Máca216 Máca216 komentáře u knih

Milostná strategie Milostná strategie Simona Monyová (p)

Tenká knížka, kterou jsem přečetla za jedno odpoledne. Dalo se to, i když mě hlavní hrdinka lezla na nervy. Byla to sobecká ženská.

01.01.2023 2 z 5

Nádherná kniha, zasáhlo mě silné téma, poutavé, dobře se čte. Za mě nejlepší kniha roku 2022.

Vosí hnízda Vosí hnízda Lenka Chalupová

2 příběhy, které spojuje téma sekty. Druhý příběh se mi líbil o něco víc. Čtivé, měla jsem přečteno za pár dní. Konec jsem tušila, že tak dopadne.

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem loni četla.

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Strašně smutné, hrozně jsem brečela.

Cizinec z papíru Cizinec z papíru Ivica Ďuricová

Knihu mi vybral v knihovně syn, byla to taková oddychovka, líbila se mi, avšak rozuzlení jsem odhalila brzy.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Smutný příběh o nefunkční rodině, kde Bára nenachází ani trošku lásky. Nejvíc mě šokovala její matka!

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Silné čtení, šokující konec. Docela dlouho jsem to v sobě zpracovávala.

Doktor z Varšavy Doktor z Varšavy Elisabeth Gifford

Napínavé, strhující, smutné.

Květinový ples Květinový ples Danielle Steel

Nezajímavý děj. Za mě ztráta času.

01.01.2023 odpad!

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Bylo to napínavé, avšak na mě až moc surové.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První kniha od Keplera, kterou jsem na doporučení kamarádky četla. Nečtu moc tento žánr, ale kniha mě pohltila.

01.01.2023 4 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Krásné, silné a moc smutné. Řvala jsem jak želva.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasika, ke které se ráda a často vracím. Teď ji pročítám znovu se synem.

01.01.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Výborná knížka, skvěle se čte, tak jako ostatní díla od H. M. Körnerové. Putovala z mojí knihovny k mamince i k babičce a u obou měla také úspěch.

Osm Osm Radka Třeštíková

Od Třeštíkové nejlepší knížka, kterou jsem četla. Líbila se mi detektivní zápletka.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná, i když smutná kniha. Zajímavě propletené osudy hrdinů. Přečetla jsem jí jedním dechem.

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Hrozný styl psaní, některé věci jsem louskala víckrát, abych pochopila o co šlo.

01.01.2023 1 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Výborná kniha, zajímavé téma, četla se skoro sama. Líbil se mi styl, jakým byla napsána (prokládána zápisy z archivů, léčebny).

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Oceňuji nápad, to zamyšlení "co by, kdyby". Ale musím přiznat, že mě kniha neoslovila. Autorka má dle mého názoru lepší knihy.