Labyrint zla

Labyrint zla https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2974/bmid_labyrint-zla-vP9-2974.jpg 4 73 15

Příběh z klonových válek předcházejících Epizodě III. V galaxii se rozhořela krutá válka. Osudy klíčových aktérů na obou znepřátelených stranách budou brzy zpečetěny, ale události, které povedou ke konečnému zúčtování, mají svůj začátek v labyrintu zla... Rytíři Jedi Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker se vypraví na planetu Neimoidii, aby zajali zrádného spojence Sithů. Přestože se jim nepodaří úkol splnit, jejich odvážný pokus přinese nečekané ovoce: získají stopu, jež může republikové jednotky dovést až k tajemnému Darthu Sidiousovi, který řídí každý krok separatistů. Ve stupňující se hře plné sabotáží a odvetných akcí, jež se odehrávají v nejrůznějších koutech galaxie, je Sidious stále o tah napřed. Pak však hra nabere nečekaný obrat: Sidious a jeho přisluhovači spustí nemilosrdnou kampaň s cílem rozdělit a ovládnout Jedie a srazit Republiku na kolena.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)

Labyrint of Evil , 2005

Zak66
18.11.2021 5 z 5

Labyrint zla je dobrá kniha, která má takový "Clone wars" styl a tempo, což bylo super. Je tu velmi zajímavý příběh a zápletka, u které je člověk napjatý. Co se týče postav, tak kromě našich známých jako Anakin, Obi-Wan, Dooku, Yoda, Palpatine, Grievous, o kterém jsme se taky něco dozvěděli, tu máme i Windua, Shaak Ti, Kit Fista nebo Stass Allie. Máme tu mnoho návazností s Epizodou III a taky několik narážek na předešlé knihy (Yoda: Temné setkání). Tuto knihu doporučuji, už jen kvůli tomu, že si člověk po ní může ihned pustit Epizodu III a mnohem více si ji užít.

wullcann38
18.07.2021 4 z 5

Dalo by se říct že tahle kniha tak trochu uzavírá období Republiky v knihách.
Tam kde kniha končí začíná Pomsta Sithů.
Za mě:81%

daniel6725
02.06.2021 5 z 5

James Luceno je prostě skvělý autor a tato kniha to zase potvrzuje. Věrná práce s postavami od Anakina, Obi-Wana, přes Palpatina, Dookua, Grievouse a další mu jde, dialogy odráží filmové repliky, nechybí sarkastický humor i vývoj a proměna osobností. Spousta realisticky popsané akce, surovosti války a strhujícího děje je magnetem, který k příběhu táhne od začátku do konce. Ani chvíli jsem se nenudil, stejně tak jsem nekroutil hlavou nad přemrštěnými či nerealistickými činy hrdinů. Tohle je prostě paráda a napojení na epIII je tak zdařilé, že má čtenář ihned po dočtení chuť shlédnout celou Pomstu Sithů. Velký palec nahoru.

exitus4me
28.04.2021 5 z 5

Kniha opravdu nezklamala, dozvěděli jsme se něco málo o Grievousovi, který moc prostoru nedostal na našich obrazovkách, oblíbil jsem si jej o dost více :) Kniha měla tempo, solidní děj, postavám byla dána patřičná láska a péče :)

Macheta
26.08.2020 4 z 5

Moje první kniha ze série Star Wars. Ocenil jsem starou dobrou SW atmosféru, zejména pak krátké a vtipné dialogy mezi Obi Wanem a Anakinem. Styl Jamese Lucena mi sedí, takže jsem zvědavý na další jeho počiny.

Jarous108
23.07.2020 5 z 5

Zatím nejlepší Star Wars kniha, co jsem četl! James Luceno dokázal Labyrintem zla provést s grácií a elegancí jemu vlastní a jako čtenář jsem opravdu nebloudil. Příběh je velice poutavý, zejména pak druhá polovina knihy, kdy se události dají do pohybu. Co se mi obzvláště líbí je to, jak Luceno nechává nahlédnout ti tajů Řádu Jedi. Velmi zajímavě je vylíčena postava hraběte Dooku. Kniha skvěle dokresluje dění epizody III, jíž děj přímo předchází.

DarthSoren
30.01.2019 5 z 5

Nevím, co říct, tedy napsat. Jim Luceno je génius. I přesto, že v tomhle románu nemohl nijakým způsobem experimentovat, využít překvapení nebo nějaké odhalení, si počínal s velkou grácií. Rozumím docela nízkému hodnocení, někomu se holt nelíbí Lucenův spisovatelský styl, jiným překáželo, že zde nenajdete žádné překvapení, úkrok stranou, výjimečnou zápletku a ani datum vydání hodnocením moc nepomáhal. Je to takové prokletí tie-in románů a novel vedoucím k filmům, a leckdy mi přijde spisovatelů, již se něčemu takovému upíšou, až líto. Luceno se prostě chtě-nechtě musel držet toho, co mu povolil Lucas. Ale tenhle úkol zvládl bravurně. Akce by se dala krájet, Lucenovi popisy, politické pozadí, interakce mezi postavama, filmovost celýho románu, ty reference a odkazy k jiným knihám... mmmm, absolutně skvělé. Pár chybek bych možná našel, nachází se zde malá nepřesnost, kterou kvůli spojlerům nehodlám specifikovat (jde o rozdíl mezi Labyrintem zla a původním seriálem Clone Wars z 2003). Ale průmerný čtenář pravděpodobně, pokud neviděl zmíněný seriál, žádnou takovou nepřesnost nezaznamená. Moje hodnocení: 5 hvězdiček a jdu si pustit Pomstu Sithů. "Hello there." "General Kenobi!" =D

Thrawn
26.11.2018 4 z 5

Dobrá knížka, krásně vyplňuje příběh mezi epizodami 2 a 3.

AuroN
13.03.2018 4 z 5

Labyrint zla je dobrá kniha, ale bohužel dosti trpí na tom, v jakém období vyšel. Jde o to, že román byl vydán těsně před uvedením epizody III do kin, což byla také doba jeho největší slávy. Dá se tedy říct, že kniha sloužila jako takový předkrm před hlavním chodem a tuto úlohu bezesporu splnila. Nyní je již situace trochu jiná, avšak stále se jedná o poctivé Star Wars čtení, které je plné odkazů na různé komiksy a jiné romány (v kontinuitě Legends samozřejmě), což všemu dodává pocit celistvosti, čímž budou potěšeni především "starší" fanoušci, kteří se již v loru nějakou dobu orientují. Typický Lucenovský styl psaní je plný detailních popisů a jde do hloubky, což nemusí sednout každému, ale nejedná se o nic nepřekousnutelného. Pokud jste se tedy již s autorem setkali, jistě vás to nijak nezaskočí a též nebudete překvapeni, že se objevuje část věnující se politickému spektru, nesoucí se v duchu filmu, kterému román předchází. Labyrint zla by byl perfektní knihou, kdyby čtenář neznal některé důležité aspekty známé z filmů, jako například pravou identitu Dartha Sidiouse, osud hraběte Dookua a další... Toto vše je ovšem jen nešťastný vedlejší efekt a nikoli chyba autora, který dělá, co může. Labyrint zla tvoří společně s románovým přepisem Pomsty Sithů a další knihou od Jamese Lucena Temný lord: Zrod Dartha Vadera takovou malou knižní trilogii, která si jistě zaslouží zvláštní pozornost v případě, že vás zajímají poslední dny Klonových válek a onen osudový moment zrodu jednoho z nejikoničtějších záporáků všech dob (pozn. románový přepis Pomsty Sithů od Matthewa Stovera u nás bohužel nevyšel).

+ filmová atmosféra
+ správně zachycené filmové postavy
+ spousta odkazů na romány a komiksy

- žádná velká (ani malá) překvapení
- ne zrovna pohodové čtení
- mírné nesmysly v ději

celkové hodnocení: 75%

Palorizek85
10.06.2017 5 z 5

Výborná kniha. Dokresluje události vedoucí k třetímu dílu.

Veve636
26.04.2017 5 z 5

Výborné, Lucenův smysl pro detail možná hodně lidí neocení a naopak je to třeba odradí od čtení jeho knihy, ale tahle kniha je krásný přiklad toho proč ho mám rád - spousta loru a informací, řečených nenásilně jako součást příběhu.

Babouš
20.03.2014 1 z 5

Příběh není špatný, ale čte se to hodně špatně. Na konci klišé. Knihy Star Wars mě příliš nenadchly.

inmax
09.09.2013 4 z 5

Jedna z nejlepší SW knih, co jsem četl. Jak si Palpatine pohrává s lidmi včetně nejvyšších členů řádu Jedi je úžasné. Kniha navíc odhaluje, rozšiřuje a vysvětluje některé události z Epizody 1 a (SPOILER) končí přesně tam, kde začíná Epizoda 3. Povinná četba pro všechny SW fanoušky.

Sisi11
27.04.2013 4 z 5

Super příběh plný napětí, akce a občasného vtipu z prostředí klonových válek mezi druhou a třetí epizodou.

Weiler
20.04.2012 4 z 5

Labyrint zla bylo mé první setkání s románem z prostředí Star Wars a vlastně docela ušlo. Byť nemám s čím porovnávat, neznám ani mnoho jiné sci-fi literatury, nicméně pokud jste fanouškem Universa jako já, není důvod se knize vyhýbat. K výtkám - místy je to hloupě statické a skoro odhalení lorda ze Sithu mi přišlo jako zbytečná snaha o zdramatizování děje.

Star Wars

James Luceno