lukas9608 lukas9608 komentáře u knih

Sršeň létá v noci Sršeň létá v noci Ken Follett

Nedočetl jsem. Poslouchal jsem jako audioknihu a nedokázal jsem u rozvláčeného vyprávění udržet pozornost.

28.05.2020 1 z 5

Velmistři špionáže Velmistři špionáže Karel Pacner

Slabé a krátké, čekal jsem více.

07.05.2020 3 z 5

S Bohem v Rusku S Bohem v Rusku Walter Ciszek

Kniha tematicky hodně blízká Solženicinově Souostroví gulag. Skutečný příběh americko-polského kněze a jeho trnité cesty sovětským Ruskem.

18.02.2020 4 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Zeman s příchutí šašliku a čínských nudlí... velice trefně zvolený titul knihy.

24.01.2020 4 z 5

Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře Ernst Hans Gombrich

Užitečná kniha, pokud si chcete zopakovat (nebo se dovědět) stručný průlet historií od starého Egypta až po současnost. Neřekl bych, že je kniha určuje pouze pro "mladé čtenáře", ale i pro ty starší. Nutné je si zvyknout, že vás autor oslovuje jako malé dítě, ale časem to už člověk nevnímá :)

10.01.2020 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Pěkná inspirativní kniha.

30.12.2019 3 z 5

Mikulášovy přestávky Mikulášovy přestávky René Goscinny

Celá série knih o malém Mikulášovi a jeho spolužácích jsou knihami mého mládí. Výborně napsané a vtipné. Doteď si vybavuji také charakteristické ilustrace, které příběhy skvěle doplňovaly. А také to, jak jsem se těšil na každou další knihu. Brýlatý Celestýn a tlustý Vendelín forever!

09.02.2019 5 z 5

Sebrané pěškopisy (trojbox) Sebrané pěškopisy (trojbox) Ladislav Zibura

Výborné humorné cestopisy nepopisující ani tak fakta daných zemí, ale především její obyvatele a interakce s nimi.

03.02.2019 4 z 5

Namotivován první knihou o cestě do Jerusaléma jsem se ihned pustil do čtení. Ani tato kniha nezklamala a výborně vtipnou formou popisuje strastiplné pěší putování po Asii.

Doteď se směju u historky, kdy Láďa opakovaně infiltroval obytné místnosti čínských obydlí u cesty, kde si nechal vždy navařit, najedl se a pokračoval v cestě, v domnění, že se jednalo o restauraci, aby nakonec zjistil, že vždy suveréně nakráčel do obyváku či kuchyně obyčejné čínské rolnické rodiny :D

А toto tesat do kamene: „Vyrůstám v generaci, které se otevřel svět. Jednoduše si mohu vybrat prakticky jakoukoli zemi na světě a odstěhovat se tam. Život v Česku tak už pro mě není jen životem na místě, kde jsem se narodil. Je to život na místě, které jsem si vybral. A každá další navštívena země mi dává jistotu, že jsem si opravdu nemohl vybrat lépe.“

01.02.2019 4 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Četl jsem jako malý kluk, doteď si pamatuji napětí při kanibalském rituálu. Dobrodružné a napínavé.

01.02.2019 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Poselství knihy - važte si života a uživejte si ho. Je fakt, když toto človek ví i bez potřeby páchat sebevraždu. Kniha zajímavá a motivující.

01.02.2019 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Byl jsem nalákán doporučeními, o jak úžasnou, div život neměnící, knihu se jedná. Filosoficky laděný příběh putujícího pastýře. Mě osobně kniha nijak neuchvátila, nudná ale také nebyla. V budoucnu jí dám určitě ještě šanci.

01.02.2019 3 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Hodně cestuji a překvapilo mě, jak je tato kniha známá po celém světě v zahraničí. Vždy když mi o ní nějaký cizinec říkal, styděl jsem se, že jsem ji jako Čech nečetl. Teď už jsem to konečně napravil. Nemůžu říct, že bych byl z knihy nadšený, ale nuda to taky nebyla.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Naprostá fantasy klasika, četl jsem jako malý ještě před natočením filmů.

06.01.2019 4 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Stejně jako Krakatit mě toto Čapkovo dílo vůbec nenadchlo. Hvězdu navíc ale dávám za dialog národů v závěrů knihy, kdy se každý z nich určitým způsobem postavil k Absolutnu. Čapek zde geniálním způsobem vystihl charakter jednotlivých národů, jak ukázaly věci budoucí.

06.01.2019 2 z 5

V labyrintu zpravodajských služeb V labyrintu zpravodajských služeb Jiří Růžek

Zajímavé, i když autorem velice subjektivně zatížené vhlédnutí do fungování českých zpravodajských služeb.

Hra Hra Neil Strauss

Velice, velice zajímavé a pokud správně uchopené, může být i užitečné ;)

06.01.2019 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Vyzněním temná kniha ve zkratce o tom, jak v historii Češi vždy po nabydí svobody o ni přišli.

06.01.2019 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Dost drsná četba. Orgány na kaši, hektolitry prolité krve, postřelené či znásilněné děti.. toho všeho je tu nadbytek... Každopádně Tomáš Šebek je opravdu neskutečný machr, a přesto zůstává velmi skromný.

Potěší informace o tom, jak si Lékaři bez hranic váži českých pracovníků, kteří jsou pro ne synonymem spolehlivosti a expertizy.

Mrazivá je potom závěrečná informace o srovnání Kunduzské nemocnice se zemí při cíleném americkém leteckém útoku.

06.01.2019 4 z 5

Starověké báje a pověsti Starověké báje a pověsti Rudolf Mertlík

Velice příjemně podané příběhy řeckých bájí. Jména a osudy jednotlivých (polo)bohů z Diovy rodiny patří k všeobecnému rozhledu a tato kniha vám pěkně pomůže s jejich rekapitulací.