LucyEcstasy LucyEcstasy komentáře u knih

Kladivo na Čaroděje Kladivo na Čaroděje Alex Vigaš

(SPOILER) Tento měsíc mám štěstí na objevování nových autorů.

K nim patří i tato útlá kniha.

Kniha nástroje zavede do světa 17 leté Niki, která aktuálně poznává a zkoumá sama sebe.

Sama Niki má jasno v tom, že se necítí být výhradně žena, ale ani muž. Zkoumá tímto směrem i svou sexualitu, vzhled, myšlení, chování a další související odvětví.

Zpočátku jsem si o ní upřímně myslela, že je jen typickým pubertálním dítětem, ale pak jsem na to začala koukat z jiné perspektivy a hloubka jejich myšlenek mi dostala pod kůži.

Ve finále je prostě Niki mírně ztracená a díky novým zkušenostem dospěje k poznání sebe samé.

V tom jí pomůže několik dalších postav - Sára, Daniel a George.

Co se týče Sáry tak ji nemám ráda. Niki ji byla dobrá jen tehdy, když něco potřebovala a jinak pro ni byla vzduch. Ani ke konci si sympatie nezískala.

Daniel, čaroděj, by měl za mě, zhnít. Pardon, ale takového blbečka jsem dlouho v knize nepotkala. A to ještě o něm mluvím slušně.

George byl naopak fajn, že bral Niki takovou jaká je a podporoval ji v tom. Viděl ji jinýma očima než zbytek světa a za to mu vděčím. Neměl žádné předsudky a tak by to mělo být.

Ve finále jsem příběh neskutečně prožívala. Byla to emocionální nálož, ale bombastická.

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Byla mou první, která se zabývala takovým tématem a která měla takovou hlavní hrdinku.

Rozhodně to není oddechové čtení, ale doporučila bych ji rozhodně všem. Myslím si, že nejvíce se bude líbit čtenářům YA literatury.

Hodnotím 5/5⭐️

28.09.2022 5 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

(SPOILER) Moje první kniha od autora Joea Hilla!

Příběh nás zavede do Ameriky, kde se seznamujeme s hudebníkem Judem.

Jude je za mě typická celebrita. V mládí člověk, co nezná hranice, je sobecký, namyšlený a co žil víceméně život plný alkoholu, holek a zábavy.

Teď ale jeho věk pokročil a některé věci jsou minulostí. Zálibu v podivnostech mu zůstala, a proto si objednal oblek zesnulého člověka, údajně i s duchem. Přeci jen ho nějaký přízrak nerozhodí. V tom se ale plete a začíná boj, nejen, o jeho život. Obchod byl totiž zmanipulovaný tak, aby tuto černou krabici získal právě on.

Za mě tohle byla bomba!

Joe už od začátku měl u mě nastavenou vysoko laťku, skrze svého otce a musím říci, že nezklamal. Ba naopak.

Od začátku jsme vtaženi do typického amerického hororu. Možná si teď říkáte, že jich vyšlo už mnoho, tak to musí být nuda, co nepřekvapí, ale to se nemusíte bát. Respektive bát se budete, ale ne skrze kvalitu tohoto díla.

Příběh se odehrává v domě Juda, kde s ním žije jeho partnerka Marybeth/Georgie. Po přijetí baličku se v domě začnou odehrávat paranormální jevy, včetně přízraku starého muže Craddocka. Jude zjistí, že má vše spojitost s jeho bývalou partnerkou a rozhodne se s ní spojit. Není to ale tak jednoduché a v knize zjistíte proč. Podaří se Judovi zachránit nejeden život?

Joe Hill využil veškerý potenciál a vytvořil fakt skvělou knihu.

Od prvopočátku jsme v taženi do temného, strašidelného a napínavého příběhu. I mně občas naskočila husí kůže a to je co říct.

Navíc to nebylo jen o "bububu" efektu, ale bylo to spojené s esoterikou a to já můžu. Opravdu autor využil nejeden spiritistický podnět.

Nejvíce jsem si oblíbila Marybeth. Byla to empatická, inteligentní žena, která dokázala klamat tělem, v dobrém.

Dále mne zaujala postava Floridy. Její střípky mne celkem zasáhly a byly to pasáže, které pro mne byly emotivní.

Knihu jsem četla ve společném čtení, ale měla jsem co dělat, abych knihu nezhltla jak malinu. Opravdu ji mohu velice pochválit a vy si ji určitě přečtěte.

Hodnotím 5/5⭐️ a řadím tuto knihu k mých top 5 přečtených letošních knih.

25.09.2022 5 z 5

Oko čarodějnice Oko čarodějnice Nelly Černohorská

Tato útlá kniha vám přinese velmi napínavý a temný příběh, odehrávající se v České republice.

Hlavní hrdinkou tu je dospívající Sofie, která vede, za mne, stereotypní život. Dokud se ale nezačnou dít kolem ní zvláštní věci. Začínají se ztrácet spolužačky její sestry Alice. Vyvrcholí to zmizením její sestry.

co ale způsobilo tento sled událostí? (Ne)obyčejné zrcadlo, které si koupila Sofiina matka a vyvěsila ho v jejich domě.

Sofie začne pátrat po původu zrcadla a zjistí, že zrcadlo má strašlivou minulost.

Zachrání svou sestru?

Já vám toho nechci moc prozradit. Mohu ale říci, že příběh opravdu stojí za to.

Autorka umí čtenáře udržet v napětí a hororové pasáže se jí povedly vykreslit tak, že čtenář čte se zatajeným dechem.

Proto je kniha na jedno odpoledne. Já osobně doporučuji večer, aby se vám lépe spalo.

Oceňuji i vysvětlení, proč se kniha jmenuje právě Oko čarodějnice. Respektive, že název knihy má přímou spojitost s příběhem.

Sofie byla typicky dospívající dívka, hledající sama sebe. Tak trochu ztracená, ale zároveň člověk, co bojuje za svou věc.

Celou dobu jsem měla představu, kam se bude vyvíjet příběh, ale to jsem se naprosto spletla, a proto jsem byla překvapena, co dokázala autorka vymyslet.

Dokázala bych si osobně představit příběh delší, ale i tak jsem byla velice spokojena a rozhodně po knize mrkněte. Ať už kvůli samotnému příběhu, tak na podporu českých autorů. Protože zrovna tahle kniha se může rovnat světové konkurenci.

Knihu řadím mezi top knihy tohoto roku a hodnotím ji 5/5⭐️.

21.09.2022

Hitlerův otec Hitlerův otec Roman Sandgruber

Všichni asi známe jméno Adolf Hitler. Byla to jedna z osobností, které zásadně ovlivnily naše dějiny. Jaký ale byl jako malý? V jaké rodině vyrůstal?

To nám poodhalí tato kniha.

Především se zaměřuje na jeho otce Aloise, který byl cílevědomý a důsledný. Dalo by se i říci, že kladl velké nároky na svou rodinu.

Matka naopak byla milující a laskavou osobou.

Jak hodně nás ovlivní rodiče a to, v čem vyrůstáme? Já si myslím, že nás to ovlivní vždy a ne zrovna trochu.

Vraťme se ale ke knize.

Kniha je bohatá na informace a detaily o Adolfově dětství a dospívání. Je obohacena i o spousty fotografií, které dotváří celkový obraz.

Autor si dal velmi záležet na své knize, což je krásně vidět i z nových poznatků, které vyvrací některé domněnky, které se objevují kolem Adolfa Hitlera. Argumenty jsou vždy smysluplné a podložené. Na konci knihy navíc najdeme seznam literatury a jiných zdrojů, které byly použity k vytvoření tohoto díla.

Co mne nejvíce zaujalo, tak byly dopisy právě Aloise Hitlera, otce Adolfa, které po mnoha letech byly objeveny na půdě a které dodávají autentičnost příběhu.

Nicméně také musím uznat, že kniha není lehké čtení a konkrétně já musela tuto knihu prokládat i jiným čtivem.

Ve finale ale mohu knihu ohodnotit kladně a myslím si, že kniha je vhodná pro každého, kdo se zajímá o osobnost Adolfa Hitlera či o Druhou světovou válku.

Hodnotím 4/5⭐️

16.09.2022 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Wow! Tohle byla jízda!

Kniha,která si prohrává s tématem kanibalismu a to do takových detailů, že jsem občas zůstala koukat s otevřenou pusou.

Nesmí chybět ani proces zpracování masa a vše je popsáno neuvěřitelně realisticky.

Mně osobně tyto knihy s drastičtějšími náměty nevadí,nicméně jedna scéna tam trošku se mnou zamávala. Ale taky patřila k jednomu velkému paradoxu.

Nevím jak ostatní, ale já si nedokázala oblíbit žádnou postavu.

Finále bylo ale jedno velké překvapení!

Koneckonců knihu mohu doporučit. Ač je to kniha extravagantní, čte se skvěle a stránky ubíhají pod rukama.

Hodnotím 4,5/5⭐️

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Kniha mne zaujala již na první pohled svou obálkou, které v @knihybeta prostě umí! Poté jsem si přečetla anotaci a bylo mi jasné, že si tuto knihu musím přečíst.

Bohužel se dostavilo malé zklamání.

Do půlky knihy se totiž prakticky nic moc nedělo. A ano, Stephen King má pomalejší rozjezdy u knih, ale i toto bylo na něj nezvykle dlouhé.

Nicméně od nalezení prvního tvora se začal příběh hýbat a nabírat na obrátkách. V tu chvíli mne příběh pohltil a tak jsem ho dočetla ze dne na den.

Postavy tentokrát, z mého pohledu, nebyly tolik výrazné, ale každá tam měla svůj úděl. Nejvíce jsem si oblíbila Tonyho.

Celý příběh se prakticky odehrává na policejní stanici a jeho nejbližším okolí. Vůbec to není na škodu,jako u jiných autorů.

King to jednoduše umí. Avšak tato kniha patří,za mne, k jeho slabším dílům.

Proto hodnotím 4/5⭐️

Sacculina Sacculina Philip Fracassi

Příběh nás zavede na moře,kde si otec se syny a jedním kamarádem chtějí zarybařit. Splnit jim to má pronajatá loď s kapitánem. Neplánovaně změní místo rybolovu a to se jim stane osudným. V moři se totiž cosi probudilo..

Knihu jsem původně měla rozdělenou na dny, v rámci společného čtení,které jsem uspořádala. (Děkuji všem za účast!) Avšak jsem to nevydržela a přečetla ji na jeden zátah. Tak napínavý byl děj. Nepustil mě a já měla nutkavou potřebu vědět,jak to skončí!

Co se týče postav, nelze očekávat nějaký velký vývoj, protože se celý příběh odehrává během pár desítek hodin. Osobně jsem si nikoho neoblíbila,ale myslím si,že to byl tak trochu záměr autora,že čtenář nebude vyloženě nikomu fandit. (Mýlím-li se,opravte mě.)

Autor skvěle umí popisovat prostředí. Připadala jsem si jako další pasažér na oné lodi.

Rozhodně jsem se ale nebála. Je to spíše styl starších klasických hororů s temnou atmosférou. Bylo to ale příjemné a já byla nadmíru spokojena.

Ve finále jsme se shodli,že kdyby kniha byla delší,tak se vůbec nezlobíme. Takto můžeme jen vzdychat nad povedeným příběhem.️

Hodnotím 5/5️

Doupě / Zhroucení koně Doupě / Zhroucení koně Brian Evenson

Sbírka hororů? To je něco pro mě!

V této knize najdete šestnáct povídek a dvě novely zaměřené ne hororovou tématiku. Občas mi přišlo, že se prolínají i se žánrem sci-fi,což bylo zajímavé a setkala jsem se s tím poprvé.

Po dlouhé době se mi taky stalo,abych se u povídky bála. Respektive dvě hodiny jsem čumákovala a nemohla kvůli ní spát. Díky Medvídku!

S touto knihou jsem velice spokojena a jsem ráda,že jsem si ji mohla přečíst. Zaujaly mne snad všechny příběhy a těžko bych řekla,zda byl nějaký slabší. Všechny se držely hodně vysoko.

Autor umí skvěle vyprávět a vnést čtenáře do děje a prostředí. Fantazie mi pracovala na plné obrátky společně s imaginací.

Za mne mohu vřele doporučit.

Co musím ještě pochválit,mimo příběhy,je samotné zpracování knihy,co se týče vzhledové stránky! Miluju přebal i knihu pod ním! To se vážně povedlo!

09.09.2022

Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká Laird Barron

Další povídková kniha, která mne nadchla!

Sice v porovnání s knihou Doupě/Zhroucení koně od Briana Evensona byla slabší, ale stále stojí za pozornost!

Skrývá se zde 9 originálních hororových příběhů, které vás nenechají si odpočinout a budete chtít knihu přečíst naráz. Minimálně v mém případě tomu tak bylo.

Vůbec mi nevadilo, že některé povídky obsahově měly okolo 60 stran. Stránky ubíhaly pod rukama samy.

Prostředí umí autor vykreslit tak,že se čtenář ocitne na místech společně s hlavními hrdiny.

Nejvíce se mi líbila povídka Redfieldská děvčata společně s povídkou Mrchožravá božstva na výšinách svých.

Hodnotím 4/5⭐️

Vykořenění Vykořenění Ivo Skopal

Kniha sama o sobě se mi četla skvěle. Nepatří k žádným bichlím, a proto ji budete mít za krátko přečtenou.

Děj se odehrává v prostředí, které jsem si dokázala lehce promítnout. Sám autor tvrdí, že se děj odehrává v blízké budoucnosti, nicméně spousta témat v knize je aktuálních. Nejvíce jsem si užila druhou polovinu knihy, která je mi blízká kriminální částí. O zvraty není nouze. Kniha má pozvolný rozjezd až ke stránkám nabitých akcí.

Celá kniha ve mne vyvolala až nenávistné emoce,ale kniha je tak psaná a tak je to v pořádku.

Neskutečně jsem si knihu užila a můžu ji s klidným srdcem doporučit.

27.02.2022 5 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Příběh nás zavede do originálního příběhu se skvěle vykresleným prostředím. Nikdy jsem upřímně nečetla knihu, kde by se objevovalo vězení, navíc pro mladistvé a tak kruté. O to víc mne to bavilo. V příběhu najdete i strašidelné pasáže, které podtrhuje děsivá obálka.
Autor umí čtenáře ponořit do příběhu tak, jako by v něm sám vystupoval. Alespoň tak jsem to měla já. Byla jsem součástí příběhu. Autor si pohrával i s mými emocemi, ať už kladnými či zápornými.
Hlavní postavy jsem si velice rychle oblíbila. Líbilo se mi jak hlavní hrdina Alex logicky přemýšlel a hledal skulinu v celém systému vězení. Skvěle jsem se bavila i nad humorem ve vězení.
Samotná kniha je tak akorát na dvě odpoledne. Je napínavá a tak vám stránky budou utíkat pod rukama.
Neskutečně jsem si užila četbu této knihy a už teď se nemohu dočkat pokračování. Kniha si zaslouží plný počet hvězd, protože mne nenapadá nic, co bych mohla knize vytknout. Osobně si myslím, že kniha se bude líbit především mladým čtenářům. Nicméně já ji doporučuji všem.

08.08.2021

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Musím přiznat, že jsem snad nikdy nic podobného nečetla. Jako bych objevila nový žánr.
Byla jsem příjemně překvapená. Na druhou stranu jsem od knihy měla velká očekávání,skrze anotaci, a ty se úplně nevyplnili, a proto jsem si knihu tolik neužila.
Kniha nás zavede do velmi zajímavého prostředí,kde se mísí magie s moderním světem. Autorka tu krásně dokázala vyladit balanc mezi magii a technologiemi,tak aby vše fungovalo v knize jak má a nepůsobilo to nuceně. Vše krásně ladilo.
Hlavní hrdinku jsem si oblíbila. Trochu mi povahou připomínala mě. I zbytek postav byl vykreslen obstojně a co se týče rozmanitosti,tak smekám před fantazií autorky.
Rozhodně nezůstanu jen u prvního dílu a doporučuji všem čtenářům, kteří se zajímají o fantasy knihy.

22.06.2021

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Pro mne byl první díl lepší. Rozjelo se to pořádně až v druhé půlce knihy,ale jinak to čtivé bylo. :) I tak doufám,že u nás vyjde i třetí díl :)

27.02.2016 3 z 5

Un Lun Dun Un Lun Dun China Miéville

Dnes dočteno a musím říct, že kniha je úžasně napsána a takovou fantazii a představivost jsem ještě nikde neviděla. Skvělé je i to, že původní hlavní hrdinka nakonec není tou co má být a NeLondýnu pomůže defacto cizí člověk. :) Bohužel i na druhou stranu některé vymyšlené věci v knize byly až příliš.
Celkově se mi ale kniha líbila. :)

16.01.2016