Versailles – Králův sen přehled

Versailles – Králův sen https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324789/bmid_versailles-kraluv-sen-rYC-324789.jpg 3 49 49

Strhující historický román poodhaluje tajemství jednoho z nejkrásnějších paláců v dějinách lidstva – francouzských Versailles. Král Ludvík XIV. je teprve na počátku své vlády a v nejisté a nebezpečné době se rozhodne vyjádřit svou absolutní moc opulentní a nákladnou stavbou královského sídla. Díky intrikám a chytré manipulaci se mu daří držet na uzdě vzpurnou pařížskou šlechtu a na novém úchvatném dvoře je může mít všechny pěkně na očích. Jenže na bitevním poli politiky stačí jediné selhání, a králův sen se obrátí v prach.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Versailles – Le Rêve d'un Roi , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Versailles – Králův sen. Přihlašte se a napište ho.

M.C.SMITH
25.03.2023 5 z 5

Tato kniha mne bavila, jelikož mne velmi zaujal i seriál. Je to scénář, ale i tak se to četlo dobře a já jsem s knihou spokojená.
Kdo má rád seriál, kniha se mu také bude líbit.

ŠárkaK.17
08.11.2022 odpad!

Ne, tohle se vážně číst nedá. Je to v podstatě strohý scénář, nespojité krátké scény, nulová hloubka.

Parwana
08.05.2022 3 z 5

Příběh mladého ambiciózního krále Ludvíka XIV., který se rozhodne narušit staré pořádky a přesídlit svůj dvůr do Versailles, kde hodlá vybudovat přepychové sídlo. Knize nelze upřít prudkou čtivost, nicméně kniha ani nezastírá, čím je - přepsaným dějem stejnojmenného seriálu. I tak jsem dočetla až do konce, nicméně o nějaké umělecké hodnotě se hovořit nedá.

Knižní novinky (6. - 11.3.)

06.03.2017

Kniha Versailles – Králův sen v seznamech