Luvy Luvy komentáře u knih

Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Åsne Seierstad

Ten začátek je šílený a drásající. Nedokázala jsem to vůbec číst. Takhle vyobrazenou hrůzu vlastně ani nechci chválit.
Text byl jinak dobrý.

12.11.2021 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tohle je až mystický text, který mi uhranul po prvním přečtení.

12.11.2021 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Tohle už se dá považovat za klasiku. Je to dojemné, strašné a kruté. Ale báječné napsané, poutavé.

Za sedmi divy světa Za sedmi divy světa Vojtech Zamarovský

Jako mala jsem se Zamarovskym procestovala skoro cely svet a tahle kniha patri k tem nejlepsim od V. Z.

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Krasna kniha s vybornou myslenkou. Film horsi.

04.01.2021 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Excelentni kniha, vltaviny me vzdycky svou magicnosti lakaly. Skvela atmosfera.

28.12.2020 5 z 5

Letnice Letnice Miroslav Hlaučo

Podivné městečko, podivní obyvatelé a jejich ještě podivnější zvyky, abychom nakonec zjistili, že jde o nastavení zrcadla nám všem.
Kniha je moc hezky vymyšlená a zpracovaná jako celek. Umělecké dílo, připomíná mi grafiku knih z let mezi roky 60-79 - po obsahove strance casto pokulhavaly, ale ten vizual byl dokonaly. Vic knih jako je tato, mili nakladatele!

21.03.2024 5 z 5

Citová výchova Citová výchova Gustave Flaubert

Tohle je vysoká škola toho, jak si oblíbit román s postavami, jejichž přemýšlení je, eufemisticky řečeno, vychýlené. Frédéric? Postava prolezlá hloupostí, mimoňstvím. Ale a možná právě proto, chcete číst dál a dál. Tedy alespoň já.
Dnes si čtenáři stěžují na to, že si postaví protiřečí, že jsou nesympatické – ale literatura není o tom, aby nám předkládala bonbóny ve zlatém dokonalém obalu. Naopak. Nastavuje nám zrcadlo a tahle kniha to dělá lépe než mnohé moderní počiny, tedy knihy, které by nám měly rozumět nebo spíš my jim.

19.03.2024 5 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Hotel, pokojská a spousta tajemství různých lidí. Skvělý námět, ve zpracování by šlo najít pár mezer, ale pozitiva převažují.
Líbilo se mi netradiční uvažování hrdinky, její přístup k životu a problémům, bylo to jak z jiného světa, trochu.

19.06.2023 5 z 5

Robinsoni a donkichoti Robinsoni a donkichoti Aleš Palán

Jeho knihxy jsou skvělé a i tahle, poslední se povedla. Nálada je v ní taková, že máte okamžitě chuť se taky stát Robinsonem, uprostřed lesa nebo někde u rybníka. A kdo na to nemá odvahu, třeba jako já, může cestovat na stránkách téhle knihy.

28.06.2022 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Hezka oddychova kniha. Bavila me.

13.01.2021 5 z 5

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Jedna z mych nejoblibenejsich knih.

09.01.2021 5 z 5

Pohádky z tisíce a jedné noci Pohádky z tisíce a jedné noci František Hrubín

Jedny z nejkrasnejsich ceskych pohadek najdete v teto knize.

06.01.2021 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Trochu stereotypni - "silna zenska hrdinka", ale jako oddychové počtení to bylo fajn. Mám ráda literaturu zachycující období válek z pohledu obyčejných lidí.

06.01.2021 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Krásná klasika, nelehko se čte, ale jako celej dává smysl.

Agnes Agnes Hannah Kent

Krasny pribeh!

04.01.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Tahle autorka se dost opakuje. Pripada mi, ze jede podle jednoho mustru. Po odlozeni teto knihy jsem se rozhodla, ze dalsi jeji romany uz cist nechci.

04.01.2021 1 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Miluju tohle americké prostředí, i knihy i filmu, který je neméně špatný, jsem byla nadšená. A doporučuju všem.

20.12.2020 5 z 5

Vzkříšení modřínu; Črty ze zločineckého podsvětí Vzkříšení modřínu; Črty ze zločineckého podsvětí Varlam Šalamov

Skvěle popsané peklo, které existovalo a bohužel nejspíš stále existuje. Ačkoliv je nám to vzdálené, po přečtení knihy už to peklo navždy budete mít zažrané pod kůží.

17.04.2024 5 z 5

Ruce houslisty Ruce houslisty Alena Ježková

Tomuto počinu se nedá dát míň než pět hvězd, na to je to moc dobré, procítěné a především - opravdové. Každá emoce i charakter jsou živější než kdy mohly být.
Zdejší výhrady typu "klouže po povrchu" či "nepřináší nic nového" nepovažuju za pravdivé. Opravdu mě styl i zpracování uhranulo a mezi všemi podobnými díly z této doby vyniká.

19.03.2024 5 z 5