M.C.SMITH M.C.SMITH komentáře u knih

Zpěv straky Zpěv straky Dana Beranová

Kniha byla velmi zajímavá, četla se dobře a lehce.
Pro mne to byla taková pohádka, která pohladila po duši.
Určitě doporučuji všem.

22.05.2023 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Finbar Hawkins

Vůbec netuším, co si s knihou počít. Krkolomný překlad, úplně jsem se v tom ztrácela.
Žádná z postav mne nebavila.
Jediné plus byly ilustrace. Ty byly opravdu pěkné.
Jinak je kniha jedno velké zklamání.

22.05.2023 1 z 5

Bastard bohů Bastard bohů Marek Dvořák

Věřím že si tahle kniha najde své čtenáře, ale mne moc nezaujala.
Četla se velmi dobře a rychle, měla jsem ji přečtenou za několik málo hodin, ale tohle pro mne nebylo.

21.05.2023 2 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Tak tohle bylo žůžo labůžo. Kniha mne bavila a já jsem si užívala každou větu. Od předchozího dílu se to zlepšilo a já nemám co vytknout.
Konec byl naprostý mazec a já jsem už nemůžu dočkat, až vyjde další díl.
Tato série mne neskutečně baví a já mohu jen a jen doporučit.
Prostě to byla naprostá paráda a já jsem nadšená.

21.05.2023 5 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Knihu jsem velmi dlouho sháněla, anotace se mi líbila a nalákala mne.
Výsledek byl ale trochu chabější. Kniha mne zprvu moc nebavila a i když jsem knihu dočetla, moc nadšená jsem nebyla. Možná to bylo stylem psaní, nebo proto, že je to psáno jako detektivka.
Byl to pro mne průměr, který nenadchne a ani neurazí.

18.05.2023 3 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Tohle bylo lepší než Nejchladnější dívka ve Městě chladu, ale pořád si myslím, že by se autorka měla držet raději víl. O těch umí psát opravdu skvěle.
Do této knihy jsem se nemohla delší dobu začíst, hlavní postavy byly dobré a líbil se mi i námět stínů, ale kniha pro mne nebyla to pravé ořechové.
Kniha se mi četla relativně dobře, ale jak jsem uvedla výše, autorka by se měla držet víl.

17.05.2023 3 z 5

Autorku mám vcelku ráda. Přečetla jsem od ní trilogii Krutý princ, která mne setsakra bavila a mám v plánu si ji v budoucnu přečíst znovu, ale tohle bylo takové - no, nevím.
Dávám plus za originalitu, za zajímavé upíry. Ale jinak jsem asi čekala něco trochu jiného.
Gavriel byl dobrý, bavil mne stejně jako Aidan.
Příběh byl zajímavý a dobře se četl, ale od poloviny jsem knihu četla jen proto, abych věděla, jak se se vším Tana popasuje.
Tato kniha nebude má oblíbená.

15.05.2023 2 z 5

Kde zní zpěv krkavců Kde zní zpěv krkavců Klára Kubíčková

Zajímavý příběh. Určitě je určen pro mladší, ale i tak se mi to docela líbilo.
Hrdinové ač byli velmi mladí - v tomto případě tedy mladé - se chovaly dost vyspěle.
Četlo se to dobře a já jsem spokojená. Bylo to zajímavé a myslím, že mladým slečnám se to bude líbit. Pro mne to byla jednohubečka, která mne bavila, i když měla své mouchy. A musím říci, že to týrání mladých dívek. Vím že se tohle dělo, že tyhle ústavy opravdu existovaly. Bylo zajímavé sledovat, jak dívky bojují - já bych se asi psychicky zhroutila hned co bych tam přijela.
Kniha je určitě zajímavá, nesedne každému, ale stojí za zkoušku.

13.05.2023 3 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

Přesně tyhle knihy mám ráda. Démoni, nadpřirozené schopnosti. To je moje.
Kniha se četla dobře, někdo už zde podotkl, že romantická linka je tu jen slabě patrná. Což je pravda, ale mne se do této knihy hodila.
Zamilovala jsem si Keitu a hlavně Ixu. Takový mazlík.
Četlo se to dobře a příběh se mi líbil. Doufám že bude pokračování. Ráda si ho přečtu.

11.05.2023 4 z 5

Dračí dcera Dračí dcera Liz Flanagan

Kniha se četla velmi dobře, je určena mladým čtenářům.
Příběh bych dala mladé slečně ve věku okolo dvanácti třinácti let. Mám ráda draky a díky knize jsem se zase mohla vrátit do svým mladších let. Čtení jsem si užila, bylo to fajn.
Příjemné odpočinkové čtení, které potěší.

10.05.2023 4 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

(SPOILER) Popravdě nevím, jak mám tuhle knihu hodnotit.
Do poloviny mi přišla hrozně povrchní. Všude všechno zlaté, všichni se cpali akorát laskominami a nikdo nebyl spokojený se svým zevnějškem.
Hlavní hrdinka mi z počátku hrozně lezla na nervy a nemyslela jsem si o ní nic dobrého. V průběhu čtení se to zlepšilo.
Líbil se mi námět, to musím uznat. Bylo by zajímavé, potkat člověka, který dokáže opravit nedokonalosti, ale na druhou stranu, ten jedinec by byl zneužíván a myslím, že každý by měl být spokojený s tím, jakou podobu mu Bůh nadělil.
Auguste se mi líbil, ale pak si to u mne dokonale podělal. Princezna byla příšerná kráva, která by si zasloužila mlátit od rána do večera.

Celý příběh byl fajn, ale jsem si jistá, že bych v takovém světe žít nechtěla. To ani náhodou. Štvala by mne už jen ta přemíra květin a sladkostí.
Dost by mne zajímalo pokračování, tak snad někdy bude.

09.05.2023 3 z 5

Čepel azylu Čepel azylu Lucie Lukačovičová

Paráda. Klidně bych snesla i další díly této série.
Lovce monster mám moc ráda a nejvíce jsem si oblíbila Yissl a Gabriela.
Četlo se to skvěle a já knihu zhltla za necelých osmačtyřicet hodin. Prostě jsem potřebovala vědět, jak to celé dopadne.
Kniha je báječně promyšlená a okamžitě mne vtáhla.
Bylo to super čtení a já mohu jen doporučit.
Moc děkuji autorce a jen tak dál.

07.05.2023 5 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

(SPOILER) Při čtení této knihy jsem utrpěla několik šoků a všechny mi způsobil Rafan!

Kniha se četla dobře, ale konec mne totálně odrovnal a já jsem si chvilku říkala, jestli se autorka nezbláznila. Bylo to výborně vymyšlené, ale já jsem čekala jiný konec. I tak to ale bylo skvělé. Jistě že Rafan mne rozsekal už když královničku pustil k vodě, to mi bylo hrozně líto a pak na samotném konci. Rafan a Palcát s otcem Tylerem byly mé oblíbené postavy.
Jsem ráda, že všichni žijí a mají zřejmě i spokojené životy.
Celá trilogie byla parádní a mne uchvátila. Bylo to skvěle vymyšlené a musím říci, že v knihách bylo něco, co mne upoutalo hned na první čtení.
Rozhodně to stojí za přečtení.

06.05.2023 4 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Musím říct, že tahle série je něčím hodně zvláštní a mne baví. Postavy jsou skvělé a námět je velmi dobře propracovaný.
Za začátku jsem nemusela moc čísti kde je Lily, ale pak jsem si uvědomila, že ji mám ráda a chci vědět, co se bude dít dál.
Děj je psán poutavě a já jsem opravdu zvědavá, kniha mne prostě přitahuje a já se hned pouštím do třetího dílu.

03.05.2023 4 z 5

Zákon Azylu Zákon Azylu Lucie Lukačovičová

Nečekala jsem, že mne kniha bude takto bavit. Pustila jsem se do čtení bez jakýchkoli očekávání a proto jsem byla velmi mile překvapena.
Mám ráda podobné knihy a proto mi tato velmi sedla. Postavy byly skvělé. Velmi jsem si oblíbila Gabriela a Yissl.
Kniha byla velmi dobře promyšlená a dokonale propracovaná, velké plus vidím v tom, že se kniha odehrává téměř celá v Praze.
Bylo to příjemné a oddechové čtení a tímto velmi děkuji autorce za takto povedený kousek.

30.04.2023 5 z 5

Neřest Neřest Sharon Page

Opět jsem dostala pořádnou nálož prasáren a ke konci i přeslazené romantiky.
Kniha mne v polovině tak trochu přestala bavit, ale dočetla jsem.
Konečně jsem se vymanili z "lásky sdílené ve třech." Což je pro mne dobře. Autorka nechala téměř celý příběh vyprávět muže, což je taky příjemná změna.
Ale jo, fajn oddechovka, žádný hluboký smysl v knize není potřeba hledat - asi byste hledali marně. Jako jednohubka to jde a já jsem zvědavá na další díl.

28.04.2023 4 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Tohle se četlo opravdu dobře. Oblíbila jsem si Kelseu hned na samém začátku a pak i Rafana. Jediné, co mi dělalo ze začátku trochu problémy, byla slova, která mi do příběhu moc nezapadala.
Kniha je zasazená do světa, kde jezdí na koních, bojují meči, svítí loučemi a najednou se tam objeví slovo - fotografie. O ta novodobá slova jsem prostě vždy tak nějak zaškobrtla.
Asi v polovině už jsem si ale zvykla a ráda bych se o Překročení dozvěděla více.
Kniha byla skvělá, trochu mi vadily chyby, ale jsem člověk, který se spíše soustředí na příběh. Málokdy se najde kniha, kde by chyby nebyly a já jsem s nimi už tak nějak smířená.
Velmi ráda si přečtu i další dvě knihy. Bylo to příjemné čtení a pokud se to v dalších dílech nepokazí, myslím, že se k sérii budu ráda vracet.

26.04.2023 4 z 5

Zimní čarodějnice Zimní čarodějnice Paula Brackston

Bohužel, tato kniha mne značně zklamala. Čekala jsem od ní více. Kniha je klidná a autorka krásně popsala krajinu. Líbila se mi představa divokých koní a musím sama říci, že bych se v té krajině asi rozplývala blahem.
Vždy jsem si přála žít někde na samotě, kde bych každý večer mohla pozoroval zapadající slunce a poslouchat ševelení větru.
Kniha byla příjemná a já jsem jí slupla jako malinu. Jenže mne příběh nijak neupoutal a jediné co velmi oceňuji je popis krajiny.

24.04.2023 2 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

Ano, prosím, přesně tohle chci číst!
Kniha byla skvělá, četla se lehce a mne stránky ubíhaly pod rukama. Zhltla jsem ji jako malinu a už se nemohu dočkat třetího dílu.
Zamilovala jsem si Dese. On je prostě skvělý a Callie mi padla do noty taky.
Celý příběh je super a já jsem nadšená.
Pro mne pecka a mohu jen doporučit.

23.04.2023 5 z 5

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Tak tohle mi sedlo. Kniha byla parádní a četla se jedna báseň.
Hodně jsem si oblíbila Simona a Elianu.
Vše bylo parádní a já jsem si čtení užila.
Bohužel to vypadá, že my budeme mít pouze tento díl. Což je velká škoda, ráda bych sérii dočetla.
Bylo to příjemné čtení a mne se kniha líbila.

22.04.2023 5 z 5