M.S. M.S. komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nemohu se zbavit nepříjemného pocitu, který ve mně kniha zanechala - smutku z utracených peněz a ztraceného času, který jsem strávila čtením tohoto rádoby dojemného románu. Nápad dobrý, ale kde je to slibované propojení hlavních linií? V posledních kapitolách? Ne? Zřejmě jsem ho nějak přehlédla... Protože ta malá náhoda popsaná asi na třech stránkách, kde se dva hlavní hrdinové jen setkají, mi přišla spíše jako by to bylo z náhlého popudu, jako by to autor původně vůbec neměl v plánu.
Z historického hlediska naprosto nepoužitelné, celou dobu jsem cítila jakousi umělost celého příběhu, nedokázala jsem mu uvěřit a už vůbec s jakoukoliv postavou soucítit. Další knížku od Doerra si rozhodně nepřečtu a příště si dám velký pozor, abych nekoupila něco tak masivně přeceňovaného (pořád se nedokážu vyrovnat se ztrátou svých těžce vydřených peněz.)
Btw. Ta Pulitzerova cena se vzala kde?! Jsou mnohem lepší knížky, které by si ji zasloužily...

20.06.2016 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Jeden komentář jsem tady sice už psala, ale nedá mi to a musím napsat další. Pokud se nepletu, Green tuhle knihu jako první vydával na internetu na svém blogu, o čemž také svědčí její kvalita. Jak jsem již zpozorovala, - hlavně na sociálních sítích - popularitu získala hlavně díky svým mladým fanynkám, které o kvalitní literatuře nemají ani tuchy, a filmovému zpracování, které jsem díkybohu neviděla.
Tohle opravdu není nic pro mě - rádoby smutný příběh o dvou teenagerech s rakovinou měl úplně opačný efekt, než autor pravděpodobně původně plánoval - knihu mi zhnusil a za srdíčko mě rozhodně nechytl. Nejsem žádná bezcitná stvůra, ale co je moc, to je moc. A tohle je moc a ještě ke všemu nuda.
Nakonec jsem si ale říkala, že tomu dám ještě šanci a od Greena jsem si přečetla další knihu. Se kterou jsem nad ním také naprosto zanevřela a takhle už svůj čas plýtvat nebudu. Bohužel, takhle primitivní a nezajímavý styl psaní mi opravdu nic neříká. Třeba jindy, Greenie. ;)

15.02.2016 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jedno z mých nejoblíbenějších klasických děl (ano, už ji řadím mezi klasiku). Dystopii jsem vždycky milovala, ale tohle moji vášeň posunulo na novou úroveň. Myslím, že rozhodně stojí za přečtení, i přesto, že tento žánr moc nemusíte - budete přemýšlet i o věcech, které by vás jinak vůbec nenapadly. Orwell je podle mě geniální a tato kniha je toho jen důkazem.

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Zajímavý příběh, skvělé hlavní postavy a hlavně krásně napsáno. Často jsem u čtení propukala v nezadržitelný smích, na druhou stranu jsem si také docela pobrečela. Zatím jeden z nejlepších moderních románů, co jsem četla. Opravdu moc doporučuji!

22.01.2015 5 z 5

Azincourt Azincourt Bernard Cornwell

Od Cornwella moje prvotina. A rozhodně předčila má očekávání - s ničím se nepáře, všechno popíše brutálním způsobem, který je na středověk tak typický. Už jsem sáhla i po ostatních autorových knihách a nelituji toho, všechny stojí za přečtení!

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Musím říct, že tohle je jedna z mála knih, u které je druhý díl lepší než ten první. Miluji Nesbovu schopnost vypravování, děj ubíhá, a jak tu již někteří píší, zápletka nebyla tak velká. Mně to ale nepřijde vůbec naškodu, Nesbo tím jen dokázal, jaký bravurní vypravěč je, a že i "obyčejný" příběh, který mi ale vůbec obyčejný nepřišel, pojme tak, aby to bavilo a kniha je čtivá. Jediné mínus je, že to je spíš povídka než kniha, napsat takové tři a dát je dohromady, udělal by líp. Ale co už, obchod je holt obchod. :)

30.12.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Zprvu se mi do knihy vůbec nechtělo, ale po přečtení první kapitoly jsem se do ní ihned zamilovala. Ze začátku je sice těžké vžít se do příběhu, ale to jen kvůli hned několika hlavním příběhům. Konec byl naprosto nečekaný, přesně tak, jak by to u kvalitních knih mělo být. Žádné oddechové čtení ale nečekejte, příběh vás bude nutit se ke knize v každé volné chvíli vracet. Opravdu překonala má očekávání!

08.02.2015 4 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Opět autorky překvapily něčím úplně jiným, než je v sériích Božský-. Do Ansela jsem se hned zamilovala, stejně tak do celého příběhu. Všem doporučuji, a musím dodat, že kniha byla nad má očekávání. Opravdu všem doporučuji!

08.02.2015 5 z 5

Podlehni Podlehni Maya Banks

Celá kniha - stejně tak jako první díl - je složená pouze z nekonečného opakování již vyřčených věcí a neustálé omílání těch samých otázek. Za celou dobu se téměř nic neděje, ovšem kniha je opravdu hodně založená na citech. Jedno z velkých mínusů je, že mi dost často přijde, že IQ Kylie je na bodu mrazu. No, přesvědčete se sami - ovšem pro ty, kdo mají rádi zajímavý a napínavý děj to rozhodně není.

24.01.2015 2 z 5

Popravdě musím říct, že Jonasson opět nezklamal. Kniha je od začátku do konce vtipná a napínavá, popisování politiky tomu dodává ten správný nádech. I když mě Stařík bavil o trochu víc, je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

05.04.2015 5 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Jak tady většina píše, hlavní hrdinka na mě vůbec nepůsobí jako otravná, ale spíše nezkušená. Jelikož ale nejsem příliš kamarádka s nevěrou, ocenila bych trochu jiný spád dějů. Pro mě to byl spíše smutný konec. Jinak je kniha čtivá a zábavná, místy jsem si dokonce poplakala. Rozhodně doporučuji všem, co mají rádi moderní romány a málo popsaný sex.

22.01.2015 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Jedna z mých nejoblíbenějších od Nesba. Opět krásně napsána, děj ubíhá už od první přečtené stránky. Na jeho zápletky opravdu nikdo nemá, průběh příběhu je nečekaný, stejně jako jeho konec. Harry opět zklame všechny čtenáře jeho naprosto nevyzpytatelným chováním. Určitě všem doporučuji.

30.11.2014 5 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Opravdu originální kniha se zajímavým příběhem. I pár prvních stránek vás ihned vtrhne do děje. Nedoporučuji ale číst po večerech, jelikož ve vás autor vzbudí nepopsatelnou hrůzu. Konec byl opravdu nečekaný, a rozhodně zajímavý. Jelikož jsem nečetla Metro 2033 ani Metro 2034, nemám s čím srovnávat, ale v budoucnu se na to chystám. Určitě doporučuji!

30.11.2014 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Asi prvních 100 stran se kniha táhla, bylo těžké si urovnat kdo je kdo, ale potom se příběh rozjel. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, je krásně napsána, příběh utíká, nechybí milostné scénky a akce je tam taky dost. Oprávněně se kniha považuje za nejlepší severskou krimi. Hned po Nesbovi je Larsson nejlepší. :)

23.11.2014 1 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Doporučuji přečíst, ale dle mého názoru je trošku slabší. Ano, je dojemná, jenže takovýchto knih jsou teď plná knihkupectví - o nemocných lidech, kteří se zamilují a zemřou. Ke konci je kniha hodně uspěchaná, a jak jsem již zmínila, není příliš originální - proto dávám jen 2 hvězdy.

22.11.2014 2 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Hezké a pohodové čtení. Nic náročného na přemýšlení, ale příběh dobrý. Na konci se děj bohužel trošku vlekl, proto dávám jen 4 hvězdy. Jinak pěkně napsané :) Doporučuji hlavně předchozí dva díly, které také stojí za přečtení :)

22.11.2014 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Jedno z nejkrásnějších a nejdepresivnějších děl. Jako zatvrzelého pesimistu mi celá kniha dělala neskutečnou radost, konečně něco, co jen tak dobrý konec mít nebude.

Posedlost Posedlost Lisa Jane Smith

Moje hodnocení asi nejspíš ovlivňuje fakt, že sci-fi ani fantasy nejsou zrovna můj šálek kávy, na druhou stranu mi tohle přišlo opravdu nudné. Akce a "napětí" tam sice jsou, rozhodně jsem u toho ale neměla pocity, že nemůžu přestat číst. Nijak mě to nechytlo, a tak po pár dnech jsem po knize ani nevzdechla. Taková jednorázovka, když už vážně nemáte co číst. (Ano, přesně tak jsem se ke knize dostala.)

18.01.2016 1 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Kniha mi přišla celkově taková nijaká. Nic mě nenadchlo, ale ani neurazilo, přečteno za méně než jeden den. Přijít s lepším nápadem, hned by z toho byl bestseller. :))

18.01.2016 2 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Jako veliký fanoušek severské krimi jsem se na tento titul opravdu těšila. Bohužel, vůbec mě nenadchla. Děj byl ze začátku nudný, vůbec jsem se do něj nemohla ponořit a začal se rozjíždět tak posledních sto stran. Vlastně jsem se do toho musela hodně nutit a ještě jsem mezitím stihla přečíst celkem šest knih, tolik k napínavosti. Ovšem tak neočekávaný konec mě potěšil, kvalitu knihy velice vyzdvihl. Osobně mám ráda hodně napětí a akci, proto se mi tohle zdálo nudnější, každopádně ten hororový nádech mi čtení zpříjemňoval. Pro mě spíše čtení na uspání.

14.11.2015 3 z 5