Máca216 Máca216 komentáře u knih

Kouzelný svět pohádek Kouzelný svět pohádek Heather Amery

Krásné pohádky. Skvělý výběr a jsou tak akorát dlouhé na čtení před spaním.

12.02.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Moc pěkné čtení, budu určitě doporučovat známým . Na knihu jsem dlouho čekala a jsem za to ráda.

04.02.2023 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Kniha se četla téměř sama, trvalo mi to 2 dny . Autorka píše výborně, už jsem od ní přečetla 3 jiné knihy a vždy byly zajímavé. Na tuto nezapomenu, hluboce se mě dotkla, jakmile jde o děti, vždy mě to zasáhne.

29.01.2023 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Kniha se mi líbila, četla se mi dobře. Je to nářez co ty holky od dětství podstupují, čeho se vzdají, denně na sobě dřou, zničí se fyzicky i psychicky. Za jakou cenu?

28.01.2023 4 z 5

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Znám jí nazpaměť! Syn měl takové období, kdy ji chtěl číst každý den :)

27.01.2023 5 z 5

Sklouzni se v dešti Sklouzni se v dešti Lenka Parýzková

Moc hezké, vybízí k zamyšlení nad životem. Je to o lásce, o vztahu k matce. A ta báseň na konci knihy je vystihující!

26.01.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

No tak tohle byla síla. Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne, nešlo se od ní odtrhnout. Za mě zatím nejlepší od Dvořákové.

25.01.2023 5 z 5

Ptačí žena Ptačí žena Lenka Chalupová

Pěkný příběh, krásně se to četlo, konec byl pěkně zamotaný a byla jsem zvědavá jak to vše dopadne.

25.01.2023 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Ztráta času.

24.01.2023 1 z 5

Paleček Paleček František Hrubín

Krásná knížka, znám jí na nazpaměť a ty ilustrace jsou překrásné.

24.01.2023 5 z 5

Sůl nad zlato: Ze sbírek lidových pohádek Sůl nad zlato: Ze sbírek lidových pohádek Božena Němcová

Krásné pohádky z mého dětství, teď je čtu mým dětem a také patří mezi jejich oblíbené.

24.01.2023 4 z 5

Pohádky z Větrné Lhoty Pohádky z Větrné Lhoty Daniela Fischerová

Syn je miluje! Vtipné, čtivé a navíc krásně ilustrované.

24.01.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Knihu jsem si plánovala přečíst už delší dobu, protože má výborné hodnocení a také proto, že jsem v minulosti četla od Kateřiny Tučkové Žítkovské bohyně, které mě ohromily. Zpočátku se mi kniha četla opravdu dobře, líbil se mi námět, historické souvislosti mě zaujaly. To však vydrželo asi do 360 stránky, pak se mi to zdálo hodně zdlouhavé a knihu jsem odložila. Mezitím jsem přečetla 2 jiné knihy, ale nedalo mi to a později jsem se k Bílé Vodě zase vrátila. Konec byl zajímavý a mělo to spád, který mi v prostřední části příběhu chyběl. Hodnotím 3 hvězdičkami.

24.01.2023 3 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Velmi hezký příběh !

11.01.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Přečteno jedním dechem ! Určitě si od autorky přečtu i jiné knihy.

11.01.2023

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Skvělý historický román. Hned jsem četla i druhý díl.

11.01.2023 5 z 5

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Knížka se četla dobře, jako většina od Lenky Chalupové. Příběh byl zajímavý, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Avšak v těch rodinných vazbách jsem se maličko ztrácela, kdo je čí neteř,milenec, sestřenice, nevlastní bratr a nevlastní otec...bylo toho na jednu knihu dost.

11.01.2023 4 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Tenká knížka, oddychovka, při které jsem se i zasmála. Zajímavé je, že v ní Monyová vypráví příběh z pohledu muže, který si svým záletem pěkně zkomplikoval život.

08.01.2023 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Miluju ten humor! Budu si ji muset zase po dlouhé době přečíst.

04.01.2023 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Krásný historický román. Skvěle napsané, kolikrát jsem četla do dvou do rána :)

01.01.2023 5 z 5