Lucy Lucy komentáře u knih

Upálené Upálené C. J. Tudor

Pěkné, napínavé , čtivé, trochu jako když jsem v patnácti četla Stopy Hrůzy,ale lepší. Je tam lehce nadpřirozeno. Dobrý zvrat, prostě super,oddych. Přečteno za den.

13.08.2023 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Opravdu,tento díl se povedl

25.08.2022 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Moc hezké téma, dozvěděla jsem se něco o sklářství. Nudná kniha určitě není, čte se velmi dobře, napětí je u detektivek .Zde je to pěkný zajímavý historický román o osudech rodiny Heřmánka :-). A určitě chci vědět další jejich pokračování .Emoce u mě vyvolala třeba Marie. Já knihu doporučuji .Ostatně pan Vondruška snad ani špatné knihy nemá, je to sázka na jistotu.L

26.05.2021 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Konečně zas něco trochu jiného a hlavně lepšího, jen bych to tolik nenatahovala.Super,že je děj trochu v jiné době. Hlavní hrdinka trochu naivní,ale jinak . Přečteno za den.

22.10.2022 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Opravdu skvělá kniha a překvapivě i film- doporučuji oboje.

03.03.2022 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Tak poslední díl trilogie, co dodat, ach ..ten konec. Námět perfektní, napětí ok, ale pak se to úplně zvrtne do blábolu (omlouvám se), nějak se mi to nechtělo ani dočíst, první polovina byla dobrá, . No Adam a Laura, co dodat, je to spíš na Chocholouška ( tedy tady Laura). Ale, každý má jiný názor, nebudu prozrazovat, mě ten konec prostě neseděl a trochu mi zkazil to nadšení z minulých knih. Jinak ,ale určitě celková série není špatná a předchozí díly super. Prostě, já mám asi raději, trochu logičtější konec. A tady to vypadá, že autorka své dva hlavní hrdiny, neměla moc ráda , konec je opravdu velmi emotivní , že vlastně nevím co si o tom mám myslet?..Ale možná to byl autorčin záměr, protože na knihu určitě hned nezapomenu.

27.01.2024 3 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

Ou, tak poslední díl, ze série jsem dočetla a je mi líto, že už nebudou další, škoda moc tak dobré spisovatelky. Celou sérii jsem přečetla skoro za jeden týden a brala bych další díl. Bohužel . Opět napínavé až do konce,sekta co má šíleného vůdce. Napětí až dokonce a opět Gwen a Sám +děti.Doporucuji celou sérii,já jí dávám mezi své oblíbené a tímto, alespoň zde spisovatelce tleskám. Tak snad to v tom spisovatelském nebi slyší.

16.10.2023 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Opravdu čtivá kniha, napínavá i docela na zamyšlení. Když prožíváte s hlavní hrdinkou Ginou- Gwen její život a boj o něj a ochranu svých dětí , ale víte co udělal její manžel a ona nic netušila? Je to zajímavý pohled z obou stran, jak lidí co jí odsuzují, kvůli obětem. Tak pohled její a jejích dětí. Kam by se člověk postavil na jakou stranu? Určitě tedy nemyslím v násilí, ale názoru. Opravdu se autorce kniha povedla a čtu další díl, celou sérii jedním dechem.

02.10.2023 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

mě se kniha líbila, jako brala jsem ji s rezervou a dopadlo to celkem dobře, začátek se chvilku vlek různými popisy, ale pak už to bylo napínavé a dobře čtivé. Konec trošku překombinovaný ,ale jinak ok. Zkusím i jiný díl.

23.05.2023 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Dobrá ,napínavá, brutální trošku více.Chce to přečíst celou sérii. Určitě doporučuji ,kdo má rád třeba Roberta Bryndzu , nebo Andrew Mayne, tak je to něco na ten způsob. Sériový vrah, napětí atd. I když Bryndza je 1, a kdo zná jeho Eriku Fosterovou, která je občas na ránu, tak snese zde Baxterovou .

31.07.2023 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Tak já bych s této série doporučila Šelma a Hračkář, Teorie vraždy už je taková slabší a teď budu číst 4.dil. Knihy se čtou dobře, občas moc rozvleklé popisy odborných témat,ale jinak pohoda . Mě třeba víc baví série Theo Cray. Pokud chcete něco cca jako detektivku a napětí, neočekáváte něco náročného,tak určitě doporučuji. Třeba na dovolenou.

12.06.2023 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Tedy ...velmi zajímavé pojetí, na přemýšlení opravdu povedená kniha a téma. Doporučuji určitě.

09.06.2023 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Tak ,kniha dočtena. Mě se více líbila Šelma ,ale dá se určitě přečtu i další díly .Je tu trochu problém s velkým rozepisováním a popisováním věcí a odborných témat. Jinak zápletka není špatná a ty části ,kde je akce-napětí ok.

31.05.2023 4 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Tak tento díl je jeden z lepších ze série, opravdu povedený, jako Klášterní tajemství. Občas trošku zdlouhavé komentáře v určitých místech,ale jinak super

10.10.2022 5 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Opravdu povedená série, všechny 3 díly zatím super, což se moc nestává, jen jsem si nějak vsugerovala, že je to trilogie , tak zase budeme čekat na další díl.

12.09.2022 5 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

Uf , jak píše Raislin, to je vážně na hraně. Ale já myslím spíš příběh. Jako lechtivé scény,to spisovatelka umí do detailu o tom žádná,až se člověk trochu červená. Příběh je psaný dobře,tím způsobem, že chcete stále číst,ať víte jak to dopadlo. Jen tedy nevím Tiernan to na nezkušenou pannu, pěkně rozjíždí se všemi,skoro pořád jsou všichni nadržení. Mělo by to být všichni ji mají,ale s jedním pak zůstane. Ale jinak kniha určitě splňuje erotickou povídku na 100%.

31.03.2024 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Tak trochu jiná Darcy , né v domě,ale potopený vrak. Určitě napínavé, spisovatelka mě nikdy nezklamala. Malinko ten konec už překombinovaný, dvě dějové linie super,ale nějak ten konec bych trochu dopilovala, nebo nevím jak to říct. Každopádně super strašidelné čtení.

13.12.2023 4 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

Tak trochu slabší díl , než ostatní ,ale byl poslední tak nedočtěte jak to dopadlo s hlavními hrdiny :-). Moc Moc Vyzáblých a už trochu překombinované, Ale Clare a Dorran to prostě zvládnou :-) . A konec tak nějak divný. Ale série super, těšila jsem se na každý nový vydaný díl. Tedy musím doporučit.

31.05.2023 5 z 5

Vina Vina Jonathan Kellerman