Macek1978 Macek1978 komentáře u knih

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Velmi příjemná kniha. Kdybych to četl než jsem měl děti asi bych si to dvakrát rozmyslel. Člověk si uvědomí jak málo stačí, aby místo velké radosti bylo velké truchlení a na začátku stojí jenom pouhý člověk...

05.01.2021 5 z 5

I druhá kniha mladého cestovatele se mi líbila. Je to taková roztomilá náladovka na dovču.

01.01.2021 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Od této autorky jsem dosud nic nečetl a dla jsem na doporučení manželky, ale za mě fakt dobrý - přišlo mi to takové jednoduše plynoucí, takový příběh jako by od sousedů od vedle. Žádné absurdní hory mrtvol a super akční hrdinové co mají alespoň devět životů. Jistě si přečtu ještě něco..

31.12.2020 4 z 5

Nevinný bratrovrah Nevinný bratrovrah Jiří Dobrylovský

Miluji historické romány založené na dobových reáliích, tohle se četlo jako detektivka, ani mi moc nevadilo, že tahle literatura už byla dost na hraně s učebnicí dějepisu.

28.12.2019 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Zajímavé téma, myslím, že by se dalo vymyslet mnohem víc zajímavých situací, které by mohli nastat bez vody. Dalo by se jít mnohem víc do hloubky. Kniha neurazila, ale ani nijak zvlášť nenadchla...

26.12.2019 2 z 5

Století Miroslava Zikmunda Století Miroslava Zikmunda Miroslav Zikmund

Fenomén! Dlouhé zdraví pane Zikmunde!

14.12.2019 5 z 5

Stoletý stařík je k uchechtání, ale Analfabetka se mi líbila víc

07.12.2019 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Přišlo mi to příliš nereálné, trochu překombinované, místy jsem se v tom ztrácel. Asi zůstanu u Dextera. Tam vím co dostanu, tady jsem to dosud nenašel...

10.09.2021 3 z 5

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

Téměř do poslední kapitoly se to četlo jako návod k použití. Chápu že kniha měla ve své době asi bombastičtější efekt na čtenáře. Dnes už trochu archaismus, ale nemůžu říct že by mě kniha nezaujala.

24.02.2021 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Protože mám také něco nachozeno tak jsem se bavil. Velmi příjemné počteníčko.

29.01.2020

Rožmberkové – První po českém králi Rožmberkové – První po českém králi Pavel Juřík

Čekal jsem, že mě to nebude příliš bavit. Opak byl pravdou. Pěkně uspořádané, poutavé, zajímavé.

05.04.2022 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Poslední rozloučení s hrdiny milenia stálo už opravdu hodně přemáhání k dočtení. Mozkový výškrab.

21.11.2019 2 z 5

Dva hroby Dva hroby Lincoln Child

Pěkné!

23.03.2022 5 z 5

Bouře Bouře Conn Iggulden

Výborný román, trochu mě v úplném závěru zklamalo, že ne všude se autor drží skutečných historických dat, ale na čtivost románu to jednoznačně nemělo vliv a vysvětlení mi přišlo úměrné celkovému dojmu.

02.12.2021 4 z 5

Král králů Král králů Harry Sidebottom

Nervy drásající konec, a nemám po ruce další díl! Hned ho jdu shánět.

03.09.2021 5 z 5

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Úžasná reportáž o světě mimo realitu, kterou běžně známe, nebo kdy budeme mít možnost vůbec i jenom ochutnat. Tragické, čtivé, varující. Je opravdu nezbytně nutné, aby každý dosáhl vrcholu světa? Není to trochu degradující pro každý další sportovní výkon?

29.08.2020 5 z 5

Pekelná krev Pekelná krev James Rollins (p)

Poslední díl trilogie, tak jsem si ji nechtěl nechat ujít. Děj bavil, ale už nepřekvapil. U tohoto autora se jedná o slabší průměr.

15.05.2020 2 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

zajímavá zápletka, docela sem se začetl, doufám že bude pokračování

07.12.2019 3 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Jeffrey - můj oblíbený autor. Holt jsou lepší i horší dny i u geniálního detektivkáře.

07.12.2019 3 z 5