M.C.SMITH Online M.C.SMITH komentáře u knih

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

Ano, prosím, přesně tohle chci číst!
Kniha byla skvělá, četla se lehce a mne stránky ubíhaly pod rukama. Zhltla jsem ji jako malinu a už se nemohu dočkat třetího dílu.
Zamilovala jsem si Dese. On je prostě skvělý a Callie mi padla do noty taky.
Celý příběh je super a já jsem nadšená.
Pro mne pecka a mohu jen doporučit.

23.04.2023 5 z 5

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Tak tohle mi sedlo. Kniha byla parádní a četla se jedna báseň.
Hodně jsem si oblíbila Simona a Elianu.
Vše bylo parádní a já jsem si čtení užila.
Bohužel to vypadá, že my budeme mít pouze tento díl. Což je velká škoda, ráda bych sérii dočetla.
Bylo to příjemné čtení a mne se kniha líbila.

22.04.2023 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Knížečku jsem si užila na maximum. Mám ráda celou sérii Dvorů a tento malý doplněk opravdu přišel vhod.
Sice jsme se v ději nikam neposunuli, ale přesto bylo příjemné se vrátit na Noční dvůr a prožít se starými přáteli zimní slunovrat.

Pokud máte rádi Dvory, tohle určitě stojí za přečtení.

19.04.2023 5 z 5

Poslední noc Poslední noc Zara M. P. Cole

Tohle byl sakra dobrý příběh.
Upíři zde byli naprosto něco jiného, než člověk doposud znal a já dávám velký bod za originalitu.
Příběh sám o sobě byl čtivý a byl napsaný dobře. Sedl mi a čtení jsem si užila. Zamilovala jsem se do Gabriela a do Lance. Ti dva jsou skvělí.
Konec mne rozsekal a já jsem zvědavá na další díl, který určitě bude.
Kniha se četla dobře a bavila mne.
Určitě stojí za přečtení.

17.04.2023 4 z 5

Pouta Pouta Sharon Page

(SPOILER) Konec byl neuvěřitelně přeslazený.
Trochu mne začíná iritovat ta "síla tří." Jako kdyby nebyl jiný sex.
Kniha je jinak taková trochu jalová, kdyby nebyla přeplněná erotickými pasážemi, děj by zabral asi sto stran - možná méně.
Kniha se četla dobře a rychle a protože jsem přečetla i dva předchozí díly, nečekalo mne tady nic nového.
Mám objednaný i čtvrtý díl - trochu doufám, že to nebude zklamání a autorka si vymyslí něco jiného.
Stále dokola omíláme lásku sdílenou ve třech, stále dokola kniha končí manželstvích třech zamilovaných a posléze i těhotenstvím.
Už to docela začíná překážet.

Jako oddechovka, při které nemusíte ale vůbec uvažovat je to dobré. Pořád si ale myslím, že první díl byl nejlepší.

15.04.2023 3 z 5

Mosazné město Mosazné město Shannon. A. Chakraborty

Originální fantasy. Bylo to příjemné čtení, plné akce.
Velmi jsem si oblíbila Daru a Nahrí.
Líbilo se mi, že nás příběh zavedl do Egypta. Takových fantasy moc není.
Nemusela jsem kapitoly s Alím.
Příběh byl opravdu dobrý a myslím, že si zaslouží dostat šanci.

14.04.2023 4 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Ano prosím, těchto knih víc.
Příběh byl super, bavil mne a já si čtení užila. Bylo to vtipné.
Sem tam se našlo pár chyb, ale já je většinou ignoruji - spíše se zajímám o příběh než o gramatické chyby. pokud tedy nemlátí člověka po hlavě palicí.
Alex byla skvělá a Gabe mne uchvátil. Postavy měly své nedokonalosti, což je dobře.

Knihu jsem si užila a jsem ráda, že jsem se nakonec dokopala si ji přečíst, pro mne to nebyl marně strávený čas. Já jsem spokojená.

12.04.2023 4 z 5

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Většinou dávám přednost knihám před filmy. Knihy byly vždy napsané lépe. Bohužel, zde musím říci, že mne více zaujal film.
Kniha je naprosto jiná, jediné, co je stejné je jméno draka.
Příběh se četl dobře, svižně, dokázala jsem knihu přečíst za pár hodin.
Bylo to příjemné čtení, které jsem i užila, ale film mi přišel o trochu lepší.

10.04.2023 3 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Ale jo, tohle docela ušlo. Sice jsem si příběh představovala trochu jinak, ale jo.
Hádes mi značně připomínal Rhysanda ze Dvorů - to už tu někdo podotkl a já musím dát za pravdu. (A ruku na srdce, já bych po něm skočila jako slepice po flusu.)
Takových Padesát odstínů šedi na Olympu. Kniha se četla lehce a velmi rychle, bylo to příjemné.
Já jsem knihu zhltla a podle mne je to taková jednohubka.
Pokud máte rádi nějakou tu prasárničku, tohle si určitě přečtěte. Stojí to za to.

09.04.2023 4 z 5

Tma pod srdcem Tma pod srdcem Lucie Ortega (Navrátilová)

(SPOILER) Skvělá kniha, Lenu jsem si oblíbila hned na začátku.
Kniha se četla dobře, byla vtipná a přesto měla hloubku. Člověk se nad některými věcmi musel zamyslet a zhodnotit sám sebe, takové knihy pro mne mají velkou váhu.
Diviš je taky super, až se trochu spustil s temnotou. Kolik lidí, může říct, že se z temnoty dokázali dostat a poučit se ze svých chyb.
Čtení to bylo skvělé a já jsem ráda, že jsem knihu přečetla a myslím, že jsem si i něco odnesla.
Mohu jen doporučit.

08.04.2023 4 z 5

Do skonání věků Do skonání věků Žaneta Neužilová

(SPOILER) Kniha byla slaboučká a rychle se četla, ale to bylo tak vše.
Bohužel, mne moc nesedla. Něco mi tam chybělo a nedokázala jsem se pořádně začíst.
Hlavní hrdinové byli fajn, ale hodně mi vadila dračice a její schopnosti.
Budiž, drak umí mluvit, ale ovládání magie a iluzí? To mi opravdu moc nesedělo.
Drak má být drak a ne aby se měnil v nějakou vnadnou krásku.
Knihu jsem přečetla a vím, že se k ní už vracet nebudu.

06.04.2023 2 z 5

Kouzlo obsidiánu Kouzlo obsidiánu Petra Martišková

Musím říct, že tahle série mne neskutečně baví. Postavy jsou skvělé, příběh taky super.
Oblíbila jsem si Damiana s Cedrikem. Anna je taky super.
Kira mne nijak nepřekvapila, tu holku jsem neměla ráda už od začátku.

Kniha se četla lehce a já jí zvládla přečíst skutečně rychle. Stránky běžely pod očima snadno a já se těším na třetí díl.
Autorka je vážně dobrá a já jsem ráda, že mám tuto sérii doma, jsem si jistá, že se k ní budu vracet a doufám, že další díl nezklame.

05.04.2023 4 z 5

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

Holčičí Zaklínač moderní doby.
Trochu Stmívání, trochu Vampýrská akademie.
Kniha byla čtivá a místy i vtipná. Četla se jako po másle.
Příběh je oddechový. Pro náctileté slečny naprosto ideální. Nejsem už cílová skupina, ale čtení jsem si přesto užila.
Autorka si dala hodně záležet, aby všechno zapadlo do sebe a měla všechno promyšlené, což je velké plus.
Kniha se mi líbila a já se s chutí pustím do druhého dílu. Jsem zvědavá, co se bude dít dál.

04.04.2023 4 z 5

Cesta Cesta Otakar Pospíšil

Tato kniha v sobě nese velké poselství.
Příběh se četl dobře a vede k velkému zamyšlení, je vidět, že si autor vyhrál.
Kniha je plná věcí, které čtenáře nutí přemýšlet nad sebou samým, a to je dobře.
Bohužel, co mne dost zklamalo byly stejné charaktery postav. Všichni byli velmi milí a úslužní, nebyl tam vlastně skoro žádný pořádný záporák. Všichni měli stejný styl hovorové mluvy, což mne po čase trochu iritovalo.
Kniha si zaslouží dostat šanci, ale čtenář musí trochu přimhouřit oči.
Mne se příběh líbil, styl vyprávění byl skvělý a já si to užila.

02.04.2023 3 z 5

Ostrov divokých koní Ostrov divokých koní Karin Müller

Knížečka tenoučká, velká písmenka, příběh se četl jako po másle. Stránky ubíhaly pod očima a člověk než se vzpamatoval, už byl na poslední stránce.
Kdyby se mi kniha dostala do rukou o dvě desetiletí dříve, byla bych z ní nadšená ještě mnohem více než teď. Příběh se hodí pro mladé slečny - přiznejme si, že téměř každá dívka okolo dvanácti třinácti let je zamilovaná do koní.
Já k nim chovám velkou úctu, už jen když si vzpomenu, jak tato úžasná zvířata nosila své pány do bitev a pak tahala pluh. Koně si zaslouží velkou úctu a tato kniha mne v tom utvrdila.
Četla se velmi lehce a její přečtení bylo pro mne otázkou několika málo hodin.
Byla to kouzelná záležitost.

01.04.2023 4 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Tohle bylo parádní čtení. Knihu jsem zhltla jako malinu a netrpělivě čekám na další díl.
Hodně mi to připomínalo Dvory od Massové - nahoře na přebalu knihy je napsáno že je kniha pro její fanoušky a hle, skutečně jsem je v tom viděla. Proto jsem si tu knihu také kupovala.
Kniha byla skvělá. Co mne trochu zamrzelo, byl uspěchaný konec, ale jinak to bylo skvělé a knihu mohu jen doporučit.
Je to oddechová fantasy, mne kniha přišla i vtipná.
Stojí za to.

01.04.2023 5 z 5

Krok do prázdna Krok do prázdna Natalja Ščerba

Tahle kniha se mi četla ze všech nejlépe. Byla plná akce a nečekaných zvratů a konec mne překvapil.
Celé se to četlo dobře a lehce, kniha mne vtáhla do děje a já si ji užila.
Tato kniha mne vážně překvapila.
Nikdy jsem si moc neoblíbila Tima, ale tady mi nevadil a dokonce jsem mu i fandila. Zato na Alexe jsem změnila názor, už ho tak moc nemusím.
Postavy byly popsány dobře a uvěřitelně, což je velké plus.
Celý příběh byl fajn a myslím, že stojí za to, určitě si najde své věrné čtenáře.

30.03.2023 4 z 5

Růže Růže Sharon Page

(SPOILER) Bože!
Máme tady další dílko od autorky, která má opravdu zajímavé choutky. Kniha má opět jednoduchou zápletku, která je naprosto odstrčena sexem. Celé mi to přišlo poměrně laciné, ale budiž.
Jediné, co mne opravdu začíná štvát je konec, který byl naprosto totožný s prvním dílem.
Sex, žádost o ruku a nakonec těhotenství. Nechápu, skutečně ne.
Ale taky jsem to překousla.
Kniha se četla naprosto lehce, žádné duchaplné rozhovory, nic velkého, nad čím by člověk musel uvažovat.
Pokud se potřebujete odreagovat, tohle je přesně to pravé.
Já od knihy dostala to, co jsem předpokládala že dostanu. Čtení jsem si užila, čtenář musí nad ledasčím přimhouřit očíčka.
Jo, dámy, určitě si knihu přečtěte, mne to bavilo.

28.03.2023 3 z 5

Let přes kameny Let přes kameny Natalja Ščerba

Já mám bohužel s touto sérií problém. Nemohu se vůbec začíst a musím se nutit.
Kniha se čte velmi dobře, stránky běží pod rukama rychle, ale mne to prostě nesedí.
Celestinu mám ráda, tu jsem si oblíbila, ale Tim mi do oka nepadl a to je možná velký problém.
Celý námět série se mi líbí, ale prostě já mám problém.

26.03.2023 3 z 5

Versailles – Králův sen Versailles – Králův sen Elizabeth Massie

Tato kniha mne bavila, jelikož mne velmi zaujal i seriál. Je to scénář, ale i tak se to četlo dobře a já jsem s knihou spokojená.
Kdo má rád seriál, kniha se mu také bude líbit.

25.03.2023 5 z 5