LuckaLO LuckaLO komentáře u knih

Severka Severka Nina Špitálníková

Hodně silný příběh, který ve mně vzbudil spoustu emocí a otázek. Přemýšlela jsem, jak moc nás ovlivní místo, kde žijeme. Jak bych se asi chovala já, kdybych vyrůstala v KLDR a ve stejném prostředí jako hlavni hrdinka. Jestli je morálka vrozená, nebo se jí postupně učíme od rodičů a našeho okolí. Jako člověk vyrůstající v demokracii nemůžu Severku soudit. Knížku určitě doporučuji přečíst.

19.10.2023 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Kdybyste znali způsob, jak strávit ještě 7 dní se svým zemřelým nejmilovanějším člověkem, využili byste toho? Toť otázka. A jaké tajemsví se ukrývá ve starém domě a v lese u Ďáblova pařátu? Kniha je psaná z pohledu více postav, střídají se časové linky. Postupně se tak rozpletá smutný příběh pár nešťastných lidí, který do sebe postupně zapadá. Konec není úplně uzavřený, takže zůstává prostor pro vlastní fantazii, ale zaroveň příběhu nic nechybí. Námětem mi to lehce připomělo Řbitov zvířátek. Žádný děsivý horor to ale není, pár nepříjemných momentů tam ale je. Knížka je napsaná čtivě a bavila mě, takže účel splnila.

19.10.2023 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Po přečtení téhle knihy nechci umřít. Ne že bych teda předtím chtěla, ale teď se toho trochu bojím. Trochu víc. :D

09.10.2023 5 z 5

Obojek Obojek Rosana Zvelebilová

Eša z roku 1941, Ruský důstojník bojující v druhé světové válce, uměle vyrobený člověk-pomocník Blbeček a jeho spoluvězeň Úchyl z roku 2017, mladý Emouš z roku 3023. Jak se asi můžou jejich životy spojovat, když každý žije v jiném tisíciletí? Byla jsem strašně zvědavá, jak to autorka spojí všechno dohromady. Myslím, že se jí to povedlo bravurně. Spojitost s Bednama je zjevná, Kojota ještě musím přečíst a jsem na něj teď zvědavá o to víc. Rosana píše čtivě, má perfektně promakaný děj, skvělou psychologii postav, naprosto úžasné grafické zpracování knížky, no prostě jsem nadšená a hodně mě to baví. Člověk musí mít při čtení zapnutý mozek, což se mi chvílema moc nedařilo, když mi knížka padala ve dvě ráno na hlavu. :-D Ale tohle se nedalo jen tak odložit. Blyat, chci další knížky!

01.10.2023 5 z 5

Skutečné zločiny na Plzeňsku Skutečné zločiny na Plzeňsku František Müller

Plzeňský kriminalista František Műller v knize popisuje vyšetřování čtyř ne úplně mediálně známých vražd.
Zločiny jsou popsány od příjezdu policistů na místo až po odsouzení pachatele. Knížka se mi líbila, je napsána poutavě a srozumitelně, takže ji pochopí i úplný laik. Doporučuji přečíst všem, kteří se zajímají o true crime, ale i těm, kteří se jen chtějí dozvědět něco zajímavého o práci kriminalisty.

27.09.2023 5 z 5

Rosie Rosie Jan Hlubek

Jako malá jsem milovala Stopy hrůzy. A Rosie my ty časy, kdy jsem potají pod peřinou s baterkou hltala stránku za stránkou, dost připomněla. Teď už jsem velká holka a stejně mě občas v noci vyděsí pověšenej kabát (kožich naštěstí nemám), úplně stejně jako malou Klárku.
Věřím, že malé děti může Rosie děsit. Pro nás dospělí je to prima oddechovka na jeden večer a tak jsem tu knížku taky brala a užila jsem si ji. Moc se mi líbí autorova čeština.

26.09.2023 4 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Tohle bylo spíš trápení než zábava. Začátek se mi celkem líbil, ale někde ve třetině se děj sekl a přestal mě úplně bavit. Dočetla jsem to na sílu a jenom proto, že to napsal Hill, jinak bych to vzdala tak v půlce. Vánoční říše, Rohy a Černá krabice byly skvělé knihy, Ohnivý muž mě dost zklamal.

31.08.2023 2 z 5

V hrůze a krvi zrozeni V hrůze a krvi zrozeni * antologie

Od knihy jsem neměla velká očekávání a asi proto jsem mile překvapená. Ty povídky jsou dobré. Některé míň a některé víc. Ne že bych se teda bála, ale tíseň a znechucení vyvolaly. Nejvíc Déšť, i když je její konec předvídatelný, stejně mi z toho nebylo moc dobře. Skvělé byly i povídky Otesánek, Šťastné a krvavé, Bestie z Alcatrazu, Mozky... Některým povídkám by možná prospělo, kdyby mohly být delší. Ale celek hodnotím kladně, takové prima čtení na léto, když se mi nechtělo nad ničím moc přemýšlet.

31.08.2023 4 z 5

Ať řekneš cokoli Ať řekneš cokoli Gillian McAllister

Knízku jsem si koupila, protože mě zaujala anotace i obálka. A jsem dost zklamaná. Moc mi nesedl styl psaní, přišel mi takový nijaký, kostrbatý a nepoutavý. Hlavní hrdinka mi přišla trochu moc naivní, jednala většinou dost hloupě a její manžel je teda totální blbec. Konec je zbytečně dlouhý a nezajímavý. Námět je skvělý, ale zpracování nic moc, vůbec mě to nebavilo a dočetla jsem to jen proto, abych mohla knížku poslat dál do světa a neležela mi doma rozečtená.

23.08.2023 1 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Kniha je celkem napínavá, čtivá a bavila mě. Byla jsem zvědavá, co bude dál až tak moc, že jsem ji zvládla přečíst za za den. Ale horor to teda není ani náhodou, spíš krimi thriller.

19.08.2023 4 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Povídkové knihy čtu ráda, hlavně teď v létě, kdy mám na čtení ještě míň času.
Tahle knížka se mi moc líbila, mám ráda styl psaní C. J. Tudor. U povídek jsem se sice nebála, nemrazilo mě z nich, ale čtení mě bavilo. Nejvíc se mi líbilo Konec Plavby, Prach, Gloria, Já nejsem Ed a i Motýlí ostrov.

17.08.2023 5 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

(SPOILER) Tohle bylo dobrý! Od knížky jsem neměla moc velká očekávání, dlouho mi ležela v knihovně a pořád se mi do ní nechtělo. Chyba.
Ne že bych se u knížky bála, to se povedlo kdysi dávno jen Kingovi v Osvícení. Ale některé momenty byly hodně nepříjemné, občas jsem měla lehké mrazení v zátylku. Konec byl trochu přehnaný, ale po dlouhé době jsem si přečetla pořádný horor o strašidelným baráku. Moorovou jsem si hodně oblíbila, chvíli jsem měla i radost, že přežila. No, vlastně asi jo. :)

23.05.2023 5 z 5

Les Les Jan Hlubek

(SPOILER) Akorát jsem knihu dočetla, a přemýšlím, co na to napsat. Horory čtu a sleduju v podstatě odjakživa, takže se mnou už jen tak něco nepohne. Tak mě ani tahle knížka ničím nepřekvapila, neohromila. Klasickej béčkovej horor, úplně živě jsem viděla pobíhat nahou ječící Lucii s padouchem v zádech. Jen škoda, že nebyla blond. Námět se mi ale líbil. Knížka je čtivě napsaná, děj hezky odsejpá, postavy padají jedna za druhou a happy end se nekoná. Taková skvělá oddechovka na jedno odpoledne. V rámci žánru bych řekla, že patří mezi to lepší.
No a obálka. Podle té sympatické slečny bych soudila, že se děj bude ubírat trochu jiným směrem, ale jinak to k žánru celkem sedí.

17.05.2023 4 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Mně to moc nenadchlo. Začátek mi připomínal špatnou eroticko-romantickou knihu. Pak se to celkem rozjelo a začínalo to připomínat thriller. Zápletka je originální a aktuální, děj celkem rychle ubíhá. Ovšem podruhé ji číst asi nemusím.

26.04.2023 3 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Knížku jsemsi koupila v rámci BF u Dobrovského, nijak jsem ji nezkoumala a vůbec netušila, o co jde. Čekala jsem nějaký thriller. Takže o to víc mě dostalo, o čem to je.
Teď jsem ji dočetla a snažím se strávit, co všechno je schopný jeden člověk udělat tolika lidem okolo. Zvlášť vlastním dětem. A kolika dětem se něco podobného děje a nikdo jim nepomůže. Napsané je to trochu zdlouhavě a kostrbatě, ale to vůbec nevadí. Kniha mě dostala do kolen, občas se mi chtělo brečet. Zase dlouho nechci nic takového číst.

26.04.2023 5 z 5

Konzultant Konzultant Bentley Little

Po Společenství další povedená kniha.
Lehce děsivé, bizarní, napínavé od začátku do koce. Konzultant je skvěle napsaný záporák. Konec mi opět přišel trochu přemrštěný, ale jinak je to skvělý horor.

16.04.2023 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knihu jsem právě dočetla a nějak nevím. Myslela jsem si, že už jsem po všech těch hororech otupělá vůči všem hrůzám, ale tohle mě celkem děsilo. Nejvíc ta beznaděj hlavní hrdinky. Asi to všechno bylo trochu přitažené za vlasy, konec lehce předvídatelný a nedotažený, ale jinak dobrá knížka.

11.04.2023 4 z 5

Společenství Společenství Bentley Little

Mně se to líbilo. Děj je zajímavý, místy celkem nepříjemný až děsivý. Hlavně pasáže o Pahýlovi. Hvězdu strhávám za ten konec, hodně mě zklamal. Vzhledem k celkem rozvleklému ději byl zrychlený, useknutý, přišel mi nepromyšlený a dost mimo. Brala bych trochu reálnější rozuzlení.

07.04.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Ze začátku jsem byla trochu nešťastná, za co jsem to zase utratila peníze. Klasické krimi, až moc přehnaně brutální vrah, vyšetřovatel s traumatem...
Pak mě to docela chytlo a celkem bavilo. Konec překvapil tak napůl, vraha jsem tušila zhruba od poloviny knihy. Taková pecka, jak se kniha prezentuje, to není, ale jinak je to celkem fajn kriminálka.

01.04.2023 2 z 5

Bedny - Zabít sráče! Bedny - Zabít sráče! Rosana Zvelebilová

Tak tohle je naprostá, ale fakt naprostá pecka! Bavilo mě to od začátku do konce. Bavil mě děj, ujetej svět, jazyk, černý stránky i ilustrace.
Citlivkám bych knihu nedoporučila, ale ostatním určitě ano.

30.03.2023 5 z 5