě nutilo číst dál a dál a do přečtení dalších dílů série může fantazie rozjímat nad otázkou "Kam?" :)

03.08.2020 4 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Dočtena třetí část. První dojem byl, že to není tak filozoficky komplikované jako předchozí díl, ale ta typická filozofie se stejně dostavila. Děj byl oproti druhému dílu zajímavější a "dunovější," ale kvalit prvního dílu to nedosahuje, což asi nevadí. Konec mě překvapil, i když z něj zároveň opět čišela ta zvláštní stísněnost ze Spasitele Duny. Je to opravdu hodně, hodně zvláštní příběh těžký na čtení:) Musím to trochu vstřebat, a pak se hned pustím do Božského Imperátora.

26.07.2020 4 z 5

Kolaps západní civilizace Kolaps západní civilizace Eric M. Conway

V oddělení sci-fi v levných knihách jsem krom dalších sáhl i po téhle publikaci, ale čekal jsem něco úplně jiného. Jedná se o vědeckou esej, vizi budoucnosti, která není nikterak pozitivní. Jde o téma, které je v dnešní konzumní společnosti sprostým slovem. Honba za pěnezi (které si do hrobu nevezmeme a nedají se jíst) a konzumní způsob života jsou vlastně řezání větvě na níž sedíme. Velice, a tím myslím VELICE mě zaujalo potenciální řešení čínské vlády... Hodně zajímavé a paradoxní.
"Dnes se zdá nepochopitelné, jak mohl kdokoli ve dvacátém století vůbec chtít bránit vládě, aby chránila životní prostředí, na němž záviselo přežití celého lidstva."

20.07.2020 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Mafiánská tématika mi byla vždycky blízká, převážně tedy ve filmové a seriálové podobě, a tak jsem se časem nemohl dostat k ničemu jinému, než k základnímu kameni tohoto literárního žánru. Kniha, stejně jako její filmové zpracování, jsou absolutní špičkou. Kmotra jsem četl asi třikrát a rozhodně se k němu zas po nějaké době vrátím.

Létání a létací stroje Létání a létací stroje Steve Parker

Zajímavá encyklopedie o pokroku v leteckých zařízeních.

19.07.2020 3 z 5

Turtles - Hrdinové z podzemí Turtles - Hrdinové z podzemí Maureen Spurgeon

Další z mých oblíbených dětských knih, ke které jsem se mnohokrát vracel.

19.07.2020 4 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Jedna z nejzásadnějších knih mého dětství. Z dnešního pohledu je mravní čistota hlavních hrdinů už spíše úsměvná, přesto však cením přehlídku mravních hodnot, které mohou i pro dnešní mládež být velmi poučné.

Mixujeme hudbu v domácím studiu Mixujeme hudbu v domácím studiu Mike Senior

Moje druhá kniha týkající se zvuku v českém jazyce. Musthave pro každého, kdo má velké či domácí studio.

Praxe zvukové techniky Praxe zvukové techniky Václav Vlachý

Jedna z mála publikací týkající se zvuku v češtině. Pro samouky neznalé anglického jazyka nutnost.

19.07.2020 5 z 5

Teenage Mutant Ninja Turtles: Tajemství mutagenu Teenage Mutant Ninja Turtles: Tajemství mutagenu Bonnie Bryant

Teenage mutant ninja turtles aneb hrdinové z kanálu. Jedna z klasik našich dětských let.

19.07.2020

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Spasitele jsem sfouknul jedním dechem. Možná to bude tím deštěm venku, možná délkou knihy, možná tím, že to je fakt dobrá knížka. Jak už jsem psal u jedničky, nejsem dost pseudointelektuál, abych pochopil všechny ty podivné myšlenky; otázka je, jestli jim všem k pochopení příběhu musíme rozumět? Druhý díl je svým vyprávěním opravdu jiný než Duna a to je dobře. Příběh je nečekaný a vyvolává samozřejmě další otázky. Jediný, s čím jsem měl v závěru trochu problém, byl pocit sklíčenosti z depresivní atmosféry. Ale i to mohl být záměr.

18.07.2020 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Čtvrtý díl je takovým knižním blockbusterem série. Po vzoru třetího dílu začíná přitemňovat... Pátý díl jsem bohužel odložil, protože v tu dobu běžel v kině film, což mě v četbě dál nepustilo.

18.07.2020 5 z 5

Pravděpodobně můj nejvíc oblíbený díl (četl jsem první čtyři knihy). Tajemno, které se až tolik netočí kolem Pána zla a vrba mlátička se mi vryly do paměti. Ať žijí vlkodlaci!

18.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Číslo 2 kouzelnické úžasnosti.

18.07.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nejstarší sourozenec z harrypotterovské ságy je tím nejlepším možným startem. Cílí především na mladší ročníky, ale ruku na srdce, koho nezamrazilo při šachové partii? Při čtení prvního dílu jsem věkově nebyl až tak vzdálený cílové skupině a knihu jsem si ještě dokázal přečíst dětskýma očima. Absolutní "mustread" pro všechny věkové kategorie současných i budoucích generací.