Pohádky z Větrné Lhoty

Pohádky z Větrné Lhoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14579/pohadky-z-vetrne-lhoty-14579.jpg 5 89 22

Knížka obsahuje sedm větrných příběhů z oblíbených večerníčků. Rozpustilé pohádky určené především pro předškolní věk. Hezky ilustrovaná. Uprostřed světa je vesnička Větrná Lhota, žijí tam dva bratříci-větrníčci. Větší a divočejší je Vichura a menší, co rád jen houpá obláčky, se jmenuje Radovánek. Přestože jsou ještě malí, dout a lítat umí už pořádně, s větříky je také velká kamarádka ... celý text

angloumene
03.11.2023 4 z 5

Příjemné čtení o Jáje, která najde řešení každé lumpárny a jejich dvou kamarádech větrných bratřích. Vyvrcholení každé pohádky je takové usměvavé. Prostě ideální na dobrou noc.

Zlatinka.Emilly
01.09.2023 5 z 5

Příjemné vyprávění o nezbedné Jáje a jejích kamarádech větříčcích. Kniha je roztomile ilustrovaná, vnoučkovi se čtení moc líbilo.

Marticka79
04.07.2023 5 z 5

Knížka, která vypráví krásné a milé příběhy o dvou bratříčcích větrníčcích Radovánkovi a Vichurovi, kteří se zabydleli ve vesničce Větrná Lhota. Zde společně se svojí lidskou kamarádkou Jájou zažívají různá dobrodružství. Moc se nám všechna ta jejich dobrodružství líbila, takže jí určitě doporučujeme všem a hodnotíme jí plným počtem hvězdiček. :-)

zimolka
14.04.2023 5 z 5

Dcerce se u pohádek krásně usínalo,takže spokojenost.

Máca216
24.01.2023 5 z 5

Syn je miluje! Vtipné, čtivé a navíc krásně ilustrované.

simca9342
18.01.2023 5 z 5

V malé vesnici jménem Větrná Lhota žije rošťácká holka Jajda a další místní obyvatelé. Kromě nich se tam zabydleli dva bráškové- malá přírodní monstra- Vichura a Radovánek.
V jednotlivých a krátkých, ale ilustrovaných příbězích si jak dospělí tak menší čtenáři přečtou čeho všeho jsou ti dva přitahovači kalamit schopni.

Naďa2411
19.12.2022 5 z 5

Pohádky ve Večerníčku jsem nikdy neviděla, a proto jsem si ráda přečetla tuto krásně ilustrovanou knihu povídek. Milý bratři větříčci a jejich nezkrotná kamarádka mě pobavila a myslím si, že žádným rodičům neudělá kniha při koupi průvan v peněžence. Vřele doporučuji.

kkouzlo
15.06.2021 5 z 5

Kluci příběhy milují, četla jsem knížku snad už 10x a teď jsem po ní znovu sáhla, protože jsem potřebovala knížku, kterou daruji po přečtení a tuhle máme 2x (do čtenářské výzvy) a já knížky, které mám doma, prostě nedám z ruky :)
Knížka je vhodná i pro začínající čtenáře, syn ji v 1. třídě četl sám a předškolák se na "větříčky" už taky těší.

1v8na
08.12.2020 5 z 5

Byly to pěkné pohádky, které znám z večerníčku, doplněny parádními ilustracemi. Dceři se pohádky před spaním velmi líbily.

certik003
13.11.2019

Milá knížka, kterou jsem četla neteři před spaním a oběma se nám líbila.

Richisa
10.09.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha. Přiměřeně dlouhý text pro malého čtenáře a příběhy jsou taky moc hezké

Jéňa2008
20.11.2017 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, byla to zábava.

Lucissia
12.10.2017 5 z 5

Pěkná knížka, já si ji pamatuji ještě z Večerníčků. Synovi se také líbila, takže spokojenost velká. :-)

knihamouder
25.04.2017 5 z 5

Příběhy větrných vykuků jsem předčítala svým nemocným rošťákům. Knížka se jim moc líbila. Krátila nám nudné dny, kdy jsme nemohli ven.

LeniBeni
22.03.2017 5 z 5

nádherná knížka

Jitka_Roškotová
11.01.2017 5 z 5

Pohádky z Větrné Lhoty si z Večerníčků nepamatuji, nebo mi vůbec neutkvěly v paměti. Ke knížce jsem tak přistupovala se značnou rezervou, ale velmi příjemně mě překvapila. Četly jsme ji s dcerou před spaním a na konci nám bylo líto, že je příběhů jen sedm... Příběhy větříčků Vichury, Radovánka a jejich kamarádky Jajdy jsou vtipné a zábavné. A jejich obrovským plusem je, že dětem nenásilně vysvětli, proč vůbec vítr existuje a k čemu všemu je dobrý, ať už jde o sušení prádla nebo o pomoc ptáčatům, která se právě učí létat. Okrajově je také seznámí s ostatními členy větrné rodiny, s tetou smrští nebo strýci Tajfunem a Severákem...

Taťka Hraboš
11.11.2016 5 z 5

Velmi nápadité, vtipné a hezkým jazykem psané pohádky, jejichž četba dělala radost oběma dětem i mně samotnému.

zuzi1162
18.11.2015 5 z 5

Klasika.

cibulka 8
20.09.2015 5 z 5

Knížka se velmi líbila šestileté dceři i mně. Já si příběhy větříčků, kteří nesmějí cucat větrové bonbony, pamatuji i z Večerníčku, namluveném Helenou Růžičkovou. Zatímco televizní zpracování mě moc nezaujalo, knížka je krásná, vtipná, úžasná....

hrosik3
21.09.2013 5 z 5

děti se při večerním čtení bavily, pěkně napsané

Daniela Fischerová
česká, 1948