Dívka, která musí zemřít přehled

Dívka, která musí zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420023/bmid_divka-ktera-musi-zemrit-xVy-420023.jpeg 4 735 735

Milénium / Millennium série

Závěrečný díl série Milénium! V jednom ze stockholmských parků se najde tělo zuboženého žebráka s amputovanými prsty na rukou i nohou. Vypadá to na nešťastnou smrt bezdomovce, avšak patoložka Fredrika Nymanová se nemůže zbavit dojmu, že s mrtvým je něco v nepořádku, a proto se spojí s Mikaelem Blomkvistem. Případ probudí Mikaelův zájem, protože žebrák prý několikrát cosi breptal o švédském ministrovi obrany Johannesu Forsellovi. Byly to jen řeči paranoidního šílence, nebo měl opravdu nějaké informace o vládě? Mikael požádá o pomoc Lisbeth Salanderovou. Ta však po pohřbu Holgera Palmgrena odjela ze Švédska a neozývá se. Nikdo netuší, že pobývá v Moskvě, aby se jednou provždy vypořádala se svou sestrou Kamilou. Rozhodla se: už nehodlá být lovenou kořistí. Nyní se sama stane šelmou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Hon som måste dö , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dívka, která musí zemřít. Přihlašte se a napište ho.

ČtemePodDekou
20.05.2024 4 z 5

Série Milénium Stiega Larsona - první tři díly napsané autorem, se stala fenoménem, jenž se stal ve světě senzací a vymezil pojem severský thriller.
Byla skvělá a dechberoucí.
Po smrti autora převzal žezlo, respektive pero Larsonův krajan, autor David Lagercrantz. Jeho pokračující Milénium je fajn, je skvěle napsaný a jako krimi thriller má skvělou úroveň, ale oproti Larsonovi tam něco chybělo.

Twinny
29.04.2024 5 z 5

Skvělý závěr skvělé série. Myslela jsem si, že příběh, který Mikael postupně rozkrýval, mě bavit nebude. Naopak, úplně mě pohltil. Vlastně víc než hlavní příběh.
Konec byl trochu přitažený za vlasy. A překvapil mě konec jedné postavy. Na druhou stranu, bez jejího konce by nebyl konec.

Evkaha
06.02.2024 4 z 5

Na původní tři díly p. Larssona to nemá, ale myslím, že se toho pan Lagercrantz zhostil se ctí. Aspoň má Milénium nějaký konec a díky za něj.

10 nejprodávanějších eknih (říjen)

05.11.2019

10 právě čtených knih podle uživatelů (říjen)

15.10.2019

10 nejprodávanějších eknih (září)

05.10.2019

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Dívka, která musí zemřít v seznamech

v Právě čtených9x
v Přečtených1 162x