Máca216 Máca216 komentáře u knih

Sedmero pohádek Sedmero pohádek Jiří Žáček

Vtipné a rýmované pohádky tak akorát dlouhé před spaním. Mám je moc ráda.

22.04.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Super příběh, určitě si od autorky půjčím další knihu. Sice jsem konec příběhu odhadla už dlouho dopředu, ale nevadilo mi to. Dobře se to četlo.

22.04.2023 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Já se od ostatních čtenářů v hodnocení odlišuji. Kniha mě nebavila, nemohla jsem se začíst. Pořád jsem čekala, kdy se to rozjede a nedočkala jsem se. Mrzí mě i to krátké setkání dvou hlavních hrdinů. Přišlo mi to odbyté.

19.04.2023 2 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Moc hezké

19.04.2023 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

V příběhu byla láska i radost, konec byl zdrcující. Zasáhla mě.

02.04.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Výborná kniha, velmi dobře se mi četla. Děj nabíral obrátky, nikde žádná omáčka:-) Hlavní hrdina byl dobře vykreslen.

25.03.2023 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Nejvíce se mi líbila první povídka. Prostřední mě moc nebavila a třetí byla fajn. Všechny tři příběhy byly o ženách s nízkým sebevědomím, avšak každý úplně z jiného úhlu.

23.03.2023 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Kniha mě oslovila, přečetla jsem jí na jeden zátah. Z konce jsem vyřízená a musím si co nejdříve sehnat druhý díl!

19.03.2023 5 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Až na to skotské nářečí to bylo dobré čtení s trochou erotiky. Děj byl plynulý, zajímavě zapletený.

11.03.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moc hezké, hlavní hrdinka rozplétá tajemství, které se týká jeji rodiny.

04.03.2023 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Výborná klasika.

27.02.2023 5 z 5

Nejkrásnější bajky o zvířatech Nejkrásnější bajky o zvířatech neznámý - neuveden

Úžasná a poučná knížka.

Kuřátko a obilí Kuřátko a obilí František Hrubín

Krásná, milovala jsem ji já jako dítě a teď ji milují i moje děti. Známe ji všichni zpaměti.

Šiju boty do roboty Šiju boty do roboty Helena Zmatlíková

Pěkná říkadla pro nejmenší děti. U nás doma moc oblíbená.

Zimní pohádky Zimní pohádky Dawn Casey

V knize je strašně moc pravopisných chyb. Je to škoda. Jinak je totiž krásně ilustrovaná a pohádky jsou moc hezké.

27.02.2023 4 z 5

Velký zpěvník lidových písniček Velký zpěvník lidových písniček Josef Lada

Nejlepší zpěvník.

22.02.2023 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Depresivní. Napínavé, u některých částí mi úplně bušilo srdce. Nemohla jsem knihu odložit, potřebovala jsem jí dočíst do konce.

22.02.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Silný příběh, který vykresluje hrozný osud Zuzany. Zpočátku prožívá krásné dětství v blahobytu, zamiluje se, pak příjde válka a vše se mění. Zrada kamaráda ji dostane do koncentračního tábora, kde podstupuje příšerné věci a jen zázrakem přežije. Čtenář s napětím doufá, že po návratu domů přijdou lepší časy, avšak ty nepřichází.
Příběh trochu připomíná Hanu od A. Mornštajnové. Je psán čtivě, autor používá krátké věty, což mi vůbec nevadilo. Kniha má spád a nutila mě číst dál a dál. Byla výborná.

19.02.2023 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Silný životní příběh, na život jedné osoby až příliš smutný.

18.02.2023 5 z 5

Morčecí pohádky Morčecí pohádky Milada Kubátová

Nejsou to ani moc pohádky, spíše krátké příběhy o morčatech a jejich vlastnostech. Moc hezké jsou ilustrace.

16.02.2023 3 z 5