maca_t maca_t komentáře u knih

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Vybrala jsem si ji v rámci výzvy,jelikož ji mám v knihovně a jen jsem čekala na příležitost, až si tuhle velmi "nadčasovou" knihu znovu přečtu. Je to sázka na jistotu proti špatné náladě. Mám ji jako paperback z roku 1947, zakoupený někde v antikvariátu za pár korun a jde o moc povedený překlad.

23.02.2021 4 z 5

Pohádka o Raškovi Pohádka o Raškovi Ota Pavel

Knihu jsem si vybrala v rámci výzvy. Má jen pár stránek, ale určitě je co do hodnoty přínosná. Je v ní stručně, výstižně a hlavně mile popsán příběh pana Rašky.

01.02.2021 4 z 5

Paní komisarka Paní komisarka Jindřich Šimon Baar

Tuto knihu jsem četla jako povinnou četbu. Líbí se mi, jak je zde popsána paní Božena Němcová. Zaujala mě natolik, že jsem si k ní dokoupila další dva díly, abych měla trilogii komplet. Zatím jsem četla tuto trilogii 2x.

25.01.2021

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Tak tahle knížka mě hodně bavila, velmi čtivá a ke konci i napínavá. Jinak je dobré se soustředit na jednotlivé postavy, protože z jejich pohledu je příběh postupně vyprávěný. Právě přeskakování mezi jednotlivými dny a postavami...nejdřív jsem si myslela, že mě to na ději bude štvát,ale ne právě to mě drželo ve střehu:-)

07.06.2024 5 z 5

The Queen Con: Golden Arrow se vrací The Queen Con: Golden Arrow se vrací Meghan Scott Molin

Stejně jako první díl i tento se mi opravdu líbil. Prostě si na tom příběhu tak nějak plujete. Hlavní hrdinka vás rozhodně nebude nudit. Je to takový zamilovaný příběh s krimi zápletkou, který je plný komiksových hlášek a trochu nastiňuje queer prostředí, ale ne nijak prvoplánově prostě to tam krásně zapadá.

01.06.2024 4 z 5

Jedno manželství Jedno manželství Tayari Jones

Kniha stojí za přečtení . Většina byla formou dopisů to se mi líbilo. Pokud měla přiblížit diskriminaci těchto lidí, tak za mě se to povedlo. Byla jsem dost šokovaná. Přesto, pokud se děj má odehrávat cca v 90.letech 20.st.... tak mi přijde dost nepravděpodobné, že by takto rychle někoho odsoudili podstatě bez důkazů, nebo DNA se ještě v te době nedalo určit?Každopádně konec se povedl.. . je přesně dost reálný.

08.05.2024 4 z 5

Ukradené světlo Ukradené světlo Emanuele Altissimo

Kniha se mi líbila a děj pěkně ubíhal. Z Diega mám však takové rozporuplné pocity, ale to je asi v pořádku, jelikož u člověka s psychickými problémy nelze jen milovat/nenávidět... tam prostě ty mantinely nejdou stanovit....

18.08.2023 3 z 5

Kniha stojí za přečtení. Je dobře napsaná a autor má můj obdiv, že vše vyzkoušel na vlastní "dech".

13.08.2023 5 z 5

Trofeje a ztráty Trofeje a ztráty Aleš Dostál

Milá oddechová knížka. Ikdyž je hlavně o restituci, která svého času přinesla do života změnu spoustě lidí, tak trochu napětí a romantiky do příběhu pěkně zapadne. Bavila mě i lesnická mluva a vůbec v ní je spousta zajímavostí z lesnictví.

12.02.2023 4 z 5

Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Maryse Condé

Kniha vyprávěná z pohledu Tituby je napsaná velmi citlivě, přestože se týká hlavně tématu honu na čarodějnice, s její barvou pleti dostává toto téma úplně jiný, ještě neskutečnější rozměr. Moc hezky popisuje lásku k rodné zemi, přestože je i tam částečně otrokem. Rozhodně doporučuji přečíst.

24.08.2022 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Na Kinga krátký, ale dobrý. Jen mi tam chybělo takové to jeho "nadpřirozeno"

21.07.2022 4 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Mě se knížka líbila. Dva příběhy každý v jiné době, ale navzájem spolu souvisí. Příběh Singe je tak trochu umanutý, kdy v jejím případě cesta je cíl... a o to je ten cíl vlastně jiný než původně zamýšlela. Příběh Davida má být katastrofický, ale zároveň mi paradoxně přijde dost pozitivní a líbí se mi jeho vytrvalost. Ráda si přečtu i další knihy od této autorky.

14.05.2022 5 z 5

Sedm hrobů a jedna zima Sedm hrobů a jedna zima Christoffer Petersen

Přečteno až na druhý pokus. Poprvé jsem ji odložila, protože začátek se mi zdál moc drsný... Každopádně stojí za přečtení, děj pěkně ubíhá. Politická zápletka mě neodradila a do děje pěkně zapadla. O knize se píše, že je to první díl grónské trilogie, ale určitě lze přečíst samostatně a jsem zvědavá, zda tedy přeloží do češtiny i ty ostatní knihy.

05.05.2022 3 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Po Magickém prazdroji a Dámy a pánové, ze kterých jsem byla svého času nadšená, byla tato kniha po hodně dlouhé době další, kterou jsem od autora četla. Do půlky se mi vlekla a moc mě nebavila, ale druhá a část a konec staly za dočtení. Jsou v ní opět pozoruhodné pasáže a nepostrádá vtip.

10.04.2022 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihu jsem měla rozečtenou skoro rok. Dočetla jsem v rámci výzvy,protože jinak bych se ní už nevrátila.

03.02.2021 2 z 5

Lůsy Lůsy Jindřich Šimon Baar

Celá tato trilogie je velmi pěkně a srozumitelně napsaná. Přiblížení některých postav a událostí , které jsou součástí našich dějin, je záživné i pro toho,kdo není úplný nadšenec do dějepisu.

25.01.2021

Tuhle Kingovskou "jednohubku " jsem četla asi jako čtvrtou knihu od tohoto autora. Líbila se mi a podle mě je to spíš taková oddechovka. Děj vystihuje asi nejlépe toto... Věřit si a správně se rozhodnout.

24.01.2021

Řeka Řeka Peter Heller

Kniha se četla dobře. Popis cesty a hlavně přátelství hlavních hrdinů je povedené. Krimi zápletka se do děje hodila a pokud to mělo být až to vedlejší, tak byl účel splněn. Konec je takový jak kdyby to chtěl mít autor brzy hotové a to je podle mě škoda, protože to úplně ubere na kvalitě knihy. Od autora jsem již přečetla Průvodce a opět jsem se nechala zlákat upoutávkou od knihkupce :-) Nicméně je to taková oddechovka, třeba na dovolenou. Posílám dál...

25.04.2024 3 z 5

Oslovit Zachea Oslovit Zachea Tomáš Halík

K této knize se pravidelně vracím a je pro mě takovým zklidněním a zamyšlením. Je zvláštní jak se některá témata a události stále opakují, zas a znova...

30.12.2023 5 z 5

Berlínské bolero Berlínské bolero Ingo Schulze

Povídková kniha, která se za mě dost povedla. Koupená na dovolenou a přesně pro tenhle účel ideální. Zábavná, ale i lehce nostalgická. Určitě se k ní časem ráda vrátím.

14.08.2023 4 z 5