lucygreen lucygreen komentáře u knih

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Je to úžasná kniha. Pět hvězd si určitě zaslouží. První 3/4 knihy byly naprosto skvělé a prostě si je nešlo neoblíbit :). Schopnosti jsou popsané super, měla jsem pocit, že jsou naprosto reálné. Normálně bych to zařadila i do nejlepších knih, akorát mě trochu zklamal konec, ale ani nevím, jak by tento díl mohl skočit jinak. Každopádně je tam milostný trojúhelník a já jsem si jednoho (kluka? nebo jak to mám napsat.. XD) dost oblíbila a milovala jsem ho... Ten konec mě tedy trochu naštval... Více nebudu spoilerovat :). Určitě si knihu přečtěte! Chci další díly :D.

04.10.2018 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Poslouchala jsem jako audioknihu. Je to moje maturitní kniha a myslím, že se k maturitě hodí. O dekadenci a autorovi se dá dobře mluvit. Děj byl zajímavý hlavně z psychologického hlediska Doriana. Už jen z toho důvodu, jak je kniha známá, bych ji doporučovala přečíst.

20.06.2023 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Knihy se mi čtou trochu těžkopádněji (možná kvůli typu písma a kapitol?), styl mi přijde takový zastaralejší, než ostatní moderní knihy. Každopádně svět mám ráda hlavně z her a v knize se mi nejvíce líbila pasáž cestování s trpaslíky- Zigrin dokáže být vtipný. V politice se kvůli nespočtu jmen zemí a vládců vyznává dost těžko (trochu pomohly hry, avšak ty se odehrávají až po knižních příbězích). Nevím, jestli budu číst dál, "samo" mi to neubíhalo.

24.06.2022 3 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

První přečtení 2018:
Byla to dobrá knížka, ale ne nic tak světoborného :). Svět se mi líbil a líbila se mi i stvoření, která v něm žila. Bylo to takové hezké čtení, ale nic, co bych si pamatovala až do smrti. Každopádně se mi líbilo hlavně město ve kterém hlavní hrdinka žila a hodnotím průměrně. Věková kategorie bych řekla tak 12 let.

Druhé přečtení 2021:
Opravdu jsem si z této knihy, kterou jsem přečetla cca před 2 lety moc nepamatovala. Ale svým způsobem mě lákalo přečíst ji znovu. teprve na druhý pokus jsem objevila její kouzlo. Je to prostě krásný a dojemný příběh prosycený pravým přátelstvím a tajemnou atmosférou s nádherným ostrovem v pozadí. V mnoha místech se dá najít hlubší význam a postavy jsem si zamilovala. To jak jsou v knize popisovány city je opravdu silné. věkovou kategorii bych teď určitě posunula výše, jelikož mi to tentokrát dává větší smysl, než když jsem byla mladší. Jsem opravdu ráda, že jsem si knihu přečetla znovu. I když nemá vysoké hodnocení, myslím si, že je kouzelná :).

08.02.2021 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Příběh dobrý, ale pro mě trochu šlápnutí vedle, jelikož si myslím, že nejlepší věk ke čtení je tak 12 let, pak to nebude mít pro čtenáře chybu. I tak jsem si oblíbila postavu Halta.

24.07.2020 3 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Asi se mi mnohem víc líbila autorčina novější kniha- Dva tajemství neudrží. Přišlo mi že měla vetší spád a více mě zaujala. Na základě různých bombastických názorů jsem si myslela, že mě tedy kniha více ohromí a konec bude šokující, ale ani moc nebyl. Každopádně je to takový typ knihy, který vás prostě dokáže zabavit svým pohodovým a čtivý dějem, ale mezi mé nejoblíbenější knihy ji opravdu nezařadím.

16.03.2020 3 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Tahle kniha byla mnohem lepší, než jsem čekala! Velice se mi líbila zdejší mytologie a celkově vykreslení všech detailů, které autorka krásně zachycuje. V žádné části mi nepřišlo, že by se děj táhl. Knihu jsem hltala a přečetla velice rychle. Postavy byly skvěle propracované a měly hloubku. Vasja je super dívka. Budu se tedy pouštět i do dalšího dílu a těším se na to. PS místy to bylo docela dost mrazivé až horrorové čtení, pro malé děti to pohádka úplně není. Vlastně i zvyklosti tehdejšího lidu netýkající se magie byly mrazivé.

07.02.2024 5 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Kniha mě moc nebavila, četla jsem ji dlouho. Asi by ani nevadilo, kdybych ji nečetla. Přišlo mi to jako by bylo hodně řečí kolem a ani postavy mi nijak sympatické nepřišly.

13.09.2023 3 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Začátek mě spíše vyděsil, vůbec jsem tomu nerozuměla.. Skoro jsem knihu zavřela a nechala nedočtenou. Jsem ráda, že jsem to neudělala, protože mě nakonec mile překvapila. Nečekala jsem, že by mě něco od Shakespeara mohlo bavit a Hamlet se mi líbil. Děj byl zajímavý, zábavný, rychle běžel a byl o to lepší, že už jsem si už moc nepamatovala do čeho jdu. Hodně mě zaujali například hrobníci a frekventované obohacující hlášky Hamleta :D.

23.03.2022 4 z 5

Toto bylo skvělé. Na začátku četní jsem sice zažila větší krizi a chtěla knihu i odložit (kapitoly světlo a o vzniku samotného slova hygge a jak je tomu v jiných jazycích mi moc nedávaly smysl), ale jsem moc ráda, že jsem tak neudělala, protože od kapitoly Pospolitost jsem se do ní víc a víc zamilovávala. Je to pohlazení po duši.

05.06.2021 5 z 5

Skleněný zámek Skleněný zámek Jeannette Walls

Kniha, která vás donutí se zamyslet, emočně dostane a překvapí. Jelikož nemá pořádně kapitoly, tak se mi četla pomaleji, ale díky tomu jsem měla více času na vstřebání. Nechtěla bych mít takové dětství, avšak s ohledem na to, že nejde zrovna o nejveselejší příběh, není podáván nijak depresivně, ale spíše tak nějak přirozeně a není plný lítosti. Naopak přetéká sílou.

11.07.2020 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Kniha byla psaná jiným stylem, než většina knih a bylo to opravdu zajímavé čtení. Čtivost knihy mě překvapila a obálka je také skvělá. Hlavní postavy jsem si docela oblíbila a i když knize nedávám plný počet, líbila se mi.

24.03.2020 4 z 5

Clarity Clarity Karolína Bendová

Bylo to velmi odpočinkové čtení plné klišé, ale to jsem již předem čekala. Plusový bod bych dala za nenáročnost příběhu a za to, že se kniha četla velmi rychle. Jen mi vadilo v některých pasážích nesmyslné střídání přítomného a minulého času.

01.12.2019 4 z 5

Příběhy netalentovaný pop hvězdy Příběhy netalentovaný pop hvězdy Rachel Renée Russell

Z prvních tří dílů můj bezkonkurenčně nejoblíbenější :D! Ten nápad mi celkově přišel propracovanější. A dokonce jsem se i pobavila u rodinných aktivit (viz. opékání Marshmallows).

13.01.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Musím napsat, že jsem očekávala od knihy víc... Nejvíce se mi asi líbil začátek a konec. Kniha nebyla úplně marná, ale pokud si ji chcete přečíst, tak neočekávejte nějakou velkou zápletku. Každopádně je to pohodové čtení :). Další díly mají být trochu horší, takže jestli si je přečtu, si ještě rozmyslím.

13.10.2018 2 z 5

Poslední přání Poslední přání Victoria Schwab

Tato série by se sice mohla zdát pro malé děti, ale mě tam zaujalo hodně myšlenek a něco jsem si z této knihy určitě vzala. Je to hubená kniha, ale mě so moc líbila. Četla jsem i předchozí díly a moc jsem si oblíbila autorčin styl psaní! Prostě se mi to líbilo od postav až po všechno ostatní :D. Doporučuji. Jinak se nemusíte bát tato série má tři díly, ale každý je o jiném případu, takže se nemusíte bát číst je přeházeně a nebo si přečíst třeba jen nějaké :).

22.09.2018 5 z 5

Střechy Paříže Střechy Paříže Katherine Rundell

Byla to hezká kniha, jiná a taková oddychová a s tím jsem počítala :). Má hezký obal, ale i obsah. Nejvíce se mi asi líbil život dětí v Paříži a hlavně Matteův způsob žití na střeše. A to jak každou věc nějak využil, nebo jakou měl radost z jídla, které mu Sophie přinesla :D.

20.09.2018 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Jakože tohle si musí přečíst snad každý! Nejkrásnější obálka, jakou jsem kdy viděla a příběh také :). Zamilovala jsem si autorčin styl psaní. A hlavně mě to bavilo protože jsem Americu a Maxona strašně moc shipovala... :D. Miluju tuhle knížku!

02.09.2018 5 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Super kniha. První polovina byla taková seznamovací, jak už to u takovýchto delších sérií bývá. Proto jsem ze začátku uvažovala nad hodnocením tak tří hvězdiček, ale druhá polovina byla napsána opravdu poutavě a ani se nemuselo dlouho čekat na velké zvraty, děj nebyl nijak natahovaný a četlo se to moc dobře. Celkově námět je nádherný, opravdu se ani dospělí nemusejí bát, že by to bylo jen pro děti. Už se těším na další díly. Nevěděla jsem jestli nedat 4 hvězdičky, ale 5 si kniha zaslouží, za to jakou přidanou hodnotu má.

30.08.2023 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

První polovina knihy mě bavila a přišla mi vtipná a originální. Na krátkou dobu jsem ji i odložila a k druhé polovině jsem se vrátila po nějaké době. Druhá část mi už tak vtipná nepřišla. Celkově kolem Karlových Varů to bylo takové slabší, ale až si od aristokratky dám chvíli pauzu, asi se k ní zase vrátím a přečtu si třetí díl.

05.08.2023 3 z 5