Sedmero pohádek

Sedmero pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177583/bmid_sedmero-pohadek-177583.jpg 4 14 14

Pojďme spolu tam a zpátky, já vás pozvu do pohádky. Čeká na vás krásný svět, začínáme vyprávět. Sedm pohádek Jiřího Žáčka pro nejmenší děti: O třech malých kůzlátkách, Jak liška napálila medvídky, O koťátku, které zapomnělo mňoukat, O nenasytném kuřátku, Jak stařeček měnil, až vyměnil, O slepičce Pepičce, Sedm beranic.... celý text

Máca216
22.04.2023 5 z 5

Vtipné a rýmované pohádky tak akorát dlouhé před spaním. Mám je moc ráda.

Vera Silent
17.11.2022 5 z 5

Moc hezká kniha s neobvyklými pohádkami, v nichž jsou zapracované rýmy. Synovi se nejvíce líbila pohádka o kuzlatkach a naučil se z ní vlkuv verš "buchy, buchy na vrátka, otevřete kuzlatka. Vr a vrr a vrrrrr." Je to celkem sranda, když běhá po bytě a recituje vlka.

Věkové doporučení od 5 let je ale celkem úlet. Mě dítě zvládá tyto pohádky ve dvou. Pro pěti- a starší děti jsou určitě moc krátké a primitivní.

GaleW
08.04.2020 4 z 5

Nám se knížka velmi líbila, vtipná, svižná, veselé obrázky. Pro malé děti ideální

M-arta
10.12.2017 4 z 5

Jiří Žáček tentokrát jako vypravěč pohádek... Díky hodně křiklavé obálce jsem nejdřív měla tendence knížku si na první pohled hned zaškatulkovat jako "komerční šum" - na ten druhý mě pak potěšila celkem kultivovanou češtinou a snahou o dokonalé provedení po všech stránkách. Péče nakladatele a spolupráce s ilustrátorkou Lucií Dvořákovou se zdařily natolik, že se knížka vždy hezky bere do ruky, baví a těší i oko... Příběhy jsou příjemně krátké, jednoduché, jako stvořené k předčítání 3-4 leté drobotině před spaním (ale samozřejmě také i pro osamostatňující se čtenáře - díky krátkým větám a poměrně velkému písmu).

Matematicka
12.10.2013 2 z 5

Tvorbu Jiřího Žáčka (pro dospělé i pro děti) jsem měla velice ráda, ale tato kniha mě doslova zklamala. Verše typu:
"Už je konec dělení,
medvídkové střelení!"
jsem v knize "pro děti od 5 let" nějak nedokázala strávit a tuhle knihu se svými dětmi číst nebudu...

Jiří Žáček
česká, 1945